ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Ціна нафти на світовому ринку незабаром впаде до $ 30 – експерти

нафтогазове родовищеНевдалі переговори Росії і ОПЕК про можливість заморожування світового нафтовидобутку привели до зворотного ефекту. Вартість нафти на світовому ринку різко впала і продовжує рух вниз. Світові ціни на нафту в 2016 році в найближчі кілька тижнів можуть досягти позначки 30 доларів США за барель, заявляють провідні світові економісти.

Понівечена падінням світової ціни на нафту Росія покладала великі надії на переговори з ОПЕК. Перманентне зниження цін на продукти нафтової промисловості протягом останнього року значно позначилися на стані російської економіки, і Кремлю як повітря необхідно було зниження темпів видобутку нафти. А також зростання світових цін, яке б розпочалося в наслідок цього.

Переговори зайшли в глухий кут , а підсумком зустрічі стало різке падіння цін вже протягом дня. Слідом за зривом переговорів надійшло повідомлення про висловлення імпічменту президенту Бразилії, яка є членом ОПЕК. Аналітики прогнозують розширення кризових впливів всередині Бразилії.

Нігерія і Венесуела, які  також є нафтовидобувними “гігантами”, вже давно розриваються від внутрішніх проблем і чергове зниження ціни явно не на користь економічної складової внутрішньополітичних процесів.

Так що поширення негативного впливу зачепить всі нафтовидобувні країни. На думку одного з аналітиків, Абішек Дешпанде, “ціни на нафту за найближчі тижні можуть опуститися до значення в 30 доларів за барель”. Його прогноз був підтриманий аналітиком IG Plc Ангусом Ніколсоном.

Аналітики сходилися на думці, що скорочення нафтовидобутку в Північній Америці мало дати можливість ціні втриматися на позначці 45 доларів за барель. Однак даний прогноз не виправдався.

Не завадило падіння ціни і зниження виробництва нафти Кувейтом на 60%. Загальні тенденції ринку викликають побоювання фахівців з приводу можливості розвитку широкої світової кризи.

Розбіжності в ОПЕК з питання можливого заморожування нафтовидобутку пов’язані з відсутністю згоди на такий крок Ірану. Тегеран тільки недавно отримав “свободу маневру” через зняття санкцій, виявився не готовий до такого кроку.

 При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами