ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Як вибрати якісну вагонку?

вагонкаВнутрішнє оздоблення стін – важливий етап будь-якого косметичного ремонту. Один з найпопулярніших видів оздоблювального матеріалу серед поціновувачів класики – вагонка. Вагонка має масу переваг, ось тільки деякі з них:

  • натуральність. Дерево – екологічно чистий і безпечний матеріал, який не має згубного впливу на навколишнє середовище і здоров’я людей;
  • широкий асортимент текстури і забарвлень. Це дозволяє легко втілити в життя будь-які, навіть самі яскраві, дизайнерські фантазії;
  • доступна ціна;
  • простота в експлуатації;
  • універсальність.

Вагонка в Харькове ідеально підходить для обробки цегляних і гіпсокартонових стін, стелі і декоративних перегородок.

Якість зовнішньої і внутрішньої обробки стін залежить не тільки від майстерності будівельників, а й від якості матеріалу. Існують правила вибору вагонки, які допоможуть придбати міцний матеріал без дефектів.

Вибір вагонки

При виборі вагонки варто звернути увагу на породу дерева. Найякіснішою і міцною вважається деревина хвойних дерев. Вся справа в достатку смоли, що міститься в стовбурах сосни і ялини, саме вона забезпечує високий антисептичний ефект. Смола згубно впливає на грибок і плісняву, захищаючи тканини деревини від псування і вогкості.

Сорт вагонки

Сорт вагонки – важливий показник її якості. Розрізняють 4 сорти матеріалу, найдорожчим є клас «екстра». Технологія виробництва всіх чотирьох класів матеріалу мало в чому відрізняється одна від одної, вся справа в початковій якості дерева. Чим вища класифікація, тим менше сколів, дефектів і сучків на вагоні. Для декоративного оздоблення 3 і 4 сорти категорично не рекомендуються. А ось для зміцнення або чорнових робіт вони підійдуть якнайкраще.

Поцікавтеся перед покупкою про якість просушування вагонки. Добре висушене дерево не буде тріскатися, і деформуватися під час будівельних робіт. Добротно просушена вагонка може коштувати трохи дорожче, так як для її обробки застосовуються спеціальні сушильні камери.

У будь-якому будівельному магазині вам запропонують два види вагонки – стандартну і євро. Євровагонка відрізняється наявністю системи вентиляції, яка захищає її від вогкості і робить більш міцною. Коштує вона набагато дорожче, але процес декоративного оздоблення таким матеріалом буде простим і приємним.

За розмірами вагонка буває різною, тому перед покупкою потрібно уважно вимірювати висоту стін і стелі приміщення, в якому планується ремонт. У будь-якому випадку висота погонної дошки повинна бути трохи більша, щоб був невеликий запас для вирівнювання стін.

Кольори

Колірна гамма і текстура обробка матеріалу дуже різноманітна. Можна придбати будь-який відтінок – від натурального світлого до яскравого і насиченого. При бажанні дошки можна забарвити самостійно за допомогою морилки і лаку.

 При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами