ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Як знайти роботу в Україні: ринок праці виходить з піке

роботаНа думку економістів, довіряти офіційній статистиці немає сенсу, оскільки офіційне працевлаштування не практикується. А ось дані “робочих ресурсів” кажуть, що ситуація налагоджується.

Думок про роботу в Україні є багато. Одним здається, що роботи немає, а інші кажуть, що тільки ліниві не її можуть знайти. Офіційна статистика взагалі показує і розповідає смішні факти. Тому і доводиться звертанися до інформації сайтів з пошуку роботи, оцінити свежие вакансии, щоб оцінити, що ж дійсно відбувається.

Сайт з пошуку роботи, може, не ідеальний інструмент для аналізу, але інших немає. Хоча такі сайти показують більше, ніж вся наша служба працевлаштування, яка тільки бюджетні гроші тринькає.

На даний момент, відповідно до інформації сайту work.ua на одну вакансію в цілому по Україні припадає близько 27 резюме. Багато це чи мало, судіть самі. Але в березні 2013 року на одну вакансію припадало близько 23 резюме. Рік тому цей показник був 36 резюме на одну вакансію. Так що, не можна сказати, що нічого не відбувається на ринку праці. Дійсно, роботу знайти в Україні зараз складніше, ніж в 2013 році, але вже простіше, ніж рік тому. Можливо, деякі українці просто зневірилися знайти роботу за допомогою Інтернету, поїхали на заробітки за кордон або знайшли роботу неофіційно. Бо якби не заробітки гастарбайтерів і “тіньова економіка”, то українці просто б не пережили цю кризу, який бушує в Україні після 2013 року, і, на жаль, швидко не закінчиться. Але не можна сидіти склавши руки, навіть під час кризи.

Хоча, і це завжди було і буде в Україні, можливість знайти роботу в Україні дуже істотно залежить від регіону. Якщо вірити даним сайту work.ua, то найскладніше знайти роботу в Сумах, Полтаві, Житомирі та навіть Дніпропетровську. Зате простіше знайти роботу в областях, які ближче до кордону, це Хмельницький, Чернівці, Ужгород. Можливо, це відображає загальну тенденцію, пов’язану з тим, що багато українців, перш за все, з районів близьких до кордону, полишили спроби шукати роботу в Україні і поїхали на заробітки за кордон. Скоріше за все так.

Дуже цікаво оцінювати різницю в заробітній платі, яку згодні заплатити роботодавці, і яку хочуть отримати здобувачі. В Україні немає нормальної вартості робочої сили, і тому тут великий розкид. По окремих регіонах він просто таки величезний. Люди завжди хочуть мати щось краще, ніж можуть отримати. У той же момент, що стосується середньої заробітної плати, яку обіцяють роботодавці, в цілому по Україні вона на даний момент складає 6306 грн. З урахуванням заробітної плати в “конвертах” можна цілком вважати це реальною заробітною платою в Україні. Хоча навіть така реальна заробітна плата в доларовому еквіваленті становить всього 233 долара США. Мало. У березні 2013 року середня заробітна плата по Україні, яку згодні були заплатити роботодавці, становила більше 500 доларів США. Тепер вони проявляють жадність.

Що стосується пошуку роботи за професією, то тут все дуже і дуже похмуро для юристів. На одну вакансію припадає 83 резюме. А може тому так багато резюме, що ніяк не получається знайти хорошого юриста. Після того, як глава НБУ Валерія Гонтарєва масово позакривала банки в Україні, тепер дуже багато безробітних банкірів. Тому немає нічого дивного, що у фінансовій сфері на одну вакансію припадає 54 резюме. Як і слід було очікувати, дуже багато безробітних ТОП-менеджерів і взагалі різних начальників. У нас крім банків закрилося дуже багато компаній, пройшли масові скорочення держчиновників, і взагалі працівників, які непогано жили до 2013 року. А ось безробітні представники сфери культури і мистецтва, це явне підтвердження того, що під час кризи не до розваг.

Але, в сфері ІТ-технологій на одну вакансію припадає лише 7 резюме. Майже рекорд. Також низький показник резюме на вакансію в торгівлі – вічна тема, і в сільському господарстві. Може дійсно варто нашим безробітним подумати про освоєння професії продавця або ІТ-шника, або хоча б комбайнера. Ринок праці в Україні змінюється. І хочемо ми того чи ні, але це дає багатьом шанс поміняти свою професію, зробити старт у новій професії. Ринок, а, тим більше, що ринок праці – річ жорстока.

 При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами