ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon “ВВП України 2016” почне витягувати країну з кризи – експерти

українська економікаОцінюючи зміни, які склалися в економіці країни з початку року аналітики прогнозують зростання ВВП України на квітень місяць поточного року в порівнянні з груднем 2015 року на 1,1%. Згідно з аналітичними висновками фахівців різних державних і неурядових інститутів прогноз про зростання ВПП України в 2016 році є оптимістичним.

Міністерство економічного розвитку вже 18 квітня додало розголосу оновлений прогноз динаміки зростання валового внутрішнього продукту. У порівнянні з груднем минулого року, коли оцінки коливалися від падіння на 3% до збільшення на 2,9% “розвал” в показниках поточного року значно зменшений. Як випливає з опублікованого документа, мова йде про можливості знижень на 1,2% до збільшення на 1,7%. Цим же документом зроблено попередній прогноз на 2017 рік. Передбачається зростання ВВП до 2,7% до обсягу 2016 року.

Ключовими ризиками, які впливають на похибку прогнозу на 2016 рік, фахівці вважають подальшу дію обмежень, які застосовуються Національним банком на валютному ринку, труднощі з кредитуванням і слабкою активністю в цій сфері, а також зростання неплатоспроможності суб’єктів ринку і девальвацію.

Експертами вперше за останнє десятиліття зроблено спробу перспективного прогнозування і надані для ознайомлення приблизні цифри на 2018 рік. Загальне зростання економіки спрогнозоване на рівні 3%, що характеризується уповільненням інфляційних процесів більш, ніж на 7%.

У складанні прогнозних документів взяли участь 14 різних організацій, таких як Національний банк, Інститут економіки та прогнозування при Національній академії наук, Національний інститут стратегічних досліджень та інші.

 При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами