ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Як отримати довідку про відсутність судимості?

Довідка про відсутність судимості – це документ, який підтверджує наявність або відсутність в житті людини проблем з законом. У багатьох державних організаціях і установах з упередженням ставляться до людей, які мають в минулому такі проблеми. А в деяких підприємствах навіть існують обмеження на працевлаштування таких осіб. Тому кандидатам на вакансію доводиться думати, як отримати довідку про несудимість.

Довідка про відсутність судимості, допомогти оформити яку допоможе компанія ЮСТ групп, може бути потрібна громадянам не тільки для працевлаштування, хоча останнім часом потенційні роботодавці вимагають її все частіше. Цей папірець потрібен:

  • для отримання візи;
  • для усиновлення дітей або встановлення опіки;
  • для отримання дозволу на зброю;
  • для вступу на службу в силові відомства.

Але все ж саме при влаштуванні на роботу, особливо в державні освітні установи та органи влади, довідка про наявність відсутності судимості потрібна найчастіше. Деякі організації навіть не обтяжують співробітників цим питанням, а замовляють довідки пакетом централізовано і відразу на всіх. Для цього необхідні доручення працівників на представлення їх інтересів.

Де взяти довідку про несудимість?

Оформленням довідки займаються органи МВС (як в Києві, так і в інших регіонах). Саме вони мають в своєму розпорядженні базу про «темне минуле» громадян, в якій зібрано інформацію про їх можливе кримінальне переслідування. Тому отримання довідки про відсутність судимості завжди відбувається через органи МВС. Але йти до територіального відділення за місцем проживання для її оформлення зовсім не обов’язково. Замовити її можна дистанційним способом на сайті держпослуг Для користування сайтом держпослуг необхідна реєстрація на ньому і авторизований обліковий запис. Для цього слід ввести свої паспортні дані і дочекатися їх перевірки системою. Це найпростіший спосіб, як замовити довідку про несудимість.

Паперову довідку в цьому випадку видасть інформаційний центр МВС (довідка про відсутність судимості в електронному варіанті, до речі, має однакову юридичну силу з паперовою і може бути також пред’явлена за місцем вимоги, адже вона завіряється посиленою кваліфікованої підписом співробітника внутрішніх справ, який її сформував).

Багатьох цікавить питання: як швидко отримати довідку про відсутність судимості. Якщо потрібна довідка про відсутність судимості терміново, багато громадян шукають обхідні шляхи і намагаються замовити її через посередників. Замовити довідку про несудимість терміново через Інтернет, на сайтах, які масово пропонують таку послугу, звичайно, можна, але результат нічим не гарантований. Та й які повноваження у таких посередників для отримання цього документу з персональними даними громадянина? Хоча є компанії, які, серед іншого, просять оформити нотаріальну довіреність на їх представника, в цьому випадку є шанс, що довідку, яку вони в підсумку нададуть, буде справжньою.

Скільки коштує довідка про судимість через держпослуги

Послуга з інформування про наявність проблем із законом у минулому або чистоті в цьому відношенні надається абсолютно безкоштовно. Заплатити доведеться тільки за довіреність, якщо оформлення відбувається через представника. Таким чином, вирішувати, де отримати довідку про відсутність судимості, і платити за неї чи ні, – самому заявникові.

Хто може отримати і що для цього потрібно

Оформити інформацію про наявність кримінального переслідування можуть всі громадяни України, які досягли віку кримінальної відповідальності – 14 років. У більш ранньому віці цей документ просто не має сенсу.

Розглянемо докладніше, як замовити довідку про відсутність судимості. Для її оформлення потрібен мінімальний пакет:

  • внутрішній паспорт громадянина України;
  • інше посвідчення особи;
  • документи про представлення інтересів іншої особи (свідоцтва про народження, усиновлення або опіки або довіреність).

Крім того, необхідно заповнити заяву-анкету. Складного нічого в заповненні анкети немає. Необхідно вказати паспортні дані, відомості про місце проживання і зміні прізвища, якщо це мало місце.

Якщо допустити помилку або забути вказати якісь дані, в наданні держпослуги відмовлять. Крім того, відмову можна отримати при вказівці недостовірних даних. Якщо все нормально, дані про несудимість видадуть протягом 30 робочих днів.

Термін дії довідки про відсутність судимості

Терміну дії, встановленого законодавчо, у довідці, що засвідчує відсутність проблем з законом, немає. Але різні інстанції трактують це питання по-різному. Наприклад, для отримання візи недійсним вважається документ, виданий понад 3 місяців назад. Роботодавці зазвичай більш лояльні і приймають документи, яким не більше 6 місяців. Якщо людина вже працює, але її діяльність неможлива при наявності фактів кримінального переслідування в минулому, а тим більше в сьогоденні, роботодавець може поставити умову оновлювати довідку щорічно або раз на кілька років.При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами