ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Імміграція в Канаду через відкриття бізнесу

бізнес_канадаУ даній статті мова піде про один з варіантів імміграції в Канаду, який годиться для підприємців і бізнесменів – про імміграцію через відкриття власного бізнесу в Канаді.

У загальних рисах імміграція через відкриття бізнесу в Канаді виглядає наступним чином:

  • приїзд в Канаду по тимчасовій візі;
  • відкриття власної компанії в Канаді;
  • отримання дозволу на оренду в компанію іноземного фахівця;
  • отримання дозволу на роботу в Канаді;
  • найм самого себе у власну компанію;
  • подача заяви на імміграцію в Канаду за будь-якою імміграційною програмою, яка підходить для кандидатів, працевлаштованих в Канаді.

Цей підхід має дві важливі переваги: по-перше, кандидат приїжджає в Канаду на самому початку імміграційного процесу; по-друге, в силу наявності працевлаштування в Канаді його шанси на позитивний результат дуже високі.

Однак є й інша сторона медалі, що містить у собі труднощі і недоліки: багатоходова модель імміграції означає, що відмова може статися на будь-якому етапі з багатьох причин. Крім того, у багатьох випадках сімейні кандидати змушені деякий час жити в Канаді далеко від сім’ї. Розглянемо кожен етап більш докладно.

Приїзд до Канади

Для багатьох кандидатів приїзд до Канади забезпечує віза в Канаду, що означає необхідність її отримання. Виняток становлять власники громадянства, що забезпечує безвізовий в’їзд до Канади.

Отримання тимчасової візи може представляти певні складності. Є вимоги, які необхідно виконати для отримання візи, що є одним з вирішальних факторів при розгляді заяви, якими можуть бути причини відмов і як діяти, отримавши відмову .

Імовірність отримання тимчасової візи вища, якщо кандидат планує поїздку в Канаду без сім’ї; саме тому є ймовірність, що перший час в Канаді кандидату доведеться жити далеко від рідних. В такому випадку у нього швидше за все з’явиться ще одне окреме завдання – привезти сім’ю до Канади, оформивши для цього тимчасові візи.

Відкриття компанії в Канаді

Технічно це питання вирішується дуже просто. Зареєструвати повноцінну компанію за всіма правилами можна онлайн; на це піде не більше півгодини. Ще трохи часу буде потрібно, щоб відкрити корпоративний рахунок в банку.

Рід діяльності компанії може бути практично будь-яким; це можуть бути послуги населенню, розробки в сфері IT, оптова і роздрібна торгівля і багато іншого. При виборі сфери діяльності компанії потрібно в першу чергу тверезо оцінювати свої здібності по веденню бізнесу в цій галузі, а також враховувати вимоги, які пред’являються до ліцензування такого роду компаній в Канаді – найправильніше вибирати той рід занять, який взагалі не потребує ліцензування, або ж дозволяє отримати необхідні ліцензії та сертифікати без особливих складнощів.

Єдина складність полягає в тому, що в певних випадках згідно із законодавством не менше 25% директорів корпорації повинні бути канадцями, а в разі, якщо директорів менше чотирьох, то як мінімум один з них повинен бути канадцем. Таким чином, для відкриття корпорації кандидату може знадобитися заручитися підтримкою канадця, який погодиться зайняти пост її директора.

Після відкриття компанії кандидат стає її повноправним власником, але при цьому не може працювати в ній, оскільки знаходиться в Канаді в статусі тимчасового резидента без права роботи. Наступним кроком в процесі є подача заяви від імені компанії на найм іноземного працівника, яким є сам власник компанії.

Отримання дозволу на оренду

Перш, ніж власник нової компанії отримає право просити дозвіл на роботу в Канаді, його потенційний роботодавець – його ж власна, знову відкрита компанія – повинна отримати дозвіл у канадської влади на найм закордонного співробітника .

Такий дозвіл називається LMIA – Labor Market Impact Assessment – і саме ця назва добре відображає її суть: канадська влада оцінює вплив, який матиме найм зарубіжного фахівця, на канадський ринок праці. Чи призведе такий найм до створення робочих місць для канадців, до отримання канадцями нових робочих навичок, або навпаки, позбавить канадця можливості зайняти цю вакансію або призведе до інших негативних наслідків для громадян і постійних резидентів Канади – ці та багато інших чинників розглядає міністерство трудових ресурсів на підставі заяви роботодавця.

Якщо роботодавець (точніше, кандидат від імені своєї компанії-роботодавця) може довести, що найм іноземця не приведе до негативних наслідків, він може розраховувати на позитивне вирішення питання на даному етапі.

Для цього дуже важливо створити як мінімум одне робоче місце і надати його канадцеві, тобто новостворений бізнес повинен почати фактичну роботу ще до того, як буде подано заяву на найм іноземного працівника.

Якщо на даному етапі отримано схвалення влади, наступним кроком буде отримання дозволу на роботу.

Отримання дозволу на роботу

Позитивний висновок про можливість найму іноземного фахівця – LMIA – дає право кандидату подати заяву на отримання дозволу на роботу в Канаді. Варіантів подачі заяви може бути кілька – онлайн або по пошті, в візовий офіс всередині Канади або за її межами, або ж особисто на кордоні з США. Вибір варіанту буде залежати від конкретних обставин, оскільки для кожного з них існують свої вимоги, передбачені імміграційним законодавством. Крім того, в кожному випадку є свої плюси і мінуси. Отримання дозволу на роботу – окрема велика тема, що включає в себе безліч тонкощів. Зараз же досить згадати, що і як у випадку з будь-якою заявою, що розглядаються владою Канади, по даній заяві кандидат теж може отримати відмову.

Працевлаштування

Після отримання дозволу на роботу в Канаді кандидату ніщо не заважає офіційно працювати на свою власну канадську компанію.

Для того, щоб це працевлаштування призвело в кінцевому підсумку до отримання статусу постійного резидента, повинен бути виконаний цілий ряд вимог – в першу чергу щодо тривалості робочого тижня, а також зарплати, яку компанія буде платити своєму власникові-співробітнику. З формальної точки зору працевлаштування має бути належним чином оформлено в податкових органах; протягом усього періоду працевлаштування повинні акуратно виплачуватися всі податки і відрахування – тільки в цьому випадку можлива імміграція кандидата на тій підставі, що він працевлаштований в Канаді.

Подача заяви на імміграцію

Заключним етапом описуваної схеми є подача заяви на постійне проживання в Канаді.

Така можливість може з’явитися відразу після працевлаштування – якщо у кандидата високий рівень володіння англійською мовою та інші чинники, що дають можливість зареєструватися в Express Entry.

В інших ситуаціях може знадобитися час для підвищення рівня володіння мовою або для виконання вимог провінційних програм, що дають можливість імміграції працевлаштованим кандидатам. У будь-якому випадку вибір відповідної імміграційної програми – справа заключного етапу вищеописаної схеми.

Зі сказаного зрозуміло, що процес імміграції через створення власного бізнесу в Канаді підходить не всім. Кандидат повинен мати досвід відкриття та ведення бізнесу, мати фінансову можливість покривати витрати на всіх етапах процесу, а також враховувати безліч самих різних вимог і особливостей на кожному етапі.

Окремо слід зазначити, що відмова на будь-якому етапі аж ніяк не означає краху планів і неможливість продовження процесу. Насправді в більшості випадків з відмовами можна працювати і домагатися в кінцевому підсумку позитивного рішення. Потрібно лише розуміти, що це забирає час, сили і засоби.При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами