ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Бізнес ідея для малого і середнього бізнесу: будівництво приватних будинків і котеджів

Проектування будинківБудівництвом люди займалися в усі часи, навіть не дивлячись на кризу і занепад економіки. Приватному будівництву відводиться значний сегмент в загальній частці будіндустрії, тому цей вид бізнесу затребуваний і користується попитом.

Галузь будівництва приватних будинків і котеджів має значні перспективи і динамічно розвивається. Забудовникам набридло жити в багатоквартирних будинках, і вони з великим задоволенням перебираються в приміські зони, забудовуючи вільні території і ділянки.

Оскільки такий вид підприємницької діяльності затребуваний, і користується заслуженим попитом, то організація бізнесу з будівництва приватних будинків і котеджів, допоможе підприємцю отримувати високий і стабільний дохід і реалізувати себе на 100%. Але за однієї умови – необхідно дотримуватись правильної організації бізнес-процесів.

Будівництво приватних будинків і котеджів як вид малого бізнесу

В контексті бізнес ідеї для малого бізнесу – це перспективний напрямок, оскільки при малих вкладеннях, можна завжди отримувати високий дохід. Будівельні роботи не відносяться до розряду дешевих, і при отриманні об’ємного замовлення, можна непогано заробити.

При організації даного виду підприємницької діяльності слід пам’ятати, що це ліцензійний вид діяльності, тому крім реєстраційних документів, буде потрібно ще дозвільний документ. Щоб отримати відповідний дозвіл, слід виконати ряд приписів, визначених чинним законодавством. Так, наприклад, ліцензія видається на підставі штатного розпису, в якому важлива роль відводиться фахівцям з будівельною освітою, які можуть створювати проекты одноэтажных домов у чіткій відповідності до усіх будівельних норм.

Такий вид діяльності для малого бізнесу як будівництво приватних будинків і котеджів користується попитом і популярністю у підприємців, оскільки дозволяє отримувати:

  • стабільний і високий дохід;
  • постійний попит на будівельні роботи, тобто не простоювати в очікуванні, а постійно виконувати замовлення;
  • вести додаткові види підприємницької діяльності.

Багато успішних бізнесменів на зорі своєї підприємницької діяльності займалися будівництвом, в тому числі приватних будинків і котеджів, а сьогодні очолюють цілі виробничі галузі.

Здійснення будівництва приватних будинків і котеджів, відбувається за такою схемою:

  • укладення договору на будівельні роботи;
  • створення, погодження та затвердження проектної документації;
  • проведення підготовчих робіт, в тому числі риття котлованів;
  • зведення приватних будинків і котеджів від фундаменту до даху;
  • оздоблювальні роботи, як зовнішні, так і внутрішні;
  • здача об’єкта замовнику, підписання акту прийому – передачі.

Будівельний бізнес без вкладень

Це найоптимальніша форма здійснення підприємницької діяльності. При укладанні договору на будівництво приватних будинків і котеджів, обмовляється можливість авансового платежу, як за виконання роботи, так і на придбання будматеріалів.

В такому випадку, підприємець здійснює свою діяльність за рахунок замовника, і виконує певні етапи робіт без вкладень. У відповідності з обсягами замовлення, він може прийняти на роботу фахівців і встановити їм гідну оплату праці.

Також, якщо в бюджеті виділено кошти на придбання необхідних будматеріалів, отримані кошти можуть використовуватися за призначенням. Якщо при виконанні робіт потрібна спеціальна будівельна техніка, то підприємець може взяти її в оренду, виділивши з передплаченого авансу частину грошових коштів для цих цілей.

Будівництво приватних будинків і котеджів з фінансовими вкладеннями

Багато підприємців йдуть іншим шляхом, ніж описаний вище, і при створенні будівельного бізнесу – закуповують необхідне будівельне обладнання та механізми, що в подальшому дозволяє і виконувати великі обсяги робіт в короткі строки.

Це дозволяє їм збільшувати кількість споруджуваних об’єктів, тим самим підвищуючи дохід підприємства. Також багато підприємців закуповують за оптовими цінами будівельні матеріали, які потім з націнкою, використовують при зведенні приватних будинків і котеджів.

Особливості будівельного бізнесу в Україні

Оскільки це ліцензійний вид діяльності, то він регламентується чинним законодавством України. Основні критерії відображені в інструкціях і нормативних актах Мінрегіонбуду України, в тому числі і порядок оформлення і отримання будівельної ліцензії.

Але оскільки в Україні відбувається значне реформування всієї господарської діяльності, то умови, висунуті для отримання ліцензії, не є остаточним варіантом, що в найближчому майбутньому має спростити реалізацію подібної бізнес ідеї.

Висновок

Які б форми здійснення будівництва приватних будинків і котеджів не обрав для себе підприємець, це вигідний і перспективний вид підприємницької діяльності, що дозволяє мати високий і стабільний дохід в будь-якому регіоні.При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами