ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Ломбард як бізнес-ідея

мебліВи серйозно помиляєтеся якщо думаєте, що клієнтами ломбарду є пенсіонери або малозабезпечені люди. Досить часто послугами цього закладу користуються люди середнього рівня життя. Наприклад, в послугах ломбарду потребують бізнесмени-початківці або люди, яким потрібно терміново погасити кредит в банку. Відвідуваність такого закладу збільшується в літні місяці і після вихідних. Середня рентабельність бізнесу становить 30-40%. Тому ломбард як бізнес – це вигідна справа. І якщо ви зацікавлені в отриманні додаткового доходу, тоді варто ознайомитися з цим матеріалом, який відповість на всі питання.

Все про ломбарди

Ломбарди сьогодні користуються великою популярністю. І все тому що людям подобається отримувати позики з максимально спрощеними умовами. Дійсно, отримати позику в подібному закладі дуже просто. Для цього не потрібно доводити свою платоспроможність і надавати якісь довідки. Крім того, співробітникам цього закладу зовсім необов’язково знати цілі отримання позики.

Як відкрити ломбард?

Ломбард як бізнес-ідея – це складна справа, яка вимагає ретельного обмірковування. Наприклад, в першу чергу необхідно розробити бізнес-план і визначити правила співпраці з клієнтами. Кредити зазвичай видаються під заставу майна повнолітнім особам на термін від 1 дня до 30 днів. Майно, яке закладається під заставу оцінюється по-різному. Наприклад, побутова техніка оцінюється в 30-60% від встановленої вартості. Вироби з золота прийнято оцінювати в 70-80%.

Сучасні ломбарди видають гроші в основному під заставу золотих прикрас. Виходить, це через те, що подібні вироби займають мало місця при зберіганні. Та й з реалізацією виникає найменше труднощів. Позики можна також видавати під заставу автомобіля, хутряних виробів і інших цінних предметів. Однак для таких цілей знадобиться спеціальне приміщення.

Підприємцю, який вирішив відкрити подібний бізнес варто пропонувати своїм клієнтам різноманітні програми і встановлювати різні процентні ставки. Відсоток ставки може скласти 4 або 25%. Кожну операцію при цьому необхідно оформляти спеціальним заставним квитком. Варто сказати, що про великі угоди понад 200 000 гривень, потрібно сповіщати Комітет з фінансового моніторингу.

Під час створення ломбарду варто пам’ятати, що це заклад орієнтований на людей середнього рівня життя. Крім того, необхідно приділити увагу іншим моментам. Крім складання бізнес-плану, потрібно зареєструвати установу і отримати ліцензію, яка дозволить вести підприємницьку діяльність.

Отже, перш за все треба бути обізнаним з паперами, які регулюють діяльність таких установ. Крім цього, необхідно обзавестися стартовим капіталом для початку такої діяльності.

Ломбард слід зареєструвати як ТОВ.

Після чого протягом тридцяти тижнів установу необхідно оформити в Українському Фінансовому Моніторингу.

Потім потрібно подати спеціальну заявку в податкову службу, яка повідомить податкову про те, що ви вирішили зайнятися підприємництвом.

Після цього важливо зібрати всі необхідні документи, які дозволять вести підприємницьку діяльність.

Вигідний бізнес-ломбард може принести гарний прибуток. Однак найкраще перед відкриттям цього бізнесу зрозуміти всі тонкощі і укласти кілька договорів. Отже, укласти договір потрібно:

 • З банком. Однак це зробити потрібно для того якщо, ломбард буде видавати клієнтам позички, використовуючи позикові кошти.
 • Зі страховою фірмою. Договір з такою компанією знадобиться для того, щоб заставне майно знаходилося під страховкою.
 • З комунальними службами.
 • З пожежною охороною.
 • З організацією з охорони.
 • З одним з приватних підприємств. Потрібно сказати, що ломбард не має права збувати закладене майно. Тому договір буде потрібно для того, щоб провести аукціони і торги на законних підставах.

Шукаємо приміщення

Вигідна ідея для бізнесу -ломбард сподобається кожному. Дійсно, якщо підійти з професіоналізмом до цієї справи, то можна отримати хороший прибуток. Отже, якщо з паперами все ясно, варто перейти до іншої частини. Успіх установи залежить безпосередньо від свого місця розташування. Тому до вибору підходящого приміщення для ломбарду варто поставитися з великою увагою. Якщо об’єкт буде орендуватися, то до нього необхідно пред’явити наступні вимоги.

 • Приміщення для ломбарду повинно розташовуватися в безпосередній близькості з житловими будинками.
 • Ломбард повинен знаходитися на центральній вулиці міста, на жвавій автостраді або в густонаселеному районі міста.
 • Приміщення під ломбард має відповідати всім вимогам СЕС.
 • Ломбард може мати просторе або невелике приміщення. Тут все залежить від ваших можливостей і фінансового капіталу. Однак якщо планується створити величезний ломбард, то потрібно прийняти на роботу додаткових робочих. А щоб залучити перших клієнтів, потрібно зробити грамотну рекламну вивіску.

Наступний момент організації такого бізнесу – це безпека установи. Тому приміщення варто забезпечити сучасними засобами. Наприклад, потрібно буде придбати куленепробивне скло, броньовані двері та решітки для вікон. Також варто встановити пожежну і звичайну сигналізацію. А ще слід витратити гроші на вогнегасник. Також варто розробити план евакуації.

Вже зрозуміло, що ломбард як вигідний бізнес потребує великих витрат. Тому кожен підприємець повинен це враховувати. Крім всіх вищеописаних елементів потрібно придбати спеціальне обладнання, за допомогою якого можна проводити оцінку майна. Також витратитися доведеться на придбання комп’ютера з ліцензійним забезпеченням.

Ломбард як бізнес з вкладеннями не може існувати без персоналу. Тому варто зайнятися пошуком грамотних співробітників. Приватний підприємець і власник бізнесу може стати генеральним директором. Інші обов’язки виконуватимуть грамотні співробітники. Для сучасної роботи ломбарду варто найняти:

 • бухгалтера,
 • охоронців,
 • керуючого,
 • оцінювачів товару.

Фінансова частина бізнесу

Перед відкриттям ломбарду варто визначитися зі стартовим капіталом.

Отже, 60 тисяч гривень знадобиться для ремонту приміщення і покупки меблів.

Близько 2 000 000 знадобиться для того, щоб видавати позики.

Звернути увагу потрібно на щомісячні витрати такі як оренда будівлі під ломбард, заробітна плата для працівників охорони, заробітна плата для інших співробітників, адміністративні витрати.

Відкриття ломбарду це вкрай відповідальна справа. Цей процес пов’язаний з різноманітними нюансами. Крім того, буде потрібна особлива форма реєстрації. Тому перш ніж зайнятися таким бізнесом, необхідно зважити свої сили і визначитися з можливостями.При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами