ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Національний банк витратив мільярд доларів для порятунку гривні

долариНаціональний банк продав протягом тижня 981,6 млн. Доларів для “згладжування” різкого падіння гривні. Інформація про це розміщена на офіційному сайті НБУ.

Зокрема, Нацбанк “дістав з нафталіну” таку забуту форму інтервенцій, як валютні аукціони. Він провів їх вчора і сьогодні, продавши таким чином 139,6 млн. доларів. Ще 803 млн. НБУ використовував для проведення інтервенцій за т.зв. “Єдиним курсом”. Причому якщо починав він продавати у вівторок 10 березня до 25,20 гривень за “зелений”, то закінчував сьогодні вже по 26,15 гривень.

Крім того, 39 млн. НБУ продав по так званій “найкращій ціні”, використовуючи механізм інтервенцій Matching. До закриття торгів п’ятниці 13 березня нинішнього року така “найкраща” ціна становила 26,19 гривень.

Таким чином, Національний банк викинув майже 1 млрд. доларів, а гривня за тиждень подешевшала до долара на 4%.

Створюється враження, що витрачені регулятором резерви зіграли роль бензину, яким намагалися гасити багаття.

Закрили торги п’ятниці на рівні 26,19 / 26,25 гривень (відповідно, “бід” / “оффер”), що на 1,215 грн вище, ніж тиждень тому.

Ось таку “висококласну” роботу центрального банку країни ми побачили.

Що далі?

Сьогодні Глава ради НБУ Богдан Данилишин на своїй країні в соціальній мережі Facebook прямо заявив, що резервів НБУ недостатньо для протистояння глобальній фінансовій кризі. А адже ще вчора на прес-конференції в Національному банку глава НБУ Яків Смолій та його заступники запевнили присутніх журналістів, що ситуація під контролем.

Чи так це? Наступний тиждень покаже.При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами