ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Бізнес-план будівництва готелів

готельНеобдумане вкладення грошових коштів в будівництво готелю може бути вельми необачним вчинком, так тенденції готельного бізнесу регулярно змінюються, і те, що здавалося прибутковим сьогодні, може стати абсолютно невигідним завтра. Саме тому так важливо на початковому етапі скласти бізнес-план з будівництва готелю.

Пункти, які слід висвітлити в бізнес-плані

Якщо планується залучення сторонніх інвесторів, то грамотно складений бізнес-план по відкриттю міні-готелю або великого готелю допоможе відобразити всі вигідні, привабливі сторони ідеї. В даному випадку необхідно прописати наступні розділи:

  • планування (сюди включаються докладний опис основної ідеї і концепції, маркетингові дослідження і маркетингове планування, передбачувана схема структурних підрозділів персоналу і т.д.);
  • план реалізації (складання календарного плану, плану поетапного відкриття, кошторис витрат і т.д.)
  • основні розрахунки або фінансова частина (планований прибуток і витрати, розрахунок окупності, ризиків і т.д.)

Складання бізнес-плану побудови міні-готелю (а тим більше великих комплексів) – справа непроста. Саме тому на сьогоднішній день багато підприємців віддають цю роботу в руки професіоналів, які, опираючись на великий досвід, здатні врахувати всі нюанси і зробити точні підрахунки.

Етап планування

На даному етапі після проведення маркетингових досліджень (які, до речі кажучи, є обов’язковими за міжнародними вимогами) формується розуміння того, чи може бути проект вигідним. необхідно:

  • вивчити локальну інфраструктуру;
  • скласти діловий, економічний, рекреаційний портрет обраного регіону;
  • провести аналітичні дослідження сегментації ринку, конкурентного середовища, попиту і пропозиції.

На підставі вивчених даних можна приступити до обмірковування шляхів залучення клієнтури, вибору сервісів для бронювання номерів, таких як сервіс 360-online. Отримана по вище викладеним пунктам картина і стане загальною концепцією готелю.

План реалізації і фінансова частина

Ці частини бізнес-плану будівництва готелю як для інвесторів, так і для самих власників є найбільш значущими, так як за даними цих розділів можна вирішити, чи є створення готелю доцільним. Для цього потрібно скласти:

  • виробничий бізнес-план з оцінкою обсягу необхідних вкладень;
  • фінансовий план, куди увійде плановий бюджет витрат, доходів, податкових відрахувань і т.д .;
  • оцінку ризиків з можливими способами їх зменшення (а краще відомості до нуля)

Потрібно розуміти, що всі цифри, прописані в бізнес-плані будівництва готелю будуть відносними. А доходи будуть залежати від того, яку кількість клієнтів ви зможете залучити.

У будь-якому випадку, створення такого проекту – справа непроста. Але прибутковою буде тільки той готель, організація якої грамотно продумана і прорахована з самого початку: з моменту створення бізнес-плану!

 При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами