ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Україна чекає пенсійний колапс, якщо нічого не зміниться в найближчому майбутньому – експерт

закон України про пенсійну реформуНашу країну очікує пенсійний колапс. У майбутньому багато українців не зможуть отримати гідну пенсію, якщо український уряд не буде діяти жорстко і рішуче.

Експертом Українського інституту стратегій глобального розвитку та адаптації Романом Прокопенко було відзначено, що якщо соціально-економічне становище країни не покращиться, багато громадян в майбутньому не побачать своїх пенсій.

Експерт пише, що в Україні демографічне навантаження збільшується, тому що народ, за оцінками Пенсійного фонду, живе довго, але великий відсоток громадян виїжджає на заробітки за кордон. На одного офіційно оформленого працівника припадає 1,5 пенсіонера. Але навіть якщо порахувати всіх працюючих, то на 16,4 мільйона зайнятих припадає 12,1 мільйон пенсіонерів.

Саме тому вже в минулому році дефіцит Пенсійного фонду становив 80 мільярдів гривень, а як припускає Прокопенко, цей дефіцит збільшиться до 145 мільярдів в наступному році. Це пов’язано з тим, що розмір єдиного соцвнеску був знижений на 16%, а оплата праці зросла лише на 9%. Як зазначає автор, ставки податків не є ефективними регуляторами, а багато громадян, розуміючи яким чином влада розпоряджається держбюджетом, не бажають платити податки.

Експерт зазначає, що інші країни вирішують цю проблему за рахунок міграції. Ця практика не тільки жест гуманізму, а й потреба в працівниках. Україна не здатна на це, тому що наші зарплати не можуть нікого залучити, оскільки зарплата в Україні в три рази менша за зарплату в Китаї.

Українська влада робить спроби поліпшити проблему з Пенсійним фондом, однак варіанти, які розглядаються чиновниками, не зовсім дієві. Встановлення мінімального розміру єдиного соціального внеску, збільшення пенсійного віку, введення накопичувальної пенсійної системи, припинення пенсійних виплат, мають більше негативних наслідків, що може привести до ще більшого невдоволення серед населення України.

Роман Прокопенко зазначає, що держдіячі повинні визнати, що пенсійна криза – це перший симптом, який можливо вирішити, тільки побудувавши ефективну державу. Змінити ситуацію в країні допоможуть революційні реформи.

 При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами