ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Бізнес-план міні-пекарні з виробництва хлібобулочних виробів

пекарняМіні-пекарня – невелике за обсягами підприємство, яке спеціалізується на виробництві і подальшій реалізації випічки. Досить часто пекарні є приватним підприємством, як самостійним, так і складовою частиною бізнесу, наприклад, гіпермаркету. У деяких містах існують навіть цілі мережі пекарень, які реалізують власний продукт навіть з пересувних точок. Правда, як показує практика, стартапи та самі новачки в підприємництві спокушаються на фінансову вигоду, забуваючи про те, що ця «гра» – одна з найжорсткіших.

Для чого потрібен цей бізнес-план?

Банально, але приказка: «7 разів відміряй, 1- відріж» тут просто ідеально підходить. Даний принцип поширюється і на пекарні.

Як ви думаєте, якщо у вашій голові жевріє думка про відкриття пекарні, то що для вас буде важливіше: кругленька грошова сума, найдешевша орендна плата за приміщення або професійний колектив, який готовий завжди до  виконання завдань? Хочеться вас засмутити – відповідь буде: «все і відразу». У нашому випадку доводиться говорити про досить поширене в сучасному бізнесі поняття – бізнес-план.

Ідеально складений бізнес-план – це не тільки ключ до інвестування, а й запорука успішного розвитку всього вашого підприємства.

В цілому, під бізнес-планом варто розуміти документ, що враховує всі аспекти переваг і проблем, можливі способи їх вирішення. Причому, крім словесної картини, маються на увазі достатні за обсягом чисельні показники, що характеризують витрати і вигоди того чи іншого процесу, процедури, вкладення.

Бізнес-план – це своєрідний погляд у майбутнє вже сьогодні. Саме тому складання плану – категорично важливий процес, що закладає фундамент «світлого майбутнього». Крім того, його написання є першою сходинкою, першим кроком при започаткуванні будь-якого проекту, розрахованого на успіх.

Аналіз ринку, оцінка конкурентності

Варто зазначити, що бізнес-план має на увазі облік більшості особливостей, пов’язаних з бізнесом на поточний момент і в майбутньому. Якщо врахувати, що пекарня – вельми цікавий і захоплюючий проект, то треба враховувати, що без конкуренції в бізнес-плані виробництва хліба та хлібобулочних виробів не обійтися.

Природно, конкуренція змушує рости, розвиватися учасників бізнесу, призводить до створення нової цікавої продукції, знижує вартість продукту. Отже, це на руку як виробнику, так і споживачу.

Активного зростання кількості міні-пекарень на даний момент поки ще немає. Так, час від часу з’являються десь чергові сімейні експромти, проте більшою мірою вони розраховані на удачу або побудовані на особистій зацікавленості власників. Метафорично кажучи, псевдофранцузькі пекарні ростуть як на дріжджах. Більшість з них не в змозі протриматися на відкритому ринку і кілька місяців.

Незважаючи на це, ринок якісних і успішних пекарень-кафе все ж має тенденцію до зростання. Якщо брати до уваги статистику, то Франція має одну пекарнею на 5000 жителів. Звичайно, говорити про такий попит на вітчизняному ринку на поточний момент не доводиться.

Як відкрити пекарню з нуля (вибір форми реєстрації, які документи потрібні для відкриття міні-пекарні)

Перед тим, як відкрити міні-пекарню з нуля, необхідно пройти через деякі бюрократичні процедури.

Загальновідомо, для здійснення діяльності необхідна офіційна реєстрація підприємства. В даному випадку існує два варіанти розвитку подій: ТОВ або ПП. Якщо підприємець – людина розумна, і його думки зосереджені на отриманні власної вигоди, то він зареєструє свою діяльність як ПП. У цьому випадку буде менше мороки з оформленням документів, а процес реєстрації виявиться простішим і дешевшим.

ТОВ потрібно реєструвати в тому випадку, якщо ви плануєте вести спільний бізнес. Даний варіант – більш надійний і виправданий.

Що потрібно, щоб відкрити пекарню з нуля?

Приміщення під пекарню

Ймовірно, приміщення можна віднести до ключових факторів відкриття власної міні-пекарні. На початковому етапі найкраще підшукати вже готове до роботи приміщення, в яке досить буде завезти відповідне обладнання.

В якості прийнятного варіанту можна говорити про взяття під пекарню в оренду на території магазину або будинку. Для цього буде потрібно укласти договір про спільну діяльність. Вигода полягає в наступному: при наявності контракту з власниками ви зможете домовитися про взаємовигідні умови – в іншому випадку налагодити порозуміння буде непросто.

Чудової ідеєю стане укладення оренди на тривалий термін.

Нарешті, ніяк не обійтися без логістики (стоянка, місця для під’їзду, відстань до збуту і т.д.). І звичайно ж, потрібно врахувати розташування конкурентів.

Устаткування

При виборі обладнання вартує чітко визначитися зі стратегією бізнес-плану відкриття міні-пекарні. Іншими словами, ваші основні завдання та конкурентні переваги – це якість продукції, гнучкість технології виробництва хліба та хлібобулочних виробів, змінний графік роботи і великий асортимент продукції. Орієнтуючись на обраний напрям, підбирається і обладнання у відповідності з попитом на окремі параметри.

Отже, визначаємося з необхідним обладнанням. Зарубіжні аналоги обійдуться значно дорожче вітчизняного оснащення. Скажімо, німецькі печі для випікання хліба – це цінник від 30 тис. євро і вище. Однак і можливості даного обладнання значно ширші – вони надійніші і довговічніші. Найбільшою популярністю в даному випадку користуються марки апаратів Metos, Bongard, Giere, зарекомендували себе як надійні та багатофункціональні.

Варто зазначити, що б / у устаткування для міні-пекарні дозволить значно заощадити бюджет.

Крім печей, не обійтися і без тісторозкаточної машини, змішувачів тіста, борошнопросіювачів, потрібна також і расстоечная камера та інші супутні апарати. Не варто забувати і про банальні пакувальні машини та ваги.

Підбір персоналу

Природно, що без кваліфікованого персоналу робота пекарні неможлива.

Якщо взяти міні-пекарню, то виробництво до 350 кг виробів це – 3-4 штатні працівники. Зростання виробництва до 2,5 т за добу обійдеться наявністю 7 осіб в штаті.

Постачальники обладнання в більшості випадків навчають майбутніх працівників експлуатації обладнання, що постачається, однак навчити пекти хліб / булочки вони не зможуть. Для цього на вакансію пекаря-технолога все-таки краще найняти майстра, хоча б з мінімальним практичним досвідом. Пам’ятайте, що на кону ваша репутація.

Передбачуваний асортимент продукції

Поточний ринок хлібобулочних виробів знаходиться в постійному пошуку розширення асортименту продуктів. При цьому орієнтири схиляються до екологічно чистої і здорової їжі.

Західні рецептури за останні 10 років частково витіснили традиційні сорти хлібобулочних виробів. Смакові переваги обивателів вносять у виробництво свої корективи.

Все більшим попитом користуються: круасани, багети, крутон, чіабатти, хлібці. Стандарт формового хліба, столичного батона московського, висівкового або бородинского зазнали поразки в цій боротьбі за споживача. Однак в руках майстра можна спробувати вивести з кризи попит і на вітчизняні бренди.

Варіанти збуту хлібобулочних виробів

Організація збуту зажадає:

•        укладення договору поставки з декількома точками збуту з можливістю максимально швидкої доставки;

•        оформлення договорів з фірмами-оптовиками. Це обмежить вас від необхідності організації ринку збуту, а також внесе економічні вигоди (відпаде необхідність утримання транспортного засобу, водія та автослюсаря);

•        виїзної торгівлі. В цьому випадку знадобляться пересувні торгові точки (фургончики). Цей варіант найбільш клопіткий, так як для його здійснення, крім покупки фургона, потрібно отримати спеціальний дозвіл на торгівлю.

Просування міні-пекарні

Для просування бізнесу потрібно вкласти певну кількість грошових коштів в розкрутку. В даному випадку не можна не відзначити заслугу в цій справі рекламної діяльності.

Хоча первинне просування і обійдеться в копієчку, завдяки продуманому бізнес-плану міні-пекарні з розрахунками всі витрати можна розподілити рівномірно, що дозволить знизити фінансове навантаження і почати отримувати прибуток якомога швидше.

 При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами