ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon В Україні трохи підвищились зарплати

зарплатаСередня номінальна заробітна плата штатного працівника в Україні в квітні 2016 року склала 4895 грн, збільшившись порівняно з квітнем 2015 року на 22,4%.

При цьому реальна зарплата (з урахуванням інфляції) зросла за рік на 7,6%.

Разом з тим, у квітні 2016 року до березня п. р. знизилася як номінальна, так і реальна зарплата (на 0,5% і 3,9% відповідно).

Зарплати графік

Найвища зарплата у квітні була в Києві – 8228 грн, найнижча – у Тернопільській – 3442 грн. У більшості областей розмір зарплати перебуває в межах від 3500 до 4000 грн.

Як повідомлялося, за словами глави НБУ Валерії Гонтарєвої, динаміка реальної заробітної плати не сприяє поліпшенню попиту в Україні. “У березні вперше за 2 роки [реальна зарплата] продемонструвала зростання в річному вимірі – на 1,6%. Але в цілому в першому кварталі вона, порівняно з минулим роком, знизилася на 6,8%”, – зазначила Гонтарєва.

“Хоча підприємства отримали додаткові фінансові ресурси після зниження відрахувань у фонди соціального страхування, підвищення зарплат було стриманим і не створювало інфляційного тиску”, – додала Гонтарєва.

За матеріалами: finance.ua

 

 При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами