Найперше, з чим стикаються трейдери початківці та інвестори це вибір форекс брокера. До таке форекс брокер та які його основні функції? У цьому матеріалі постараємось дати відповідь на це питання.
Форекс брокер – це особа або організація, яка виконує функції посередника між покупцем і продавцем. Брокер необов’язково є фізичною особою – у багатьох випадках брокером може виступати компанія або будь-яка інша юридична особа. За свої послуги брокери отримують комісійну винагороду, розмір якого чітко вказано і закріплений в юридичній формі.
Плата, що стягується брокером за послуги, може бути двох видів: комісія або спред. Комісія характерна для фондових ринків, а на валютному ринку використовується спед.
На валютному ринку Форекс, брокером називають учасника біржі, який має ліцензію на здійснення брокерської діяльності і офіційно зареєстрований на цій біржі в якості учасника торгів. Тут знаходиться інформація про одного з найнадійніших форекс брокерів.
Простими словами – форекс брокер має законне право здійснювати операції з валютними коштами або цінними паперами свого клієнта, з яким у нього укладений безплатно договір. На відміну від форекс-трейдера, який самостійно розпоряджається своїми коштами, в розпорядженні форекс брокера є виключно клієнтські кошти, які він використовує або на свій розсуд, або за дорученням свого клієнта. Цей момент чітко прописаний в договорі, щоб запобігти спекуляціям коштами клієнтів. Тому завжди уважно читайте договір з брокером.
Основні функції форекс-брокера
Друга частина питання – які ж основні функції виконує на валютному ринку форекс брокер? Сама його головна і найважливіша функція – це допомогти своєму клієнтові отримати максимальний прибуток. Ця ного найбільш важливе завдання і саме заради нього клієнт доручає форекс-брокеру оперувати своїми коштами. Крім цього, у форекс брокера є ще ряд важливих функцій:
- Підписання угод на ринку Форекс в ролі комісіонера або повіреного свого клієнта.
- Надання клієнту всієї інформації, пов’язаної з тією чи іншою угодою, особливо інформації про ризики. У більшості випадків брокери краще за всіх орієнтуються у всіх «підводних течіях» на Форексі і знають більшу частину прихованих ризиків, які звичайному інвесторові невідомі.
- Ведення всієї фінансової документації свого клієнта відповідно до чинного законодавства і вимогам служби з фінансових ринків.
- Висвітлення інформації про операції з цінними паперами, в порядку та випадках, що відповідають чинному законодавству.
- Прогнозування перспективності або безперспективності тієї чи іншої угоди (якщо брокер діє за вказівками клієнта).
Як вибрати форекс брокера?
Перш ніж вибрати Форекс брокера, з яким будете працювати, вивчіть відгуки про нього, поспілкуйтеся з тими, хто вже з ним працює.
Основні моменти при виборі Форекс брокера
- Вивчіть торгові умови брокера.
- Термін роботи компанії-брокера.
- Розмір мінімального депозиту.
- Швидкість виконання ордерів.
- Величина кредитного плеча.
- Простота введення і виведення грошей.
- Технічна підтримка клієнтів – рівень обслуговування.
- Наявність різних програм лояльності і бонусів.