ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Ціна газу для населення в Україні розраховується від обсягів корупції – експерт

тарифи на газ для населенняЗаяви уряду про ринкову ціну на газ і при відсутність газового ринку звучить не дуже переконливо.

Уряд Гройсмана фактично першим своїм “рішучим” кроком наступив “на горло корупції”. Так вважає сам уряд.

Предтравневе і передпасхальне підвищення ціни на газ для населення уряд підніс як “величезний стрибок” в справі боротьби з корупцією, яка поглинула економіку України. Прем’єр Гройсман заявив про тотальне скорочення енергетичної залежності України. При цьому він не уточнив від кого або від чого була до цього так залежна національна економіка.

Передбачувані позитивні сторони тотального підвищення ціни на газ повинні були торкнутися виробників газу і спонукати їх до підвищення виробництва вітчизняного газу. Також передбачалося значне зниження споживання газу населенням та ефективність конкурентоспроможності гравців на газовому ринку.

Так собі ситуацію уявляє уряд.

Насправді Україну очікує чергове падіння платоспроможності населення, зростання боргів по комунальних платежах і інші, пов’язаних з цим негативних наслідків. Невдоволення населення вже близько до граничної межі, а черговий стрибок цін може стати непідйомною ношею для більшої частини споживачів. Особливо це стане помітним до початку наступного опалювального періоду.

Заяви прем’єра про стимулювання газового ринку взагалі не мають під собою “твердого грунту”. Про яку ринкову ціну на газ може йти мова при наявності “на ринку” лише одного постачальника послуг. Монополіст в особі НАК “Нафтогаз України” диктує зручну йому ціну. Газові мережі і облгази належать вітчизняним і російським олігархам, які ні за яких умов конкуренції не відчувають. Ситуація, що склалася виключає появу конкуренції на газовому ринку України в найближчому доступному для огляду майбутньому.

Збільшивши ціну на газ уряд створює умови для зміцнення монопольної мощі НАК “Нафтогаз України” і відсуває перспективу появи конкуренції ще в більш далеку перспективу.

Посилання на вимоги підняття тарифів з боку МВФ є “страшилкою” для населення, яка сподобалася вітчизняним казнокрадам. Міжнародний валютний фонт ніколи таких вимог українського керівництва не висував. Така заяву вже давно не обманює суспільство, яке знаходить можливість отримувати інформацію не тільки з “офіційних” джерел інформації, які належать українському олігархату.

А загальне зубожіння населення може призвести до наслідків більш сумних, ніж проста зміна складу міністрів в уряді.

 При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами