ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Як відкрити магазин комп’ютерної техніки?

комп'ютериБагатьох  людей сьогодні цікавить питання, як купить системный блок, ноутбук, планшет, комп’ютерні комплектуючі чи аксесуари. Це дуже затребуваний напрямок бізнесу. Отже, що важливо при відкритті бізнесу з продажу комп’ютерів? В першу чергу – стартовий капітал, а він може бути дуже різним. Мінімум на все вам буде потрібно близько 1-2 млн. грн. Максимум, напевно, не обмежений.

Далі, перед тим, як відкрити магазин комп’ютерної техніки, вам буде потрібно зареєструвати юридичну особу. Тут немає нічого складного. Важливим при відкритті магазину комп’ютерної техніки є три моменти:

  1. Товар, тобто його асортимент.
  2. Магазин, тобто який він буде і де буде розташовуватися.
  3. Персонал, тобто хто буде безпосередньо працювати і продавати.

Товар

Чому це важливо, відкриваючи магазин? По-перше, вам потрібно визначитися, кому ви будете продавати цей товар, важлива концепція. Якщо ви будете продавати комп’ютерну техніку, розраховану на широку публіку і звичайного користувача, то вам потрібно сконцентруватися на готових рішеннях, тобто менше комплектуючих і більше зібраних машин і готових виробів. Якщо хочете сфокусуватися на вузькому напрямку або працювати з фахівцями та просунутими користувачами, тоді робіть акцент на комплектуючих.

Також, та сфера, в яку ви намагаєтеся потрапити, не стоїть на місці – вона розвивається дуже стрімко. Тут постійно все рухається вперед семимильними кроками. Коротше кажучи, у вас завжди повинні бути новинки і останні розробки. Але при цьому має бути і чимало моделей, які добре себе зарекомендували в роботі.

Магазин

Для успішного відкриття магазину з продажу комп’ютерної техніки, важливо те, де ви будете торгувати. Це однозначно повинне бути прохідне місце, тобто магазин біля зупинки або відділ у великому торговому центрі. Потрібно До вашої точки продажу має бути можливість приїхати на машині. Вивіски повинні бути яскравими і такими, які світяться. Інтер’єр повинен бути хорошим. Має бути достатньо світла. Вітрини бажано мати максимально прозорі, щоб клієнт мав можливість розглянути товар як слід з усіх боків. Обов’язково повинні бути демонстраційні екземпляри. Бажано мати у вільному доступі для клієнтів комп’ютери, в яких вони зможуть почерпнути якусь інформацію про товар або його залишок на складі, якщо на даний момент немає вільних консультантів. Загалом, все має бути на вищому рівні і технологічно – адже людина приходитиме в такі магазини саме за «високими технологіями». На підтримку цієї думки, ваш магазин просто зобов’язаний буде мати свій сайт з усілякою первинною інформацією: адресою, графіком роботи, каталогом товару, залишками на складі, можливістю резервувати, замовляти, отримати швидкий зворотний зв’язок і т.д. Це дозволить вам привернути до себе клієнтів, завоювати їх, давши їм зручний сервіс. Ну і звичайно, це буде хорошою рекламою.

Площа магазину комп’ютерної техніки, розрахованого на звичайного користувача повинна складати близько 250-500 квадратних метрів. Для вузькоспеціалізованого магазину цей показник може бути 100-200 метрів. У всіх випадках обов’язкова наявність складу.

Персонал

Не важливо, на кого буде орієнтований ваш магазин комп’ютерної техніки, там завжди повинні працювати справжні фахівці, причому з великої літери. Краще щоб це були фанатики комп’ютерів і всього, що з ними пов’язано. Це повинні бути люди, які зможуть простому новачкові все роз’яснити “від і до” на простій доступній мові в одному випадку. І це повинні бути монстри своєї справи, можна навіть сказати кіборги, які зможуть на своїй мові про все домовитися з найбільш просунутим користувачем. Ось тоді ваша справа піде і ви будете успішно торгувати і продавати товар саме тому клієнту, на якого він націлений.

Ось на цих трьох китах і будується успішне відкриття магазину комп’ютерної техніки.

Що стосовно постачальників? Тут все на рідкість просто в цьому бізнесі. Їх зараз велика кількість, вам лише важливо вибрати тих, які запропонують більш вигідні умови, тобто ціну товару і гарантію на нього.

Перед тим, як відкрити магазин комп’ютерної техніки, бажано врахувати наступні моменти:

–         Важливо щоб у вашому магазині були такі послуги як сервісне обслуговування і ремонт. У сучасному світі це має бути невід’ємною складовою, але це досі не завжди так. Так що нехай це буде вашим плюсом.

–         Доставка товару до клієнта після покупки. Особливо якщо це оптовий покупець. Також можна запропонувати клієнтам можливість прийому їх несправної техніки в ваш сервісний центр. Адже машина є не у всіх, а комп’ютери і оргтехніка у багатьох.

–         Важливо знати, що за статистикою 70-80 % клієнтів таких магазинів є юридичні особи і компанії. Тому для них у вас повинні бути спеціальні умови: знижки, бонуси, доставка, обслуговування та інше. Погодьтеся, що разове придбання у вас 100 комп’ютерів або 10 принтерів – це дуже пристойна виручка!

–         Не всі знають, але близько 50 % прибутку таких магазинів приносять комплектуючі та витратні матеріали, такі як папір, картриджі та інші аналогічні товари. Пам’ятайте про це.

–         Позитивно позначиться на вашому бізнесі і така річ, як безкоштовна консультація і технічна підтримка на вашому сайті, який, як ми вже вирішили, просто обов’язковий. Це дозволить вам допомагати вирішувати якісь питання ваших постійних клієнтів, утримуючи їх у себе, а також дасть можливість залучити нових потенційних клієнтів, які вам ще нічого не заплатили, а ви їм вже щось дали. Це дозволить перевести їх в статус потенційних покупців ваших товарів і послуг.

Ось і всі поради для тих, хто хоче відкрити магазин комп’ютерної техніки. Сподіваємося, що вони вам допоможуть, оскільки конкуренція в цьому напрямку дуже висока. Успіхів!

 При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами