ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Як зареєструвати компанію в Нідерландах?

компанія в НідерландахНідерланди – розвинена країна, яка є великим фінансовим, торговим, транспортним та індустріальним європейським центром. Будь-який іноземний підприємець, незалежно від свого стану і виду діяльності, прагне відкрити філію своєї компанії або створити свій бізнес «з нуля» саме в Нідерландах. Голландський уряд, внісши зміни до законодавства в жовтні 2012 року, значно спростив процедуру реєстрації і робочий процес для іноземних бізнесменів на території своєї країни.

Найпоширеніші форми підприємницької діяльності в Нідерландах

Перед початком підприємницької діяльності на території Голландії, необхідно вибрати відповідну юридичну структуру. Залежно від форми підприємства будуть визначатися податкові зобов’язання і відповідальність за прийняті рішення.

 1. Індивідуальний підприємець

Для початку приватної діяльності досить пройти реєстрацію в Торгово-промисловій палаті. Кількість найманих працівників – не обмежена, однак власник у підприємства повинен бути один.

 1. Партнерство з необмеженою відповідальністю (VOF)

Для здійснення діяльності партнерства укладається договір або угода між 2 або більше засновниками, що несуть солідарну відповідальність за зобов’язаннями товариства.

 1. Партнерство з обмеженою відповідальністю (CV)

Головною особливістю даного типу спільноти є поділ партнерів на активних і пасивних (обмежених).

 1. Закрита компанія з обмеженою відповідальністю (BV)

Головною вимогою для створення ЗАТ є наявність стартового капіталу в розмірі 18 000 €, складання статуту та отримання сертифікату з Міністерства Юстиції.

 1. Асоціація

Вид партнерства, що укладається між двома або більше членами для досягнення наміченої законної мети. Розрізняють 2 типи асоціацій: повноправна і обмежена.

Переваги відкриття бізнесу в Нідерландах

 • висока розвиненість держави і міжнародна авторитетність;
 • членство в Європейському союзі;
 • продумане законодавство;
 • економічна, соціальна і політична стабільність;
 • прозорість податкової системи;
 • невисокий податок;
 • якісні адміністративні послуги;
 • активна державна підтримка і заохочення малого і середнього бізнесу;
 • один з найнижчих розмірів статутного капіталу;
 • стимулювання внутрішніх ринків;
 • можливість використання компанії в якості номінальної, холдингової;
 • звільнення від подвійного податку і можливість отримання податкових пільг;
 • можливість користування банківськими знижками і низькими кредитними ставками;
 • юридична захищеність власника підприємства;
 • відсутність валютного контролю;
 • вигідне географічне положення, що забезпечує вихід на європейський ринок;
 • можливість отримання голландського громадянства після 5 років легального перебування на території держави.

Процедура реєстрації бізнесу на території Нідерландів

Регистрация компании в Нидерландах передбачає оформлення установчого договору, нотаріального акту про створення та документів, що підтверджують особу власника компанії. Пакет документів повинен бути оформлений на голландській мові, завірений і переданий в місцевий торговий реєстр Торгово-Промислової Палати.

Після цього необхідно пройти реєстрацію в торговому реєстрі (Handelsregister) і в місцевій торговельній палаті (Kamer van Koophandel).

Оподаткування в Нідерландах

На території Нідерландів діє податок на прибуток в розмірі 20% (при щорічному доході компанії менше 200 000 €) і 25% (при щорічному доході компанії більше 200 000 €). Ставка дивідендів однакова для всіх підприємців і становить 15%. Голландські резиденти і громадяни Європейського союзу можуть претендувати на зниження ставки, отримавши податкові пільги. Акціонерам-нерезидентам такої можливості не надається.

Варто відзначити, що реєстрація бізнесу на території Нідерландів – досить витратний процес. Навіть якщо Ви надасьте перевагу формі організації без обов’язкового статутного капіталу, будуть витрати на купівлю / оренду житла і офісу.

Варто відзначити, що іноземним підприємцям, які хочуть організувати свій бізнес на території Нідерландів, не висувається жорстких вимог. Навпаки, голландський уряд заохочує іноземні інвестиції і наділяє новоспечених бізнесменів своєї країни статусом резидента.



При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами