ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Бізнес-ідея: відкриття архітектурного бюро

Проектування будинківАрхітектурне бюро – це підприємство яке надає послуги в сфері проектування житлових та нежитлових приміщень. Послуги даного бюро мають особливий попит, тому що цей вид бізнесу не такий популярний, а тому попит вищий за пропозицію. Тому відкриття такого бізнесу – справа перспективна.

Відкриття архітектурного бюро здійснюється досить просто. В основі – грамотне складання бізнес-плану бюро для отримання позикових коштів для розвитку бізнесу або вкладення власних коштів в справу.

Для початку своєї діяльності необхідна реєстрація правової форми організації, наприклад, ТОВ (товариство з обмеженою відповідальністю). Слід також уточнити питання, чи потрібна ліцензія. У разі, якщо організацією буде керувати професійний архітектор, який має свою персональну ліцензію, її отримання для організації не є необхідним.

Архітектурне бюро може виконувати різні послуги для своїх клієнтів, зокрема, розробка проектів з документальним супроводом, розробка проектних ескізів, проектування багатоквартирних будинків, розробка інженерних креслень, проектування перепланування приміщень і її погодженням, нагляд за виконанням проектів. Найчастіше замовники користуються послугами бюро з метою створення дизайну інтер’єру споруди.

Робоче приміщення необхідно орендувати, приблизно за 10 тисяч гривень. Офіс краще підшукати в центрі поблизу громадських місць з найбільшою прохідністю. Приміщенню повинен бути притаманний особливий діловий стиль, щоб клієнт з самого початку належним чином оцінив компанію. На ремонт приміщення та закупівлю необхідних меблів знадобиться приблизно 25-50 тисяч гривень.

На заробітну плату робітників архітекторів буде йти приблизно 15 тисяч гривень. Бажано мати не менше трьох фахівців для успішного виконання замовлень. Вартість робіт залежить від складності та трудомісткості замовлень. В середньому у архітектурного бюро чистий прибуток буде становити понад 70 тисяч гривень. Це тому що вартість архітекторських послуг має досить пристойну оцінку.

Окупиться бюро за перші півроку, оскільки для даного виду компанії притаманна висока рентабельність.

Таким чином, з розгляду бізнес-плану архітектурного бюро можна підсумувати, що початкові витрати вимагають не малого капітального вкладення, тому використання даного бізнесу в якості стартапа недоречно. Архітектурний бізнес повинен бути організований і детально спланований і тільки в цьому випадку можна очікувати успіх.При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами