ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Комерційний центр обробки даних, як вид бізнесу

Центр обробки данихКомерційний ЦОД (Центр обробки даних) являє собою технологічно підготовлений майданчик для розміщення серверного та іншого IT обладнання клієнтів. Про нього можна навіть висловитися так: «Велика серверна кімната». Однією з основних завдань ЦОД є надання гарантованої надійності, як з технічного боку (електропостачання, клімат, мережі, канали зв’язку), так і з точки зору безпеки в плані фізичного збереження обладнання і звичайно-ж в плані збереження і конфіденційності особистих даних, які зберігаються або обробляються цим самим устаткуванням.

Поряд з тим забезпечується доступ до обладнання самих клієнтів, так би мовити надійність і доступність повинна укладатися в рамки 24 / 7 / 365! Наприклад несправність або відсутність одного з пропонованих сервісів навіть на найкоротший проміжки часу, наприклад відключення електроживлення всього на пару секунд, викликає так зване «падіння» всього ЦОД, що призведе до перезавантаження обладнання, переривання обчислювальних та інших виконуваних процедур. Описана ситуація в нинішніх реаліях IT бізнесу просто не припустима, це неминуче призведе до зниження довіри з боку клієнтів, як наслідок – відтік клієнтів і необхідність зниження цін на свої послуги для залучення нових…

Усе це вказує на те, що бізнес в сфері IT технологій і вже тим більше надання послуг комерційного ЦОД є високо ризикованим, технологічним і залежить не тільки від керівника, але і від безлічі зовнішніх факторів, які слід врахувати і попередити ще на етапі розгляду комерційного плану і вже тим більше на стадії проектного та фізичного втілення ідеї ЦОД в життя. З чого ж складається ЦОД, з яких структур, і на чому заробляє, а головне скільки і як?

Комерційний ЦОД досить дорогий і вигідний напрямок, а якщо ще й врахувати спектр побічних послуг, таких як: надання каналів зв’язку, сервіс та обслуговування розміщеного обладнання, роздрібний колокейшен в Киеве, оренда серверів, ну і хостинг – це дуже перспективний напрямок, тим більше відповідно до сучасних реалій ніякий інший бізнес сьогодні не здатний розвиватися без IT інфраструктури.

Основні складові ЦОД:

  • Нерухомість або приміщення для розміщення обладнання, може бути як у власності, так і взяте в оренду, звичайно бажано її мати у власності.
  • Інфраструктура, включає в себе високонадійне електрообладнання, за принципом повного резервування всіх систем! Кліматичні установки або як їх називають «прецизійні кондиціонери», знову ж таки з резервуванням, високошвидкісні локальні мережі, стійки для розміщення серверного устаткування і IT обладнання власних потреб.
  • Енергоресурси (в нашому столітті практично все працює від електрики, а якщо його немає, то за допомогою нафтопродуктів чи газу).
  • Високонадійні, швидкісні, бажано оптоволоконні канали зв’язку.
  • Людські ресурси, люди це головне, нам будуть потрібні як висококласні IT фахівці, так і черговий і обслуговуючий персонал.

Перше з чого слід почати, це з вибору підходящого розташування, треба врахувати такі фактори, як наявність необхідних електричних потужностей, наявність високошвидкісних каналів зв’язку ну і конструкція будівлі повинна задовольняти вимогам для розміщення обладнання. Останнім часом для цілей комерційних ЦОД найбільш підходящими можна вважати площі заводів, проектних інститутів і порожні будівлі старих АТС, які звільняються.

Прибуток можна отримувати з плати за розміщення клієнтського IT устаткування і надання їм каналів зв’язку і різних супутніх сервісів.

ЦОД як бізнес виходить на самоокупність приблизно через 12 місяців, а повне повернення інвестицій можна отримати вже за 2,5 роки, що є досить хорошим показником.При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами