ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Як відкрити ломбард з нуля?

ломбардУ періоди кризи в різних країнах починають активізуватися такі заклади, як ломбарди. У непростий економічний час власник ломбарду, навпаки, процвітає. Разом з цим, такий напрямок бізнесу є трохи специфічним, а також має деякі ризики. Наскільки вигідним є ломбард як бізнес? Розглянемо для прикладу бізнес-план такого закладу.

Тип закладу

Ломбард – це заклад, що володіє правом надання позик населенню, під заставу рухомого майна. Рухоме майно буває різним, відповідно і ломбарди поділяються на кілька видів:

  • Скупка золота і ювелірних виробів. Ювелірному ломбарду не потрібно приміщення великої площі. Проблемою при відкритті подібного закладу стане оформлення дозвільної документації.
  • Позики під заставу побутової техніки.
  • Скупка антикваріату. В такому ломбарді в якості застави приймають старовинні і колекційні вироби, які дійсно представляють цінність. Це можуть бути картини, сувеніри, нагороди. Для оцінки виробів потрібен грамотний і висококваліфікований фахівець.
  • Автоломбард. Такий заклад все більше приваблює підприємців процентною ставкою. Складністю при відкритті автоломбарду є необхідність мати місце для стоянки.

Як і будь-який бізнес, ломбард має плюси і мінуси. Щоб вміло впоратися з недоліками того чи іншого напрямку ломбардної діяльності, необхідно мати чітку покрокову інструкцію, що розкриває виробничий, маркетинговий і фінансовий план закладу.

Реєстрація бізнесу

Юридичне оформлення ломбарду передбачає відкриття ТОВ або ЗАТ, при цьому назва організації обов’язково має включати саме слово – «ломбард». Система оподаткування – загальна.

Перед тим, як відкрити ломбард по скупці золота, або будь-який інший вид ломбарду, майбутньому власнику доведеться зібрати безліч дозвільної документації. Список необхідних довідок і дозволів різниться в залежності від напрямку діяльності підприємства, а також від конкретного регіону.

Вибір приміщення

У питанні вибору приміщення варто опиратися на прохідність і доступність. Добре якщо заклад буде розміщено поблизу великих торгових або бізнес-центрів, жвавих вулиць, транспортних вузлів. Ломбард повинні помічати з вулиці, в іншому випадку важливо потурбуватися про помітну вивіску або покажчик.

Перед тим, як відкрити ломбард побутової техніки, варто подумати про необхідність приміщення під склад. Це ж стосується і антикварного ломбарду. Автоломбард потребує наявності стоянки, яка буде захищена системами безпеки і співробітниками охорони.

Режим роботи ломбарду

Ідеальний графік для такого бізнесу, як ломбард – цілодобовий. Приклад такого ломбарду можна переглянути тут. На початковому етапі це навряд чи буде виправдано, тому фахівці радять притримувати 12-годинний графік з 11 до 23 години. Відкривати заклад в ранкові години недоцільно.

Устаткування

Список необхідного обладнання залежить від напрямку діяльності ломбарду. Так, для оцінки ювелірних виробів буде потрібно мати під рукою спеціальні ваги, реагенти і інструменти. Для відкриття автоломбарду подібне обладнання не закуповують, а запрошують при необхідності стороннього фахівця зі своїми інструментами.

Наведемо перелік тих предметів, без яких не обійдеться будь-який ломбард:

  • Обладнання для бізнесу – полиці і вітрини, меблі для відвідувачів, стенд для розміщення інформації;
  • комп’ютер та інша оргтехніка – МФУ, модем для доступу в інтернет, телефон.

Питання безпеки

Необхідно пам’ятати, що ломбард – це бажана ціль для зловмисників. У ломбарді зберігаються не тільки гроші, але і цінні предмети, тому приміщення повинно бути обладнане відповідно до стандартів безпеки для такого роду підприємств. Обов’язкова наявність сигналізації і тривожної кнопки. У приміщенні встановлюються металеві двері, на вікнах – грати.

Забезпечити захист не тільки від злочинців, а й від несумлінності персоналу допоможуть камери відеоспостереження і спеціальне програмне забезпечення з веденням запису. Це дороге обладнання, тому при відсутності достатнього капіталу на перших порах можна обійтися обманками. Їхній вигляд відлякає злодіїв і буде застерігати персонал.

Послуги ломбарду

У список стандартних послуг такого закладу, як ломбард, входить скупка цінностей. Замість прийнятих товарів фахівець ломбарду пропонує грошові позики під певний відсоток. Власнику закладу потрібно пропонувати клієнтам програми з різними умовами і діапазонами процентних ставок.

Кожна угода супроводжується складанням заставного квитка, який є бланком суворої звітності. Варто пам’ятати, що існують пороги сум угод, по досягненню яких підприємець зобов’язаний сповістити служби фінансового моніторингу.

Персонал ломбарду

При підборі персоналу для ломбарду будь-якого типу потрібно віддавати перевагу досвідченим і грамотним оцінювачам. Їм необхідно розбиратися в тих предметах, які заклад приймає в заставу. Особливу увагу варто приділити таким якостям, як чесність і відповідальність.

Крім оцінювачів, такого бізнесу, як ломбард, потрібні касири і продавці. У невеликому закладі всі функції по обслуговуванню клієнтів здатний взяти на себе один досвідчений фахівець. Ломбарду, який приймає в заставу великогабаритні предмети, необхідний вантажник – один або кілька.

Повертаючись до питання про безпеку закладу, варто згадати про необхідність охоронця. Такий співробітник може перебувати в штаті, або бути найнятим в спеціалізованому агентстві.

Підприємцю потрібно виконувати обов’язки генерального директора. У його завдання входить вирішення адміністративних питань, владнання питань з податковими органами та іншими службами, контролюючими діяльність організації. Завдання зі складання бухгалтерської звітності та ведення книг обліку потрібно виконувати співробітнику, найнятому на постійній основі або за договором аутсорсингу.

Реклама

У бізнес-план ломбарду потрібно включити витрати на рекламу і просування. Презентабельний зовнішній вигляд допоможуть створити власний логотип закладу, а також індивідуальний дизайн приміщення.

Розмістити інформацію про відкриття ломбарду можна в інтернеті. Для цього більшість підприємців користується безкоштовними методами, що включають просування через групи в соціальних мережах. Поширити інформацію про фірму можна шляхом роздачі флаєрів та візиток неподалік від закладу.При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами