ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Чи активізують банки кредитування малого та середнього бізнесу?

кредитуванняУ 2017-му році підприємці стали частіше звертатися за кредитами. За підсумками 1 кварталу 2017 року зафіксовано попит на кредити серед клієнтів малого та середнього бізнесу (МСБ) і приватних підприємців виріс. Але тенденція характерна поки що лише для банків, що спеціалізуються на фінансуванні підприємств малого і середнього бізнесу. На сайті https://territoria-kredita.com.ua/ поможуть вам отримати кредит на вигідних умовах.

В цілому ж на ринку динаміка залишається негативною. За даними НБУ, протягом 1 кварталу 2017 року банки профінансували підприємців на суму 2,5 млрд грн. Це майже на 100 млн грн менше, ніж за аналогічний періоду 2016 року.

Найбільш активними позичальниками серед суб’єктів господарювання в цьому кварталі залишалися аграрії, які напередодні старту посівної кампанії оформляли кредити, переважно, на поповнення оборотних коштів, зокрема, на закупівлю добрив, паливно мастильних матеріалів і засобів захисту рослин. Також фермери традиційно перед стартом сезону оновлювали сільгосптехніку.

Незначно зріс обсяг позик, оформлених в 1 кварталі, компаніями малого та середнього бізнесу, які експортують свою продукцію, наприклад, соняшникова олія, шрот за кордон.

Крім аграріїв, банківськими кредитами активно користувалися підприємці сфери торгівлі, легкої промисловості та переробної галузі. Вони також залучали фінансування, переважно, на поповнення оборотних коштів. У 1 кварталі, як і раніше, переважали короткострокові кредити, терміном до 12 місяців.

Відносна стабілізація курсової політики в 2016 році і більш привабливі умови за гривневими кредитами, сприяли суттєвим змінам структури позик за підсумками кварталу. Так, обсяг виданих банками валютних кредитів скоротився на 310 млн в гривневому еквіваленті: з 1,6 млрд грн в 1 кварталі 2016-го до 1,29 млрд грн в 2017 році. Кредити в національній валюті – навпаки, виросли з 1 млрд грн до 1,22 млрд грн.

З огляду на підвищений попит на кредитні ресурси, істотного зниження процентних ставок не передбачається. Фінансові установи пропонують ставки на рівні більше 20%. Проте, за умови збереження нинішнього попиту на позики, обсяги кредитування МСБ збільшаться.

 При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами