ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Фінтех потребує більш перспективних інновацій, ніж блокчейн

Немає сенсу сперечатися, що за останнє десятиліття в індустрії фінансових технологій могла з’явитися інновація краща за блокчейн. Ця невелика, але потужна технологія повністю змінила розуміння грошей для багатьох людей. Однак це не ідеальна інновація, яку шукав світ фінтеху.

Можна сказати, що поточний попит на криптовалюту — це те, що виправдовує впровадження блокчейну. Але насправді це не так. Криптовалюта не має такої цінності, як очікувалося з точки зору фінансових технологій. Блокчейн дозволяє здійснювати деякі покупки, але здебільшого користувач шкодує про те, що витратив свої біткоїни. Через це апелювати, що блокчейн — корисна інновація, не має сенсу.

Крім того, криптовалюта — це не що інше, як фінансовий актив, інвестиційний інструмент, а не засіб обміну. Ціна й обсяг біткоїнів завжди коливаються, але миттєвих поліпшень у загальному фінансовому ландшафті світу немає.

Блокчейн викликає суперечки

Як інновація може вважатися позитивною, якщо половина урядів світу категорично проти її впровадження? Як інновація може називатися позитивною, якщо значна частина її використання присвячена незаконній діяльності у всьому світі?

Це запитання, які ставлять одне одному багато експертів в області фінансових технологій, коли визнають, що блокчейн — це найкраще, що було після випуску нарізаного хліба. Блокчейн допомагає здійснювати швидші та безпечніші транзакції. Але чи достатньо велика ця ціна, щоб покрити всі проблеми, які вона може викликати? Багато хто думає, що ні — це занадто висока ціна. Серед таких людей — сенатори, відомі політики, економісти та впливові особи.

Сама технологія була просто засобом для трохи більш безпечних транзакцій P2P, які потім перетворилися на підприємства. Тепер кожна транзакція з постачальником послуг документується і передається місцевим фінансовим органам.

В основному це використання грошей з додатковими кроками з їхньої конвертації на біткоїни або іншу криптовалюту. Але що це за гостро необхідні інновації, які потрібні фінтеху для подальшого впровадження? Це саме те, що робить блокчейн, але без криптографії.

Швидкі транзакції — інновація століття

Незалежно від нашого ставлення до того, що відбувається в сучасній цифровій економіці, існує величезний попит на швидкі транзакції. Однак це не обов’язково вимога споживача. Це попит на виробника.

Коли ми проводимо оплату за нашу покупку, нам не потрібно чекати, поки продавець отримає ці гроші, замовлення розміщується моментально. Залежно від продукту ми можемо отримати його відразу або почекати кілька днів через доставку.

Однак продавцеві доводиться чекати, поки платіж буде оброблений банками й остаточно затверджений на його рахунку. Іноді це виявляється серйозною проблемою з точки зору логістики. Наприклад, продавець може отримати одночасно багато запитів, і зекономлених їм коштів недостатньо для виконання цих замовлень. Продавець не має доступу до засобів, які переказали клієнти, тому що переказ від банку ще в процесі.

З миттєвими транзакціями міжнародний бізнес буде набагато швидшим та доступнішим. За тим самим принципом можна оцінити роботу мікрофінансових організацій. Компанії нівелюють час, який може бути витрачено на звичайну позику готівкою. Клієнт моментально отримує потрібну суму прямо на свою банківську картку. В цьому одна з багатьох переваг прогресу фінтеху. Наприклад, якщо людині терміново потрібен онлайн-кредит в Україні, вона може просто вибрати відповідну компанію на агрегаторі. Практично всі МФО переказують гроші протягом години. Є частка компаній, які готові відправити потрібну суму протягом 7-15 хвилин — наприклад, CreditPlus. Завдяки ідентифікації клієнтів у Bank ID тривалість перевірки особи скорочується до мінімуму. В майбутньому технології можуть призвести до ще більш значного зменшення часу обробки заявок.При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами