ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Форекс брокер – хто це і які його функції

брокериНайперше, з чим стикаються трейдери початківці та інвестори це вибір форекс брокера. До таке форекс брокер та які його основні функції? У цьому матеріалі постараємось дати відповідь на це питання.

Форекс брокер – це особа або організація, яка виконує функції посередника між покупцем і продавцем. Брокер необов’язково є фізичною особою – у багатьох випадках брокером може виступати компанія або будь-яка інша юридична особа. За свої послуги брокери отримують комісійну винагороду, розмір якого чітко вказано і закріплений в юридичній формі.

Плата, що стягується брокером за послуги, може бути двох видів:  комісія  або  спред. Комісія характерна для фондових ринків, а на валютному ринку використовується спед.

На валютному ринку Форекс, брокером називають учасника біржі, який має ліцензію на здійснення брокерської діяльності і офіційно зареєстрований на цій біржі в якості учасника торгів. Тут знаходиться інформація про одного з найнадійніших форекс брокерів.

Простими словами – форекс брокер має законне право здійснювати операції з валютними коштами або цінними паперами свого клієнта, з яким у нього укладений безплатно договір. На відміну від форекс-трейдера, який самостійно розпоряджається своїми коштами, в розпорядженні форекс брокера є виключно клієнтські кошти, які він використовує або на свій розсуд, або за дорученням свого клієнта. Цей момент чітко прописаний в договорі, щоб запобігти спекуляціям коштами клієнтів. Тому завжди уважно читайте договір з брокером.

Основні функції форекс-брокера

Друга частина питання – які ж основні функції виконує на валютному ринку форекс брокер? Сама його головна і найважливіша функція – це допомогти своєму клієнтові отримати максимальний прибуток. Ця ного найбільш важливе завдання і саме заради нього клієнт доручає форекс-брокеру оперувати своїми коштами. Крім цього, у форекс брокера є ще ряд важливих функцій:

 1. Підписання угод на ринку Форекс в ролі комісіонера або повіреного свого клієнта.
 2. Надання клієнту всієї інформації, пов’язаної з тією чи іншою угодою, особливо інформації про ризики. У більшості випадків брокери краще за всіх орієнтуються у всіх «підводних течіях» на Форексі і знають більшу частину прихованих ризиків, які звичайному інвесторові невідомі.
 3. Ведення всієї фінансової документації свого клієнта відповідно до чинного законодавства і вимогам служби з фінансових ринків.
 4. Висвітлення інформації про операції з цінними паперами, в порядку та випадках, що відповідають чинному законодавству.
 5. Прогнозування перспективності або безперспективності тієї чи іншої угоди (якщо брокер діє за вказівками клієнта).

Як вибрати форекс брокера?

Перш ніж вибрати Форекс брокера, з яким будете працювати, вивчіть відгуки про нього, поспілкуйтеся з тими, хто вже з ним працює.

Основні моменти при виборі Форекс брокера

 1. Вивчіть торгові умови брокера.
 2. Термін роботи компанії-брокера.
 3. Розмір мінімального депозиту.
 4. Швидкість виконання ордерів.
 5. Величина кредитного плеча.
 6. Простота введення і виведення грошей.
 7. Технічна підтримка клієнтів – рівень обслуговування.
 8. Наявність різних програм лояльності і бонусів.


При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами