ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Безвізовий режим для навчання за кордоном допоможе українцям поступити до ВНЗ Європи

безвізКраїни Європи ввели для українців безвізовий режим! Тепер кожен наш співвітчизник може здійснити захоплюючу поїздку в будь-яку європейську країну, побачити все те, про що давно мріяв, отримати фантастичні враження від вільної подорожі по всій території ЄС. До 11 червня 2017 року отримання українцями віз до країн Шенгену або ЄС нагадувало гру в «рулетку»: дадуть чи не дадуть, встигнуть відкрити до потрібної дати чи ні, що робити якщо відмовили. Найбільше ця бюрократична тяганина і нервування відбивалися на майбутніх абітурієнтах та їхніх батьках, оскільки, cпізнившись на іспити до обраного ВНЗ Європи, доводилося втрачати цілий рік. Тепер все позаду і отримати бажану європейську освіту стало набагато простіше! На сайті http://helpvisa.com.ua/novosti/pravila-oformleniya-studencheskikh-viz-v-evropejskie-strany опубліковані правила оформлення студенських віз в Європейські країни.

Використання безвізового режиму для навчання

Виходячи з умов «Безвізу», скористатися ним можна тільки для короткострокового навчання за кордоном. Нагадаємо, що він дозволяє українцям перебувати в країнах ЄС не більше 3-х місяців (90 днів) протягом одного півріччя (180 днів). У разі вступу до ВНЗ або на іншу довгострокову програму навчання, оформляти студентську візу все-таки доведеться.

Як розумно розпорядитися «Безвізом» для навчання за кордоном:

  • пройти мовні курси в Європі;
  • провчитися в літній чи зимовій школі при університеті;
  • з’їздити в тур по відповідним ВНЗ і познайомитися з ними ближче;
  • провести відпустку або канікули з користю;
  • приїхати на вступні іспити або співбесіду.

Після цього вже можна вирішувати, коли і в якій країні відкрити студентську візу, необхідну для отримання:

середньої освіти (навчання в школах Європи, навчальний обмін);

вищої освіти за кордоном (платного або безкоштовного для українців , рівня бакалаврату, магістратури чи докторантури).

Країни «Безвізу»

Загальна кількість європейських держав, які підтримали безвізовий режим з Україною, включає 30 країн:

  • країни ЄС і Шенгенської зони: Німеччина, Австрія, Словаччина, Прибалтика, Бельгія, Данія, Греція, Польща, Нідерланди, Італія, Іспанія, Мальта, Словенія, Люксембург, Португалія, Чехія, Угорщина, Швеція, Франція, Фінляндія;
  • європейські країни поза Шенгенською зоною: Румунія, Кіпр, Болгарія, Хорватія;
  • держави Шенгенської угоди, які входять до складу ЄС: Швейцарія, Норвегія, Ліхтенштейн, Ісландія.

Зверніть увагу! Великобританія і Ірландія не належать до країн з безвізовим режимом для України! Тому для їх відвідування як і раніше потрібна віза.

Вимоги для перетину кордону без візи

Основним документом для в’їзду в Європу без візи, як для дітей, так і дорослих, є біометричний паспорт. Головна його відмінність від звичайного закордонного паспорта – вбудований чіп (електронний носій) з відбитками пальців, фотографією, електронним підписом і додатковою біометричною інформацією про власника.

Ще одна вимога – наявність достатніх коштів у мандрівника для знаходження в країні перебування (від 45 євро в день). Міграційними службами враховуються як готівкові, так і безготівкові гроші на рахунках. Допускається прийняття фінансових зобов’язань приймаючою стороною.

Важливу роль відіграє і мета поїздки. Для її підтвердження підходить запрошення від родичів, бронь в готелі, документ про участь у конференції або симпозіумі, куплені квитки на концерт чи прем’єру і т.д.

Підтвердженням поїздки на навчання служить відповідь ВНЗ про зарахування на короткостроковий навчальний курс (в літню або зимову школу, на курси іноземних мов і т.д.)

Крім того, при перетині кордону можуть попросити пред’явити медичний страховий поліс або зворотний квиток.При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами