ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Нацбанк України скасує валютні обмеження до 2019 року

НБУВиконуючи вимоги Євросоюзу, без яких інтеграція України в європейське співтовариство не може бути втілена, Національний банк обіцяє протягом трьох років здійснити лібералізацію внутрішнього валютного ринку. Нинішній стан справ не сприяє притоку інвестиційного капіталу в Україну і гальмує розвиток бізнесотношеній в країні.

У надії на загальне щастя

До 2019 року Україна зобов’язана виконати в повному обсязі взяті на себе зобов’язання перед Європейським Союзом. В області фінансових свобод в першу чергу повинна бути реалізована директива ЄС 88/361, відповідно до якої дозволити вільне переміщення капіталу. Є два варіанти втілення європейських вимог в життя.

Перший, європейський, передбачає одноразове надання свободи бізнесу в надії якнайшвидшої віддачі у вигляді наповнення державного бюджету живими грошима.

Другий, вітчизняний, заснований на недопущенні “повної свободи” відразу, так як багато щастя відразу може болісно позначитися на “психіці” української економіки.

Кроки назустріч сонцю

У вигляді першого жесту доброї волі пропонується спрощення операційної діяльності. Якщо простіше, то лібералізація переміщення капіталів усередині українського “економічного простору”. Потім має відбутися пом’якшення, а можливо, і повне спрощення припливу іноземного капіталу. Тобто, обіцяється можливість спростити сам процес інвестування.

Третім “рішучим” кроком український уряд обіцяє спростити виведення українського капіталу. Таким чином, у можливому доступному для огляду майбутньому український бізнес зможе інвестувати в закордонні проекти або купувати всякі Google і Apple в залежності від апетитів.

І заключним акордом цього епохальної для України лібералізації планується «перехід до європейського регулювання». Людською мовою це означає дати дозвіл населенню на свій розсуд використовувати наявні у нього активи, як всередині країни, так і за кордоном.

Найсолодше уряд планує відкласти “на потім”. Тим самим розписується у власному небажанні визнавати європейські цінності, до яких нібито так прагне. Держава ніяк не хоче визнавати пріоритет інтересів окремої особистості над громадськими інтересами. А адже саме на цьому постулаті побудована вся демократична світова спільнота.

 При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами