ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Як студенту відкрити рахунок в банку Нідерландів?

В Нідерландах не прийнято розраховуватися готівкою, тому після приїзду в країну вам необхідно відкрити рахунок з прив’язаною до нього дебетовою карткою в одному з голландських банків.

При відкритті рахунку можна запросити доступ до нього через інтернет-банкінг (internet-banking). З його допомогою зручно оплачувати житло, комунальні послуги, інтернет, телефонний зв’язок, медичну страховку і навіть виробляти оплату покупок через інтернет, використовуючи систему безпечних оплат iDeal. Більшість студентських їдалень, автоматів з напоями і закусками, книгарень, а також друкарської техніки в університетах працюють за системою Chipknip і не приймають готівку.

Chipknip – це спеціальний чіп, вбудований в банківську карту, який дозволяє швидко і зручно розплачуватися практично в будь-якій торговельній точці Нідерландів.

Відкрити рахунок самостійно

Нідерландські банки розробляють спеціальні пропозиції з відкриття рахунку для студентів з-за кордону. Щоб відкрити банківський рахунок, в банку ABN AMRO для оформлення банківської карти вам буде потрібно пред’явити всього 3 документи:

  • паспорт;
  • студентську ID-карту;
  • лист з університету, що підтверджує ваше зарахування на програму.

В середньому, в залежності від умов банку, оформлення картки займе від 2 до 3 тижнів. При виборі банку слід пам’ятати про вартість клієнтського обслуговування, яка буде автоматично щомісяця списуватися з вашого рахунку. Так, в ING Bank ця вартість для іноземного студента складе 3,75 євро за 3 місяці, а в ABN AMRO – 8,25 євро за той же період.

Щоб отримати банківську карту, необхідно звернутися до відділення обраного банку з пакетом документів і оформити заявку у фахівця. Через деякий час до вас поштою прийде лист від банку з вкладеною карткою, але вона поки не буде дійсною.

Ще через 5-7 днів ви отримаєте письмове запрошення з проханням з’явитися в конкретне відділення банку для отримання конверта з персональним кодом ідентифікації (PIN-код). З моменту його отримання ваша банківська карта з системою Chipknip вважається активованою, і ви можете починати нею користуватися.

Відкрити рахунок за допомогою університету

Багато університетів співпрацюють з провідними банками Нідерландів, тому можуть взяти весь процес відкриття рахунку для закордонного студента на себе. В цьому випадку вам залишиться тільки звернутися в університет з документами. Однак, як правило, вартість клієнтського обслуговування рахунку в таких банках вища.

Завдяки великій кількості банків, що пропонують свої послуги для іноземних студентів, ви зможете підібрати собі такі умови обслуговування, які підійдуть саме вам. Детальніше про них вам розповість банківський фахівець.При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами