ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Як вибрати кредитну карту?

Кредитна картаЗручність використання кредитних банківських карт давно оцінили більшість користувачів послуг. Звичайно, переваги кредитних карт очевидні – власник картки може оплачувати товари і послуги за рахунок кредитних коштів банку без необхідності кожного разу оформляти новий кредит. Однак, кількість банківських пропозицій в цьому сегменті дуже велика, тому пересічному користувачеві важко зробити вибір серед різноманітності пропонованих умов. В цій статті описано на що варто звернути увагу при оформленні кредитної карти в банку і які можливості в процесі її використання пропонують українські банки.

Типи кредитних карт

Перш, ніж оформляти кредитну картку в банку, необхідно визначитися до якої міжнародної системи вона буде належати, а також вибрати відповідний вам тип карти (класична, преміальна).

Обслуговування найпоширеніших карт категорії Classic обходиться в середньому 20-100 грн. на рік, така карта підходить для здійснення стандартних операцій – оплати товарів і послуг в торгових точках та зняття готівки.

Якщо вам потрібен ширший перелік послуг по кредитній карті і можливість користуватися додатковими сервісами, вам зручніше буде оформити карти категорії Gold або Platinum. Карти цих категорій мають більш високий ліміт на проведення операцій, проте річне обслуговування обійдеться дорожче: близько 100-300 грн. на рік карти категорії Gold і для Platinum 500-1000 грн. на рік.

Порядок оформлення кредитної картки

Для оформлення кредитної картки банк https://credit-ukraine.info/kreditnye-karty/106-bank-pumb-pervyj-ukrainskij-mezhdunarodnyj-bank.html попросить вас заповнити заяву-анкету на видачу карти, надати паспорт громадянина України або інший документ, що засвідчує особу, ідентифікаційний номер.

Вимоги до потенційного власника карти: кредитну карту можуть отримати громадяни України у віці від 18 років, які проживають на території обслуговування банку і мають безперервний трудовий стаж на останньому місці роботи не менше 3 місяців.

За результатами розгляду анкети та наданих документів банк повідомить, коли ви зможете отримати вашу карту, а також розмір схваленого кредитного ліміту.

Кредитний ліміт по карті

Як правило, при видачі кредитної карти, банки встановлюють кредитний ліміт, тобто суму, в межах якої клієнт може користуватися коштами банку. Розмір кредитного ліміту залежить від класу карти, величини доходів клієнта і його кредитної історії.

Наприклад, для карт Classic максимальний кредитний ліміт становить близько 15000 грн., Gold – 50000 – 100000 грн. Власники «платинових» карт можуть розраховувати на ліміт в 100000 – 500000 грн. Кредитний ліміт поповнюється після погашення заборгованості за кредитом, це означає, що після того, як ви повернули банку якусь суму, її можна знову запозичити у банку в кредит.

Процентна ставка по кредитній карті

Процентні ставки за користування кредитом в рамках кредитної картки в банках зазвичай трохи вищі, ніж ставки за традиційними споживчими кредитами, і в залежності від банку можуть коливатися в досить широкому діапазоні – від 10 до 78,9%. Середньозважена ставка по кредитній карті на сьогодні становить 24-35% річних в гривнях. Варто враховувати, що при несвоєчасному погашенні заборгованості, банк призначає штрафні санкції, які можуть становити від 0,1% за кожен день прострочення від суми кредиту, що в підсумку може вилитися вам в досить велику суму.

Пільговий період кредитування за карткою

На даний момент більшість кредитних карт, які випускають банки, мають пільговий період кредитування.

Пільговий період кредитування – це термін, протягом якого власник кредитної картки може безкоштовно користуватися отриманим кредитом. Середній термін пільгового періоду – 50-60 днів.

Якщо ви не встигли погасити заборгованість в повному обсязі протягом зазначеного терміну, за користування грошима банку нараховуються відсотки, які встановлені кредитним договором.

Зняття коштів з кредитки

Варто відразу зазначити, що зняття готівки в своїх або чужих банкоматах – не найкращий варіант використання кредитної картки, оскільки це передбачає чималу комісію за цю операцію. Як правило, зняття грошових коштів в своїх банкоматах в залежності від банку може варіювати від 0 до 6,9%, в банкоматах стороннього банку від 0 до 6,9% від суми зняття. А ось при розрахунку кредитною карткою «по безналу» комісія або відсутня або значно нижча, ніж при знятті готівки.

Способи погашення кредитної заборгованості

На даний момент існує безліч способів поповнення рахунку кредитної картки, що дозволяють витрачати мінімум вашого дорогоцінного часу. Ви можете прийти в будь-який з офісів банку і поповнити ваш рахунок готівковими коштами, внести необхідну суму через платіжний термінал або банкомат, безготівково перевести кошти з іншого рахунку, поповнити рахунок через Інтернет і навіть через мобільний телефон. Як правило, мінімальний платіж по кредиту становить 5% від суми заборгованості + відсотки.

Бонуси, акції, знижки

Багато банків пропонують своїм клієнтам різні додаткові пільги при використанні кредитних карт: знижки в магазинах, готелях і ресторанах, знижки на оренду автомобілів та інше. Окремо варто виділити широку лінійку різних карт з «доданою» вартістю, так званих ко-брендових кредитних карт, які випускаються в рамках спільних проектів з різними організаціями (торгові мережі, авіакомпанії, мобільні оператори). Використання таких карт з самого початку передбачає ряд істотних переваг для споживачів, надаючи їм знижки і бонуси при розрахунках по карті безпосередньо в цій мережі.При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами