ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Огляд функцій розумних годинників

смарт-вотчБільшість аксесуарів, які з’являються на ринку останні кілька років, не можна назвати дуже функціональними або практичними. Як правило, це гаджети для задоволення і розваг. Однак, сучасні розумні годинники – це компактний і функціональний девайс, який може істотно спростити ваше життя, а іноді – замінити вже занадто великий смартфон. Які функції передбачені в сучасних розумних годинниках, і як правильно їх вибирати?

Синхронізація

Невеликі смарт-вотч, в першу чергу, корисні тим, що вони можуть легко синхронізуватися з зовнішніми гаджетами. Найчастіше – це смартфон або мультимедійний плеєр. Однак, деякі моделі можуть підключатися навіть до безконтактних терміналів оплати і замінювати собою фінансовий додаток на смартфоні. Як це працює?

У модулі розумних годинників найчастіше встановлюються відразу кілька технологій, що підтримують бездротове підключення до інших пристроїв. Серед них можуть бути:

Bluetooth. Найпопулярнішою для смарт-вотч стала технологія Bluetooth Low Energy – вона дозволяє передавати через канал дані з мінімальним споживанням енергії. В такому випадку акумулятора пристрою вистачить дійсно надовго.

Wi-Fi. Дозволяє підключатися до інтернету незалежно від синхронізованого смартфона або іншого гаджета. Може використовуватися як альтернативний спосіб синхронізації зі смартфоном, замість Bluetooth.

NFC. Особливий канал передачі даних, який найчастіше використовується для безконтактної оплати. Функція корисна поки що для європейських користувачів, так як там вже відкриваються супермаркети, де можна платити за допомогою смартфона. Можливо, незабаром подібна можливість з’явиться і у нас.

Способи підключення до смартфону ми розглянули, але яку інформацію можна передавати за допомогою невеликих розумних годинників? Насправді, перелік переданих даних практично безмежний. Головне – ви зможете отримувати повідомлення з соціальних мереж, контактів і додатків прямо на браслет годинника або на їх дисплей – не потрібно діставати смартфон для того, щоб прочитати повідомлення або відповісти на дзвінок.

Якщо годинник підключений до смартфону, то ви зможете з них приймати дзвінки. Для цього окремо через Bluetooth підключається бездротова гарнітура, в якій вбудований і мікрофон. Погодьтеся, в насиченому ритмі сучасного життя економія навіть декількох секунд буде вагомою.

Відтворення музики

Після того, як підключити до розумних годинників смартфон або плеєр, ви зможете слухати улюблені треки прямо через бездротову гарнітуру. Для цього використовується Bluetooth, не потрібно ніяких спеціальних додатків. Це набагато зручніше, ніж брати з собою на пробіжку смартфон або плеєр, які не залишаються зафіксованими навіть в спеціальних чохлах.

Більш того, з таким годинником під час занять фітнесом ви завжди залишитеся на зв’язку і будете тренуватися під акомпанемент улюблених треків. У більшості моделей смарт-вотч встановлений акумулятор, якого повинно вистачити приблизно на день активного використання. Але якщо будете постійно слухати музику, то зверніть увагу на те, що активна синхронізація, Bluetooth і дисплей можуть істотно знизити загальний час автономної роботи пристрою.

Навігатор

Корисна функція, яка з’явилася в останніх моделях розумних годинників – GPS-навігатор. Невеликий дисплей годинника і навіть голосовий помічник підкажуть, як швидше дістатися до встановленого маршруту. Якщо на годиннику кольоровий дисплей (а таких зараз більшість), ви зможете йти по рухомому маячку на екрані, розбираючись в заплутаних вулицях навіть незнайомого міста.

Більшість виробників випускають у продаж розумні годинники з уже встановленими картами або додатком для навігації з голосовим помічником. Але якщо ви виберете модель з власної ОС, наприклад, від Android або iOS, то такий додаток можна буде встановити окремо на пам’ять пристрою.

Фітнес-трекер

Вибираєте між розумними годинниками і фітнес-трекером? Тоді сміливо робіть вибір на користь першого. Справа в тому, що практично завжди в список встановлених заздалегідь додатків на смарт-вотч входять і фітнес-помічники. У корпусі встановлений гіроскоп і датчик пульсу, так що годинник буде підраховувати ваші калорії і пройдені кілометри за день.

Смарт-вотч передають фітнес-дані на смартфон або в загальний аккаунт додатки. Удома ви зможете проаналізувати денну активність і скласти план на завтра. Чому це зручніше, ніж фітнес-браслет або додаток на смартфоні? Браслет не завжди виглядає доречно з класичним одягом, він нещільно прилягає до зап’ястя і не завжди точно вимірює пульс. А ось смартфон не точно вимірює пройдену відстань, так як знаходиться в сумці і зараховує за кілометри дорогу в громадському транспорті.

Новини та соціальні мережі

Невеликий екран на годиннику потрібен не тільки для краси. На нього приходять повідомлення з соціальних мереж і месенджерів, короткі повідомлення від друзів або навіть новинна розсилка. Коли це важливо? Іноді ви не можете дістати смартфон: в тісному громадському транспорті або на ходу. Однак, деякі повідомлення можуть бути термінові і важливі. Разом з розумними годинниками ви ніколи їх не випустите з уваги – пристрій завібрує і повідомить про те, що вам дзвонили, писали чи про щось повідомили.

Багато соціальних мереж вже встановлені на розумних годинниках, але деякі доведеться синхронізувати самостійно. У магазинах є великий вибір безкоштовних додатків для цих цілей – просто скачайте їх на годинник і користуйтеся!

Управління сном і будильник

Якщо вам важко вставати вранці, то робота з фазами сну може допомогти. В розумному годиннику легко встановити додаток, який буде фіксувати ваші фази сну і будити вас саме тоді, коли вашому організму буде легко і нескладно прокидатися.

Попередньо ви встановлюєте час, коли вам потрібно встати, а програма або вибирає фазу сну, коли потрібно вас розбудити. Як будильника спрацьовують вібрації браслета або повідомлення звуком. Фази сну годинники фіксують по пульсу.

Стильний аксесуар

Не забувайте про те, що сучасні гаджети – це ще і стильний аксесуар. Тільки подивіться на останні моделі смарт-вотч – у них браслети всіляких забарвлень, з різних матеріалів (починаючи від гуми, закінчуючи натуральною рідкісною шкірою).

Виробники випускають лімітовані колекції з сапфіровим склом, інкрустацією або іншими дизайнерськими елементами. Хіба такий аксесуар не стане вашим постійним супутником і цікавою деталлю гардероба?

Але всі ці функції реалізуються тільки в сучасних і якісних моделях годинників. Якщо хочете використовувати смарт-вотч на повну, зверніть увагу на такі параметри, як ємність акумулятора, дисплей (найкраще віддати перевагу IPS, AMOLED), внутрішню пам’ять і можливість синхронізації. Моделі для активних користувачів повинні бути водонепроникними і удароміцними. Чи не можете визначитися з вибором? Звертайтеся до консультантів!При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами