ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Ріст середньої зарплати: про що говорить статистика

зарплати і пенсіїСередня заробітна плата в серпні 2018 року в Україні склала 8977 грн, що в 2,4 рази перевищує встановлену законом мінімальну заробітну плату в 3723 грн. В порівнянні з серпнем 2017 року середня заробітна плата в Україні зросла на 15,7%.

Значить це, що добробут українців росте? І так і ні. Дані Держстату розраховуються на основі офіційних показників, а значить, не враховують заробітну плату в конвертах, неофіційні надходження, роботу на фрілансі. Відповідно, реальна зарплата може виявитися набагато вищою. З іншого боку, темпи росту заробітної плати слід співставляти з темпами інфляції та, як наслідок, з купівельною спроможністю.

Наприклад, якщо за рік зарплата виросла на 15,7%, то борщовий набір, за оцінками української асоціації постачальників торгівельних мереж, – на 35%. Іншими словами, українці стали отримувати більше, але купувати можуть менше.

Кому частіше не платять?

У той же час, за даними Держстату, станом на 1 вересня загальна заборгованість по виплаті заробітної плати в Україні складає не багато не мало 2,7 млрд грн. З них 2,1 млрд. грн. доводиться на промислові підприємства.

Друге і третє місце у антирейтингу боржників по заробітній платі з великим відривом від «Лідера» займають транспортні, складські та поштові підприємства (180 млн грн) та організації, що займаються науковою діяльністю (майже 130 млн грн).При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами