ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Вибір брокера для торгівлі на фондовому ринку

брокериПриватному інвесторові не обійтися без брокера – брокер виступає в якості посередника між інвестором і ринком, здійснюючи угоди від імені клієнта. Правильний вибір брокера не тільки полегшує роботу з фондовим ринком, а й є запорукою збереження коштів інвестора. Як правильно вибрати свого брокера?

Надійність брокера

Звичайно, перш за все варто поцікавитися, наскільки надійна брокерська компанія. Для того, щоб це зрозуміти, треба звернути увагу на фінансові показники, участь в капіталі державних і великих компаній, наявність у компанії рейтингів і ліцензій, оборот брокера і т.д. Крім того, добра ознака – відкритість брокера, наявність в доступі звітності, інформації про керівництво компанії і інших відомостей.

Тип брокера

Ще один важливий момент – тип брокера Binomo. Існують брокери повного циклу, які не тільки здійснюють операції від імені клієнта, а й надають йому консалтингові послуги, вирішують питання в сфері оподаткування і т.д. Другий тип брокерів – дисконтні брокери, які тільки роблять угоди за вказівкою клієнта, стягуючи при цьому певну комісію. Послуги першого типу брокерів коштують недешево, а тому експерти радять: звертатися до брокерів повного циклу має сенс тільки якщо сума інвестицій дуже велика.

Вартість послуг брокера

Звичайно, важливий фактор – тарифи, які пропонує брокер своїм клієнтам. Як правило, у брокера є кілька тарифних планів для інвесторів з різним обсягом капіталу і різними цілями. Після того, як інвестор визначиться з кращим тарифним планом, варто порівняти комісії за цим тарифом у різних брокерів. Як правило, комісії відрізняються незначно, однак для інвесторів, які здійснюють багато операцій, різниця може виявитися істотною. Крім того, комісія може нараховуватися за різними схемами: фіксована сума незалежно від обсягу угоди або відсоток від суми угоди.

Вхідний поріг

Багато брокерів (особливо надійні і серйозні) не стануть працювати з інвестором, якщо він не готовий покласти на рахунок певну суму грошей. Як правило, ця сума невелика, проте цей момент також варто враховувати, якщо інвестор не готовий відразу включатися в «велику гру».

Інформаційна і технічна підтримка

Важливо звернути увагу на те, наскільки зручний клієнт, за допомогою якого інвестор буде здійснювати операції з комп’ютера або телефону. Також варто поцікавитися, наскільки добре працює технічна підтримка і чи можна оперативно отримувати відповіді на питання про роботу клієнта.

Крім того, брокери пропонують своїм клієнтам інформаційну підтримку: складають стрічку новин інформаційного агентства, а за додаткову плату – дають доступ до платних розділів аналітичних сайтів. Це може бути додатковим плюсом при виборі брокера.

 При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами