ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Попит на купівлю валюти нормалізувався після п’ятикратного зростання

купівля валютиУкраїнці заспокоїлися і перестали змітати готівкову валюту з кас. З моменту зняття всіх обмежень по операціях з готівковими доларами попит на їх купівлю нормалізувався.

Як свідчить статистика фінустанови, з 10 по 13 березня під час різкого зростання курсу долара клієнти банків почали масово купувати валюту. У порівнянні з аналогічним періодом в січні-лютому поточного року попит збільшився в 5,5 разів.

Різке зростання курсу викликало ефект паніки. Клієнти почали масово купувати готівкову валюту. Пік продажів доларів припав на 11 березня – день, коли уряд запровадив карантин на державному рівні.

З 18 березня готівкові долари і євро почали доставляти в Україну з затримкою. До цього призвело призупинення авіасполучення, адже саме таким чином готівкова валюта потрапляє в Україну.

Через це банки були змушені тимчасово призупинити операції з валютою. Після проведення Національним банком України аукціонів з продажу євро, а пізніше і доларів, операції з готівковою валютою в банках почали відновлюватися. Ситуація повністю стабілізувалася 30 березня, коли всі валютні операції відновили без обмежень.

Зараз ситуація з купівлею валюти відносно рівна. Попит в три рази нижчий, ніж за аналогічний період в січні-лютому цього року. Дефіциту готівкової валюти у банку немає, ажіотажу теж. Розуміючи, що купити долари можна в будь-який момент, клієнти заспокоїлися.При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами