ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Банківська реформа в Україні: очищення веде до зубожіння – експерт

НБУСтрімкості і рішучості українського Національного банку може позаздрити будь-який фінансовий ділок. З такою швидкістю не падала ще жодна фінансова державна система.

З “благословення” українського суспільства в 2015 році Національний банк України, очолюваний “штурманом” української економіки Гонтаревої, заявив про початок очищення фінансової системи України.

Аналізуючи підсумки “діяльності Національного банку за півроку” плідної роботи “можна сміливо заявити про успішну діяльність регулятора по очищенню української банківської системи. Від грошей.

Радісно доводячи банківські установи до стану коми, Національний банк з радістю “висмоктує з банку всі активи, які ще можна привласнити, позбавляючи клієнтів банку останніх надій на торжество справедливості. Потім в хід вступає важка артилерія Гонтаревої. Під видом санації банки наповнюються коштами з державного бюджету , що дозволяють задовольнити інтереси задіяних в схемі “вітчизняних олігархів. Після чого черговий “титанік” українського фінансового простору з легкої руки глави Нацбанку відправляється останнє автономне плавання.

Основним “правилом” очищення за версією українського Національного банку фактично став перерозподіл ліквідних активів і бюджету, закамуфльований під рефінансування з повним байдужим ставленням до інтересів клієнта, вважає співробітник Інституту економіко-правових досліджень Національної академії України Тетяна Гудима. На думку експерта, під “контролем” глави Нацбанку ліквідні активи з завидною швидкістю “зникають в просторі”, перетворюючи ліквідовані банківські установи в інструмент відмивання коштів на рефінансування і тінізації витрачених бюджетних вкладень.

А інтереси вкладників залишаються за бортом цивілізації. Внесків до Фонду гарантування вкладів фізичних осіб вистачає лише на власні потреби Фонду. І обов’язок здійснення виплат по запитах клієнтів повністю лягає “на шию” державно бюджету. І навіть в цьому випадку отримати свої “кровні” вкладник в найближчому доступному для огляду майбутньому не зможе через вітчизняне законодавство. Закон “Про гарантування вкладів” робить теоретично можливим повернення коштів за умови закінчення терміну вкладу до моменту оголошення банку банкрутом. А іншим, менш “везучим” вкладникам доведеться чекати в черзі до повної ліквідації банківської установи.

 При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами