ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Професія брокер

митний брокерБрокери в сучасному світі відіграють дуже істотну роль, і професія активно затребувана на ринку послуг, тим більше що у неї існує безліч різновидів. Брокери задіяні в страховій справі, на ринку цінних паперів і на біржі. Навіть судновласникам часом потрібні послуги цих фахівців.

Чим займається брокер?

По суті, брокер – це посередник. Між ким і ким? А це і є критерій поділу брокерів на сфери їх діяльності. Так даний фахівець може стати посередником між продавцем і певним покупцем, між компанією-страховиком і безпосереднім страхувальником, між господарем судна і фрахтувальником нарешті тощо. Відповідно розрізняються і обов’язки брокера.

Так, замовник може залучити брокера, щоб той вигідно купив або продав якісь цінні папери від його імені. Також активно користуються послугами таких фахівців на різних біржах. Правда, тут вони зазвичай обмежуються тільки прийняттям заявок, тобто підшукують клієнтам продавця або покупця, готового співпрацювати відповідно до вимог, які виставлені замовником.

У страхуванні брокер найчастіше виступає в якості представника страхувальника, тобто особи, яка бажає застрахуватися. У цій ролі він підбирає найкращі варіанти страхування для свого клієнта, а також контролює укладення договору.

Таможенный брокер киев – це комерційна організація, діяльність якої полягає в представленні інтересів замовника в митниці а також здійсненні операцій з митного оформлення товарів і транспортних засобів від власного імені, але за рахунок і за дорученням замовника.

І ми згадали фрахтових брокерів. Це посередники між власником судна і фрахтувальником, що допомагають оформити договір комісії. За свої послуги брокер бере гонорар з клієнта зазвичай у вигляді певної комісії від суми угоди.

Як бачите, по суті, обов’язки такого фахівця здаються не дуже складними, тоді як він оперує значними сумами, з яких має свій відсоток. Мабуть, це дійсно прибуткова робота. Однак освоїти професію брокера не так просто, та й робота лише виглядає такою елементарною.

Плюси і мінуси професії брокер

переваги:

  • можливість влаштуватися у велику фірму;
  • досвід роботи важливий, проте можна підібрати компанію не маючи стажу.

недоліки:

  • через недосконалість митного законодавства можуть виникнути проблеми і непорозуміння на кордоні;
  • ненормований робочий день;
  • робота пов’язана з нервами і стресом;
  • безліч другорядних факторів.

Як стати брокером?

Перш за все, потрібно розуміти, що брокер – це не просто фахівець, а юридична особа, яку необхідно спочатку належним чином зареєструвати. Крім того, брокерська діяльність підлягає обов’язковому ліцензуванню. Відповідно доведеться поклопотатися і з приводу ліцензії.

Втім, Ви можете просто влаштуватися на роботу в уже існуючу брокерську контору, діючу в тій чи іншій сфері. Тут можна розраховувати на кар’єрне зростання і хорошу зарплату. Можливо, наберетеся досвіду і зможете відкрити власну справу, хто знає.

Так чи інакше, від брокера потрібно досконале знання законодавства в своїй області. Також часто необхідно бути обізнаним в економічній ситуації. Словом, для працевлаштування, як мінімум, знадобиться вища юридична освіта. Бажано, з потрібною спеціалізацією.

Робота вимагає великої уважності, доведеться розбиратися з безліччю документації і великими обсягами інформації. Відповідальність брокерів дуже висока.

 При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами