ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Як правильно вибрати окуляри

Як вибрати окуляриОкуляри з діоптріями з медичної необхідності давно перетворилися в стильний аксесуар, але їх вибір до сих пір є дуже складним процесом. В цій статті розповімо, які бувають лінзи і їх покриття, кому і для чого вони потрібні, на чому можна заощадити, а на чому – не варто, чи треба йти до лікаря за рецептом і як на вибір окулярів впливає вибір професії.

Чи потрібно перевіряти зір у лікаря перед тим як замовляти окуляри?

Не обов’язково. Ви можете прийти в салон optika.ua і фахівці допоможуть вам прямо на місці – перевірять зір, визначать необхідну корекцію і дадуть рекомендації по підбору окулярів, якщо вони потрібні.

Бувають ситуації, коли люди починають бачити гірше, але окуляри їм не показані. Наприклад, часто зустрічається синдром спазму акомодації, який в народі називають помилковою короткозорістю: коли людина довго сидить в офісі перед монітором, у неї спазмуються м’язи очей, що відповідають за акомодацію (здатність чітко і ясно бачити предмети, що знаходяться на різній відстані). Майже завжди в такому випадку окуляри людині не потрібні – і грамотний фахівець обов’язково скаже їй про це, а також дасть рекомендації про те, що потрібно робити, щоб цей синдром не виникав.

Єдиний виняток – підбір окулярів для дітей до 16 років. Тут ми завжди радимо звертатися в спеціалізовані клініки і перевіряти зір у дитячих офтальмологів. У дітей є ряд особливостей – наприклад, спазм акомодації у них зустрічається в десятки разів частіше, ніж у дорослих, і може привести до реальної короткозорості. Крім того, поки око не сформувалося, потрібно перевіряти зір багатоетапно – причому не протягом одного дня, як це часто роблять, а відвідуючи лікаря два або навіть три рази в різні дні, після різних зорових навантажень, з урахуванням закапування препаратів і без. По-правильному, цим повинен займатися лікуючий офтальмолог, який лікує дитину протягом її життя і приймає рішення по тій чи іншій корекції. А в оптику вже потрібно прийти з готовим рецептом. По ньому тут підберуть лінзи, оптимально відповідні для вирішення виявленої проблеми, і оправу до них.

Як проходить консультація в оптиці і що обов’язково повинні перевірити?

Спочатку фахівець просто розмовляє з пацієнтом, встановлює, які у нього скарги, який спосіб життя він веде, де, ким і в якому оточенні працює, з’ясовує наявність хронічних захворювань.

Після бесіди зір перевіряють на автоматичному приладі, який називається авторефрактокератометр. З його допомогою скануються оптичні характеристики ока. Однак, оскільки зір включає в себе не тільки оптику, але і роботу мозку і нервової системи в цілому, після аналізу оптичної складової починається суб’єктивна оцінка того, як людина сприймає навколишній світ: що від ока доходить до свідомості і як ним обробляється. Пацієнту показують певні символи, різнокольорові зображення і не тільки – існує величезна кількість тестів, що дозволяють виявити різного роду патології і підібрати оптимальну корекцію для кожної конкретної людини.

Підібравши потрібні діоптрії, лікар виводить пацієнта з кабінету в просторе приміщення – найчастіше в торговий зал – і дає йому можливість походити в окулярах, подивитися, наскільки йому в них комфортно. Часто буває, що корекція з оптичної точки зору правильна, але нервова система людини не готова під неї підлаштуватися. Оскільки дискомфорт може виникнути не відразу, для складного зору в хороших салонах оптики є навіть поняття «гарантії від неадаптаціі».

Якщо в оптиці, куди ви звернулися, фахівець-консультант пропустив хоча б один з перерахованих етапів, не варто замовляти там окуляри. Навіть якщо вам ретельно перевірили зір за допомогою приладів, але не задали жодного питання – це привід насторожитися.

Навіщо мене запитують про роботу, спосіб життя і хронічні захворювання – хіба це впливає на підбір окулярів?

Виходячи зі способу життя пацієнту дають рекомендації по типу лінз і їх покриття. Так, якщо людина працює в офісі або, наприклад, охоронцем в магазині, вона більшу частину часу проводить на холодному білому освітленні, перевантажуючи очі надлишковою частиною синього спектра. В цьому випадку фахівець порадить лінзи з покриттям Blue Blocker, яке дозволяє частково зняти неприємну дію на очі і збільшити чіткість зору.

Інші люди багато часу проводять на вулиці, на сонці. Їм можуть бути рекомендовані фотохромні лінзи, які затемнюються під час впливу сонячного світла. У народі такі окуляри називають «хамелеонами». Але і тут є нюанси: якщо ми говоримо про водія або людину, яка багато часу проводить біля річки – рибака, капітана, то тут дуже важлива спеціалізована корекція зору – причому не важливо, потрібні діоптрії чи ні. Таким пацієнтам однозначно показані окуляри з поляризаційним фільтром, який дозволяє відсікти відблиски, відбиті від води або інших автомобілів. Звичайна темна лінза їх не зупиняє, в результаті чого відбувається засвічення сітківки, а в критичних випадках – навіть її опік.

Якщо пацієнт збирається носити окуляри з собою, йому рекомендують звернути увагу на лінзи з захисним покриттям, тому що подряпані лінзи носити категорично не можна. Подряпина викликає ті самі відблиски і заважає оку, навіть якщо здається непомітною. Людина швидко втомлюється, її очі втомлюються, а якість зору знижується.

Якщо говорити про хронічні захворювання і особливості здоров’я, вони часто пов’язані з погіршенням зору і вимагають особливого підходу до корекції. Так, у діабетиків гострота зору може змінюватися в залежності від зміни рівня цукру в крові. Часто, щоб добре бачити, їм потрібно мати по три пари окулярів.При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами