ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Як зареєструвати компанію в Нідерландах?

компанія в НідерландахНідерланди – розвинена країна, яка є великим фінансовим, торговим, транспортним та індустріальним європейським центром. Будь-який іноземний підприємець, незалежно від свого стану і виду діяльності, прагне відкрити філію своєї компанії або створити свій бізнес «з нуля» саме в Нідерландах. Голландський уряд, внісши зміни до законодавства в жовтні 2012 року, значно спростив процедуру реєстрації і робочий процес для іноземних бізнесменів на території своєї країни.

Найпоширеніші форми підприємницької діяльності в Нідерландах

Перед початком підприємницької діяльності на території Голландії, необхідно вибрати відповідну юридичну структуру. Залежно від форми підприємства будуть визначатися податкові зобов’язання і відповідальність за прийняті рішення.

 1. Індивідуальний підприємець

Для початку приватної діяльності досить пройти реєстрацію в Торгово-промисловій палаті. Кількість найманих працівників – не обмежена, однак власник у підприємства повинен бути один.

 1. Партнерство з необмеженою відповідальністю (VOF)

Для здійснення діяльності партнерства укладається договір або угода між 2 або більше засновниками, що несуть солідарну відповідальність за зобов’язаннями товариства.

 1. Партнерство з обмеженою відповідальністю (CV)

Головною особливістю даного типу спільноти є поділ партнерів на активних і пасивних (обмежених).

 1. Закрита компанія з обмеженою відповідальністю (BV)

Головною вимогою для створення ЗАТ є наявність стартового капіталу в розмірі 18 000 €, складання статуту та отримання сертифікату з Міністерства Юстиції.

 1. Асоціація

Вид партнерства, що укладається між двома або більше членами для досягнення наміченої законної мети. Розрізняють 2 типи асоціацій: повноправна і обмежена.

Переваги відкриття бізнесу в Нідерландах

 • висока розвиненість держави і міжнародна авторитетність;
 • членство в Європейському союзі;
 • продумане законодавство;
 • економічна, соціальна і політична стабільність;
 • прозорість податкової системи;
 • невисокий податок;
 • якісні адміністративні послуги;
 • активна державна підтримка і заохочення малого і середнього бізнесу;
 • один з найнижчих розмірів статутного капіталу;
 • стимулювання внутрішніх ринків;
 • можливість використання компанії в якості номінальної, холдингової;
 • звільнення від подвійного податку і можливість отримання податкових пільг;
 • можливість користування банківськими знижками і низькими кредитними ставками;
 • юридична захищеність власника підприємства;
 • відсутність валютного контролю;
 • вигідне географічне положення, що забезпечує вихід на європейський ринок;
 • можливість отримання голландського громадянства після 5 років легального перебування на території держави.

Процедура реєстрації бізнесу на території Нідерландів

Реєстрація компанії передбачає оформлення установчого договору, нотаріального акту про створення та документів, що підтверджують особу власника компанії. Пакет документів повинен бути оформлений на голландській мові, завірений і переданий в місцевий торговий реєстр Торгово-Промислової Палати.

Після цього необхідно пройти реєстрацію в торговому реєстрі (Handelsregister) і в місцевій торговельній палаті (Kamer van Koophandel).

Оподаткування в Нідерландах

На території Нідерландів діє податок на прибуток в розмірі 20% (при щорічному доході компанії менше 200 000 €) і 25% (при щорічному доході компанії більше 200 000 €). Ставка дивідендів однакова для всіх підприємців і становить 15%. Голландські резиденти і громадяни Європейського союзу можуть претендувати на зниження ставки, отримавши податкові пільги. Акціонерам-нерезидентам такої можливості не надається.

Варто відзначити, що реєстрація бізнесу на території Нідерландів – досить витратний процес. Навіть якщо Ви надасьте перевагу формі організації без обов’язкового статутного капіталу, будуть витрати на купівлю / оренду житла і офісу.

Варто відзначити, що іноземним підприємцям, які хочуть організувати свій бізнес на території Нідерландів, не висувається жорстких вимог. Навпаки, голландський уряд заохочує іноземні інвестиції і наділяє новоспечених бізнесменів своєї країни статусом резидента.При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами