ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Металочерепиця. Як вибрати покрівлю для свого будинку?

металочерепицяЧим ви керуєтеся в процесі вибору відповідного матеріалу для облаштування покрівлі? Перш за все, люди шукають необхідний рівень якості, але ціна відіграє не менш важливу роль. Вже після цих двох параметрів повинна слідувати естетична привабливість. Металочерепиця відповідає всім цим вимогам, тому користується особливим попитом серед споживачів.

На українському ринку такий виріб для покрівлі з’явився ще в 1999 році. З тих пір виробничі технології були вдосконалені, тому сучасна металочерепиця стала серйозним конкурентом класичного шиферу.

Основні види металочерепиці по геометрії профілю

 1. Монтеррей. Покрівельний матеріал, виконаний з оцинкованої сталі, який володіє рельєфом схожим з класичною черепицею. Такий виріб може похвалитися численними позитивними технічними якостями і економічною вигодою. Монтеррей не боїться кліматичних перепадів. Матеріал однаково прекрасно почуває себе в умовах рекордно низьких і високих температур, а також захищає споживача від негативних наслідків погодніх умов. До складу металочерепиці входять екологічно чисті матеріали. Термін придатності налічує близько 50 років, а монтаж не тільки виконується дуже швидко, але і відрізняється досить простою технологією. Металочерепиця кольору бордо або в будь-якій іншій кольоровій гамі цілком може стати надійною і довговічною покрівлею для вашого заміського будинку.
 2. Каскад. Таку металочерепицю за зовнішнім виглядом можна порівняти з плиткою шоколаду за її відмітний рельєф і форму. Серед інших типів покрівельного матеріалу вона може похвалитися відмінною економічністю, завдяки тому, що пропонує покупцям максимально можливу монтажну ширину. Покрівельне покриття виходить прямолінійним і пропорційним. Якщо ви хочете реалізувати сміливі архітектурні рішення, більш підходящого матеріалу для такого випадку годі й шукати. Колірна гамма може бути представлена не тільки червоно-коричневими відтінками, але також різними відтінками зеленого кольору і колоритними металевими покриттями. Матеріал забезпечує ідеальний захист від вологи.
 3. Андалузія. Досить новий вид покрівельного матеріалу на українському ринку будівельних матеріалів. Проводять його на високотехнологічних європейських промислових підприємствах, тому металочерепиця відрізняється прихованою системою кріплень. Листи матеріалу прилягають максимально щільно один до одного.  Естетична привабливість Андалузії приємно здивує навіть найвибагливішого клієнта, адже вона імітує романський стиль і відрізняється благородним зовнішнім виглядом. Крім того, виріб такого типу важить зовсім небагато. Це істотно спрощує процес монтажу і зменшує навантаження на дахові конструкції.
 4. Модерн. Металочерепиця має багато спільного з покриттям типу Монтеррей. Єдина відмінність полягає в різниці параметрів профілю. Модерн може похвалитися незграбними параметрами граней виробів, а його побратим – напівкруглими обтічними лініями.
 5. Джокер. Класичний вид металочерепиці, яка виглядає в формі правильної хвилі. Серед геометричних особливостей виробу варто згадати закруглені контури підошви і гребеня.
 6. Банга. Інноваційна декоративна металочерепиця, що з’явилася на українському ринку зовсім недавно. Виріб можна впізнати по особливому геометричному вигину профілю, за характерною збільшеною висотою хвиль, а також по естетичній привабливості. Всі елементи такої металочерепиці можуть похвалитися опуклими формами, тому вона виглядає як об’ємний тривимірний предмет. Матеріал ідеально підходить для висотних будівель і будинків з високим дахом.
 7. Шанхай. Недорога металочерепиця, виконана фахівцями з Китаю.
 8. Ретро. Інноваційний будівельний матеріал для облаштування покрівлі, який несе в собі зовнішню привабливість, сучасні технології і всіма улюблену класику. Металочерепиця Ретро характеризується ексклюзивним малюнком профілю та оригінальністю. Такий виріб можна назвати відмінною імітацією традиційного керамічного виробу, але по міцності і якісним характеристикам воно перевершує дорогу черепицю.

Які бувають покриття матеріалу?

 • Поліестер – речовина, заснована на застосуванні поліефірної фарби. Являє собою досить стійке покриття, що забезпечує покрівельному виробу бездоганну експлуатацію в будь-яких кліматичних умовах. Оброблена поверхня металочерепиці може бути глянсовою або матовою. Саме другий тип покриття вважається найбільш стійким і міцним. Захисний шар поліестеру подбає про те, щоб ваша черепиця прослужила близько 40 років без найменших нарікань.
 • Пурал – суміш поліаміду і поліуретану з потрібним барвником. Речовина відрізняється структурованим складом, який може похвалитися не тільки механічною міцністю, але і прекрасно переносить тривалий прямий вплив ультрафіолету. Межі температур, при яких пурал зберігає свої якісні характеристики, коливаються від 45 градусів морозу до плюсової температури в 120 градусів. Захисне покриття можна фарбувати зверху спеціальною фарбою.
 • Пластизоль – речовина з пластифицирующими властивостями, яка включає до свого складу особливі полімерні сполуки в дисперсіонному вигляді. Нанести таке покриття на металочерепицю можна за допомогою процедури розпилення, що дозволить домогтися максимального показника міцності. Пластизоль виготовляють з полівінілхлориду. Єдиним недоліком такого захисту є вміст небезпечних хімічних речовин, адже саме через це він не може похвалитися екологічною безпекою.
 • PVDF – захисна речовина, що дозволяє попередити руйнування та пошкодження конструкції металочерепиці через вплив атмосферних опадів і корозійних процесів. Завдяки особливому пігменту, виробнику вдається домогтися бездоганної міцності і блиску металочерепичного покриття. Середній термін служби покрівлі в даному випадку буде налічувати близько 25 років.
 • Полівінілфторид – захисна речовина, представлена широкою гамою кольорів. Обробивши свій дах таким матеріалом, ви зможете не турбуватися про те, що матеріал буде розшаровуватися, адже це зробить його еластичним і несхильним до  негативного впливу кліматичних змін. Крім того, металочерепиця НЕ буде вигоряти на сонці. Зазвичай покрівельні матеріали з таким покриттям коштують дорожче, ніж конкурентна продукція, але вартість повністю виправдана високими показниками якісних характеристик.
 • Р50 – особливий підвид поліуретану. Така речовина забезпечує дахове покриття стійкістю до високих і низьких температур одночасно, а також робить його стійким до ультрафіолетового впливу. При необхідності ремонту, такий захист зверху можна покривати додатковим шаром фарби.

Переваги метало черепиці

 1. Невелика вага. Хоча натуральна черепиця є якісним і високоефективним покрівельним матеріалом, вона також може похвалитися не значною вагою. Металочерепиця ж не тільки відрізняється не менш якісними характеристиками міцності, але і характеризується легкістю. Один квадратний метр покриття важить від 4 до 6 кг. Це означає, що в процесі установки покрівельного покриття немає необхідності в побудові складної кроквяної системи, тому споживач може вигідно заощадити.
 2. Помірна вартість. Якщо вам потрібна якісна металочерепиця, ціна на такий матеріал приємно здивує вас. Крім того, роботи з облаштування даху з такої черепиці теж обходяться споживачам відносно дешево.
 3. Велика колірна гамма. Про естетичну привабливість металочерепиці можна розповідати дуже багато, але не менше уваги заслуговує різноманіття текстур і колірного оформлення. Експерти відзначають, що сучасні виробничі технології дозволяють робити металочерепицю навіть більш привабливою, ніж природну черепицю. Однак важливо правильно виконати монтаж.
 4. Довговічність. Середній термін експлуатації покриття з металочерепиці становить 50 років.
 5. Екологічність. До складу матеріалу вкрай рідко входять хімічні сполуки. Як правило, його проводять з природної сировини, тому власникам таких покриттів не страшні алергічні реакції та інші проблеми зі здоров’ям через ремонт.
 6. Міцність і надійність. Якісна металочерепиця прекрасно переносить прямий вплив ультрафіолету, справляється з механічними пошкодженнями, а також стійка до хімічного впливу і корозійних процесів. Не страшні такому інноваційному покриттю і температурні перепади.

На сьогоднішній день більше сімдесяти відсотків нових житлових і комерційних будівель оснащені дахом з металочерепиці. Цей будівельний матеріал можна назвати універсальним, так як підходить для застосування в самих різних цілях і за будь-яких погодних умов. Навіть під дощем листи даного покрівельного покриття не будуть деформуватися, а збережуть свій бездоганний зовнішній вигляд. Встановлювати металочерепицю необхідно за особливою технологією, але вона досить проста, тому впоратися можна навіть без допомоги професіоналів.

Композитна металочерепиця та її переваги

Роботи з удосконалення металочерепиці ведуться практично нескінченно, тому вченим вдалося виготовити дійсно якісне покриття для покрівлі у вигляді композитної черепиці. Матеріал поєднує в собі якості керамічної і природньої черепиці, а, завдяки металевим складовим, також характеризується високою міцністю і довговічністю.

Переваги такого композиту незаперечні:

 • Тривалий термін експлуатації. Виробники обіцяють 50 років безперебійної експлуатації, але насправді такий матеріал прослужить вам набагато довше.
 • Простота і висока швидкість установки. Монтаж такого покрівельного матеріалу можна виконувати в будь-який час року без втрати якості. Композитна черепиця дуже легко гнеться і просто ріжеться.
 • Мінімум відходів. Якість дозволяє споживачеві витрачати будівельний матеріал саме на те, що потрібно, і економити на закупівлі.
 • Декоративність. Різноманіття кольору і текстур може закрутити голову будь-якому замовнику. Кожен зможе вибрати що-небудь на свій смак.
 • Легкість. Невелика вага виробу спрощує його монтаж і дозволяє заощадити на облаштуванні покрівельних конструкцій.
 • Вогнестійкість. Такий матеріал не горить навіть при прямому впливі вогню.
 • Шумоізоляція і водонепроникність. Ці параметри є особливо актуальними для приватних будинків, так як захищають від попадання вологи під покрівельний покрив і створюють максимальний рівень комфорту в будинку.
 • Стійкість до фізичних і механічних впливів. Вашому даху не будуть страшні не тільки удари, але також всілякі шкідники і сонячні промені.

Чим хороша модульна черепиця?

Модульна металочерепиця з’явилася на українському ринку не так давно, але вже встигла завоювати довіру покупців. Сьогодні вона є одним з найбільш затребуваних покрівельних матеріалів.

Виріб виконаний з невеликих цілісних сталевих листів, тому в процесі установки залишається мінімум відходів. Це вважається одним з найбільш важливих переваг матеріалу. Модульна черепиця спочатку покривається спеціальним захисним шаром, тому покрівля з неї довго і надійно служить своїм власникам.

Лицьова кромка модульної металочерепиці оснащена особливим загином. Саме він піклується про те, щоб матеріал був стійким до агресивних умов середовища і не боявся негативного впливу вітрів, снігу або дощу, а також ультрафіолету. Готове дахове покриття буде містити шви, але вони не будуть помітними. Це тільки ще більше прикрасить інтер’єр вашого будинку. Комплекти такої черепиці продаються відразу з усіма необхідними кріпильними елементами, щоб ви могли приступити до монтажу в зручний для вас час без додаткових витрат.

На що звернути увагу в процесі вибору металочерепиці?

 • Товщина виробу. Цей параметр повинен налічувати не менше 0,5 мм, адже в іншому випадку, з ним потрібно буде дуже дбайливо поводитися.
 • Зміст цинкового покриття. Ідеальний варіант – близько 0,2 кг цинку на кожен квадратний метр покриття. Забезпечує захист від корозії.
 • Покриття ґрунтовкою. Якщо воно відсутнє, матеріал може не видавати необхідний показник адгезії, а цинковий шар буде дуже швидко зношуватися.
 • Захисний шар. Вибір такого покриття повністю залежить від умов, в яких він буде використовуватися.
 • Структура покриття. В даному випадку теж потрібно керуватися кліматичними особливостями регіону і особистими уподобаннями.

 При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами