ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Ідея бізнесу: клінінгове агенство

клінінкове агенствоПри порівнянні сегментів послуг в Україні і у країнах з розвинутими капіталістичними традиціями легко виявити цілий ряд цільових сфер, які у нас або слабо розвинені, або перебувають в зародковому стані. Одна з таких перспективних послуг це прибирання офісів, житлових будинків, квартир та інших приміщень. При аналізі даного ринку послуг стає ясно, що за наявності доброї інформаційної бази, а так же технічної складової, даний вид бізнесу досить рідкісний і кількість компаній, які пропонують подібні послуги надзвичайно мала. Ті ж компанії, які присутні на ринку, такі як клінінгова компанія львів “Чисте оселя”, в основному зосереджені в найбільших містах і орієнтовані на заможного клієнта. Тому буде не зайвим задуматися про відкриття малого клінінгового агентства.

Суть ідеї клінінгового агенства

Сама ідея даного бізнесу досить проста – це надання послуг з прибирання приміщень. Ще на етапі планування даного бізнесу варто знати, що перелік послуг в даному виді бізнесу досить широкий. Це і прибирання офісів компаній, прибирання житлових приміщень, будинків, квартир, прибирання квартир і приміщень після проведення ремонту. Широкий спектр послуг дозволяє гнучко підлаштувати свій бізнес для надання максимального переліку послуг і завжди мати клієнтів. У початковій стадії організації клінінгового агентства слід спланувати, які види послуг будуть найбільш затребуваними в вашому місті, районі. І на них зробити первинну ставку.

Етапи створення клінінгового агенства. Організація

На першому етапі потрібно знайти робітників, помічників у вашій справі. Для початку потрібно як мінімум дві людини. І спільно з працівниками здійснити кілька «навчальних» якісних прибирань. Справа в тому, що у кожної людини уявлення про чистоту і порядок своє. І вам потрібно виробити алгоритм і стандарти прибирання. Здавалося б, така проста робота, насправді вимагає серйозного підходу з розбивкою приміщення на сектори, де кожен працівник виконує свої функції. Потрібно пам’ятати і про те, що часто клієнти будуть висловлювати свої рекомендації і пред’являти додаткові вимоги. Такі тренування можна проводити у себе вдома або вдома у своїх рідних, друзів.

Слід вміти виконувати повний набір операцій, що включає миття батарей, стелі, стін, вікон. Таке прибирання ще називають «генеральним». В кінці роботи слід перевірити приміщення на пропущені ділянки і якість прибирання. Для чого можна скористатися армійським способом, за допомогою білої хустинки. Виявивши недоліки, ще раз пройтися по проблемним місцям.

Слід вивчити можливості хімічних засобів для чищення. Без засобів для чищення виконати якісно, ​​прибирання практично неможливо. Побутова хімія зазвичай містить повну інструкцію до застосування і попередження про недопущення зіткнення її з тими чи іншими покриттями. Проте, слід поекспериментувати і зробити прибирання для своєрідного тесту. До того ж ви навчитеся дотримуватися дозування. У деяких випадках це допоможе заощадити гроші на витратних матеріалах або ж убезпечити майно замовника від шкідливого впливу тих чи інших хімікатів.

Сформуйте співвідношення часу витраченого на прибирання та якість, що в майбутньому оціниться клієнтами. Не слід займати будинок замовника на весь робочий день, але і впоратися за 20 хвилин, навряд чи вийде.

Визначаємо перелік робіт:

  • після-ремонтне прибирання;
  • щоденне прибирання квартири, будинку;
  • генеральне прибирання;
  • щоденне прибирання офісів.

У переліку основних послуг необхідно вказати набори включених в них операцій. Так наприклад миття стелі включається тільки в генеральне прибирання, миття підлоги буде включено в усі види прибирання. слід позначити і окремі послуги, особливо трудомісткі або ті, які потребують додаткового часу або навичок. Наприклад, миття холодильника або чистка настінного килима. До переліку послуг повинен додаватися чіткий прейскурант з цінами за надання тієї чи іншої послуги. У прейскурант слід включити вартість прибирання того або іншого приміщення за 1 квадратний метр. Наприклад, прибирання в вітальні – 1 $ за метр. При площі приміщення в 20 кв.м. Ви виставите рахунок в 20 $. Клієнт повинен чітко бачити, за що він заплатить гроші і вам, легше буде вести переговори.

Другий етап – технічний

Незважаючи на те, що відкриття даного бізнесу передбачає мінімальні капіталовкладення, з часом слід потурбуватися про придбання професійного обладнання. Наприклад, професійного, потужного миючого пилососа. Хоч і дорогих, але економних миючих і дезінфікуючих засобів. Робочого одягу для персоналу. До слова побутовий пилосос не розрахований на дуже часте застосування і через деякий час зажадає ремонту або заміни, та й якість прибирання і витрати за часом у них різні. Корисним стане і парогенератор. Його використання не замінне при митті кахлю, батарей, кухонь і так далі. Апарат для проведення хімічного очищення килимів і м’яких меблів. Всі ці прилади дозволять вам розширити перелік послуг, що звичайно позначиться на отриманні прибутку.

Третій етап – реалізація

Ідея вашого бізнесу зажадає проведення рекламної акції. Пошуку і обслуговування замовників. При проведенні рекламної компанії слід використовувати всі розумні способи доступні у вашому регіоні. Використовуйте не тільки стандартні канали. Газети, дошки оголошень. Але і роздачу листівок, радіо, інтернет, можна використовувати і сарафанне радіо. Не забудете і про офіційне оформлення вашого агентства.

Не забувайте головне правило, клієнт повинен залишається задоволеним співпрацею з вами. Незадоволений клієнт навряд чи знову до вас звернеться. А постійні клієнти зазвичай дають і постійний дохід. Якщо є можливість, постарайтеся звернутися до незадоволеного клієнту, з пропозицією провести у нього безкоштовне прибирання. Не впадайте у відчай, якщо на перших порах клієнтів буде дуже мало. Як вже говорилося на самому початку. Дана послуга у нас ще не прижилася і буде потрібен деякий час, перш ніж про вас дізнаються. Хороша репутація зробить свою справу і без клієнтів, ви точно не залишитеся.

 При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами