ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Як підібрати камеру відеоспостереження?

відеоспостереженняПеред купівлею камер відеоспостереження варто уважно вивчити об’єкт, який буде оснащуватися системою відеоспостереження. Навіть якщо об’єкт, що охороняється вам до болю знайомий, і ви знаєте все про нього, все одно необхідне його детальне вивчення. На об’єкт необхідно буде подивитися, очима зловмисника, який гіпотетично може проникнути на об’єкт і завдати шкоди. Іншими словами, необхідно виявити всі стратегічні зони, які є слабкими місцями об’єкта. І тільки після такої роботи необхідно зайнятися підбором камери відеоспостереження, яка буде відповідати місцю розміщення, враховувати всі його особливості і потреби для забезпечення охорони і безпеки.

Далі ми зосередимо увагу на основних параметрах камер відеоспостереження, позначимо основні переваги та недоліки найбільш популярних варіантів камер відеоспостереження, які можна придбати на сайті https://magazun.com/kameri-videonabludeniya/, а також постараємося дати рекомендації по вибору камери відеоспостереження.

Тип сигналу (аналог, IP, HDSDI) – вибір з трьох відомих

Концептуально система відеоспостереження вибирається залежно від того, який сигнал має на виході камера відеоспостереження. Від даного параметра залежать способи і механізми передачі сигналу, а також вибір пристрою прийому, обробки та зберігання інформації. Зараз ми маємо розкіш вибору аж з трьох варіантів, хоча до останнього часу були лише безальтернативні аналогові системи відеоспостереження. Давайте розглянемо переваги і недоліки всіх трьох варіантів.

Відеокамери системи відеоспостереження – ціна

Найбільш важливий критерій для кожного покупця. Критерій «чим дорожче, тим краще» для відеоспостереження не діє. Ціна відносно камер відеоспостереження може відображати лише умовні тенденції, які позначають аналогові камери як більш дешевий варіант, а IP камери відеоспостереження як дорогий. Іншими словами, найдешевша камера, яку ви можете купити, буде обов’язково аналогова, а найдорожча – IP. При цьому деякі аналогові камери можуть коштувати на порядок дорожче своїх цифрових побратимів. HDSDI камери відеоспостереження стоять в рейтингу вартості ближче до IP камер.

Кут огляду об’єктива камери відеоспостереження

Основним показником ефективності роботи камери відеоспостереження є зона простору, з якої камера має можливість передавати зображення задовільної якості. В даному випадку під терміном «задовільну якість» розуміють параметри зображення, які повністю задовольняють користувача.

Створення певної конфігурації зони спостереження здійснюється за рахунок підбору об’єктива камери відеоспостереження. Найбільш важливим показником для підбору об’єктива камери відеоспостереження є горизонтальний кут огляду. За цей показник відповідає фокусна відстань між лінзою об’єктива і матрицею камери відеоспостереження.

Якщо камера відеоспостереження буде обрана з об’єктивом, який дає широкий кут огляду, то користувач отримає панорамний вид, що охороняється. Зображення з камери відеоспостереження з середнім кутом огляду (60-70 градусів) буде приблизно таким же, яке бачать наші очі.

Вибираємо тип корпусу

Почнемо відразу з того, що є камери відеоспостереження «кімнатні рослини», які можуть працювати виключно в умовах комфортних, тобто всередині приміщення, а є камери відеоспостереження «спартанці», здатні перенести всі негаразди і тяготи вуличного життя.

Вуличні камери відеоспостереження обов’язково оснащуються всілякими пристосуваннями, які покликані захистити внутрішню начинку пристрою від усіляких сюрпризів природи. Наприклад, система підігріву – це запорука того, що камера відеоспостереження зможе працювати в холодну пору року, навіть взимку.

А ось герметичний корпус не підпустить вологу до електроніки. Вуличні камери відеоспостереження повинні справлятися і зі спекою в найспекотніший період року, а тому в них повинні передбачатися системи підігріву та охолодження.

Камери відеоспостереження, призначені для розміщення всередині приміщення, нічого подібного не потребують.

Варто докладно поговорити про відмінності у зовнішній конфігурації камер відеоспостереження, які не тільки впливає на візуальне сприйняття камери відеоспостереження, але і на її деякі технічні особливості.

Отже, камери відеоспостереження, в залежності від типу корпусу, можуть бути купольними, корпусними, циліндричними, кубічними, а також взагалі не мати корпусу – безкорпусні камери.

На окрему увагу заслуговують роботизовані камери відеоспостереження PTZ.

Кожна камера відеоспостереження має свої переваги та особливості, які дозволяють задовольнити певні вимоги.

Почнемо з безкорпусних камер відеоспостереження. Ці камери відеоспостереження мають найменші габарити. Безкорпусні камери відеоспостереження, як правило, купуються з метою встановлення прихованого відеоспостереження. Бажаючи придбати таку камеру відеоспостереження, пам’ятайте, що організація прихованого відеоспостереження в публічних місцях заборонена. Що стосується установки прихованого відеоспостереження у себе вдома, то ніякого дозволу не потрібно.

Корпусні камери відеоспостереження орієнтовані на внутрішнє розміщення. Але при бажанні, купивши кожух, ці камери можна використовувати на вулиці. До корпусних камер необхідно окремо підбирати об’єктив. У разі необхідності об’єктив можна міняти, що дозволяє внести корективи в фокусна відстань, при цьому, не несучи колосальних витрат і здійснюючи заміни всього обладнання. Для корпусних камер відеоспостереження необхідно буде окремо вибрати і купити підходящий кронштейн (стельовий або настінний, рухливий або статичний).

Купольні камери відеоспостереження – дуже естетичний варіант, який встановлюється на стелю і своєю присутністю не псує інтер’єр приміщення. Колір корпусу може бути різним. Мініатюрна камера може мати варіофокальний об’єктив (здатний змінювати фокусну відстань) і ІЧ-підсвічування.

Циліндричні камери відеоспостереження – це варіант представлений як моделями для вуличного відеоспостереження, так і внутрішнього. Вуличні циліндричні камери відеоспостереження обладнані всім, що необхідно для роботи в різні пори року. Особливістю даних камер є вбудований в камеру об’єктив. Але цей факт ніяк не зв’язує руки і не обмежує користувача, так як можна підібрати камеру саме з таким об’єктивом, який в повній мірі буде відповідати потребам об’єкта який охороняється: з фіксованою фокусною відстанню або варіофокальним.

Треба відзначити, що циліндричні камери відеоспостереження дуже компактні і не виглядають громіздко.

Кубічні камери відеоспостереження – IP камери, які призначені для установки тільки всередині приміщень. Кубічні камери в основному встановлюють для створення невеликої зони контролю, наприклад, рецепції в офісі. Дані камери широко представлені в бездротовому виконанні (з модулем WI-WI), мають вбудований мікрофон і невелику вартість.

Роботизовані камери відеоспостереження (PTZ) – задоволення з недешевих, але їх можливості воістину безмежні. З їх допомогою можна охоплювати оглядом величезні площі, збільшувати або віддаляти зображення, змінювати напрямок камери відеоспостереження самостійно або програмувати шлях її руху і т.д. В даний час роботизовані камери найбільш широко представлені в купольній формі – speeddome камери.

Додаткові критерії вибору відеокамери системи відеоспостереження

Підбір відеокамери системи відеоспостереження за всіма параметрами:

  • Тип кронштейна. Кронштейни діляться на вбудовані або опціональні, а також на поворотні або фіксовані.
  • Інфрачервоне підсвічування. Базова складова відеоспостереження для роботи камери в нічний час. Підсвічування розділяється на вбудовану в камеру і опціональну (ІЧ прожектор). Також при виборі камери відеоспостереження, яка працює в нічних умовах, необхідно звернути увагу на можливість електронного зняття ІЧ фільтра.
  • Програмне забезпечення. Може бути платним або умовно безкоштовним (входити у вартість камери). При виборі ПЗ необхідно звернути увагу на якісність локалізації, наявність мобільних клієнтів для здійснення управління з телефону або планшета, зручність і ергономічність інтерфейсу управління.
  • Аналітичні можливості. Камера відеоспостереження може оснащуватися: датчиком руху; можливістю маскування зон видимості; електронними системами поліпшення зображення (наприклад, компенсація стрічного засвічення і широкий динамічний діапазон); цифровим зумом і іншими корисними речами.


При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами