ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Як вибрати брокера?

інвестиційні фонди та компанії

Вибір брокера це найперше, що повинен зробити інвестор. Яким повинен бути ваш брокер? Впізнаваним, рейтинговим, тим, який дає доступ до екзотичних фінансових інструментів? Ні. Якщо ви довгостроковий інвестор, то ваш брокер, це всього лише інструмент, авторучка. Інструмент, для ваших великих і важливих справ. Він повинен бути надійним, безвідмовним, і простим у використанні.

BinomoДля цього дуже підходять брокери при міжнародних банківських групах. Вони належать банку, часто мають один і той же банківський інтерфейс, через який зручно ганяти гроші з картки банку на інвестиційні рахунки, і назад. Брокери при банках, можуть давати доступ до різних ринків, наприклад, якщо ваш брокер в Німеччині, він може дати вам можливість купувати акції не тільки німецьких компаній, але і всієї єврозони, або навіть Великобританії. Такі брокери надійно депонують ваші акції, і вони захищені від краху банку або брокера міжнародними гарантіями, і в разі якихось проблем, вас як клієнта просто перемістять в інший банк.

Які мінуси? – запитаєте ви. Мінуси теж є. Не дуже швидке виконання ордерів, наприклад. В середньому лімітований ордер виповнюється 20-30 хвилин. За півгодини багато що може статися! Але не поспішайте, якщо ви довгостроковий інвестор, вам нікуди поспішати, і ви знаєте на відміну від тих, хто бере, з якої потрапило ціни, яка саме ціна потрібна вам. І коли вона буде. Повірте, 20-30 хвилин не грають великої ролі при  довгостроковій покупці на 5-7 років. Якщо вам так потрібна швидкість, то як варіант можна купити дідівським методом, по телефону) Але це якщо ви добре знаєте мову вашого брокера (німецьку наприклад). До мінусів можна ще зарахувати порівняно дорогу плату за виставлення ордерів. Більш дрібні конторки пропонують по 5-7 євро за ордер, в той час як брокери при банках беруть 15-30 євро. Але я вважаю це розумно, з огляду на їх надійність.

На жаль, в наш час розвелося безліч фірм, які вважають і позиціонують себе брокерами, але на ділі такими не є. У чому ж їх секрет? Вони постійно рекламуються, і начебто пропонують за розумні комісійні гроші купити «блакитні фішки» і навіть готові давати поради, коли потрібно купувати і продавати. Вся справа в тому, що ці недоброкери не дають вам юридичного права власності над вашим активом. Те, що ви купили за хорошою ціною, не може дістатися вашим внукам і правнукам і приносити дивіденди все життя. Їх угоди не прозорі, і ваша покупка в Україні не несе ніякої юридичної прихильності до акцій компанії, вас не заносять до реєстру акціонерів, і розподіл дивідендів для вас – просто фікція. Часто це реалізовано таким чином: ваш брокер бере ваші гроші і депонує у себе на рахунках, його партнерська або материнська компанія в іншій країні купує акції, на своє ім’я, виконуючи ваш ордер. І, по суті, ви нічим не володієте. Вони просто дозволяють вам гратися в торгівлю. Їх прибуток це комісія, тому вони готові давати вам поради про покупки і продажі, хоч кожен день. Крім того, вони пропонують відразу при підключенні використовувати плече. І мотивують це тим, що ви можете заробити більше на коливаннях з меншою сумою рахунку. Це дуже небезпечно. Рекомендують використовувати тільки свої гроші і розпоряджатися ними вкрай розумно.

Те ж саме можна сказати про Форекс і ПАММ рахунки. Форекс – це не інвестиція і нічого спільного з нею не має. Спочатку Foreign Currency Exchange був створений для хеджування валютних ризиків. І до сих пір використовується великими компаніями для цих цілей. І це в принципі можливо і потрібно, в періоди, коли центробанки божеволіють зі своїми негативними обліковими ставками, в гонитві за інфляцією. Але на секундочку, це потрібно, тим, у кого величезний кеш на балансі і потрібно його захистити від інфляції, і зберегти зароблене до річної звітності акціонерам. При чому тут торгівля? Правильно ні до чого. Неможливо точно спрогнозувати, що послужить тригером руху валюти (крім, звичайно, очевидних новин про кількісне пом’якшення). Тому оцінюйте брокера з розумом і вас обов’язково чекає успіх).При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами