ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Як відкрити магазин секонд-хенду: рекомендації, перевірені часом

секонд-хендЗ тих пір, як перші секонд-хенди почали з’являтися на території пострадянського простору, пройшло близько 24 років. З магазинів, які більше нагадували смітники, вони перетворилися на цілком солідні бутіки з нормальним одягом. Сьогодні за якісну річ люди готові платити 10-20 доларів. Ця обставина підштовхує запеклих підприємців відкрити секонд хенд оптом у м. Львів, однак не все так просто.

Відкриття магазину секонд-хенду в цифрах

Класичний магазин в одному зі спальних районів великого міста передбачає наступні фінансові витрати (в залежності від регіону суми можуть відрізнятися):

 • реєстрація в якості суб’єкта підприємницької діяльності – 20-50 $;
 • перша закупівля товару, як мінімум 600 кг – 1500-2000 $;
 • проведення рекламної кампанії (роздача листівок, елементарні оголошення, банери на регіональних сайтах) – 500 $;
 • оренда приміщення – близько 1000 $;
 • заробітна плата співробітників – 1000-1500 $
 • сплата податків (в залежності від обраної системи оподаткування).

Бувалі підприємці рекомендують відкривати секонд-хенд на «караванних шляхах». Згодом, підгодоване місце відвідуватиме велика кількість людей, за умови регулярного поновлення товару. До речі, найбільш привабливі і оригінальні речі можна перепрати і погладити, так Ви зможете значно підняти їх вартість. Намагайтеся по максимуму використовувати кожен метр площі, що б магазин не здавався порожнім.

Безумовно, як і в будь-якому виді бізнесу, тут присутні певні ризики. Якщо на зорі появи секонд-хендів, коли подібний вид торгівлі був новим, конкурентів практично не було, то сьогодні ситуація кардинально протилежна. Що б завоювати дійсно серйозні позиції на ринку, потрібно налагоджувати співпрацю з іноземними партнерами. Вітчизняні постачальники сотню раз переберуть товар, залишивши на поталу дрібних магазинів відверте дрантя.

Де замовляти одяг секонд-хенд?

Якщо Ви вирішили налагодити поставки з-за кордону, радимо ознайомитися з основними рекомендаціями по деяких країнах:

 • США. Одна з найбільш невідповідних країн для організації поставок. Левова частка одягу приходить в жахливому стані, моделі величезного розміру, часто брудні. Крім цього, смаки наших людей щодо одягу істотно відрізняються від американських.
 • Ірландія. Відмінна країна для співпраці по лінії секонд-хенду. Особливу увагу варто приділити дитячому одягу. Державна підтримка сім’ям в Ірландії досить істотна, саме тому до нас потрапляють нові, практично не ношені речі для малюків.
 • Німеччина. Німці – дуже консервативний народ, який не любить зайвий раз витрачати гроші. Речі з Німеччини дотерті практично до дірок, тому не користуються великим попитом.
 • Італія. Досить пристойний одяг високої якості. Великий вибір моделей, часто трапляються бренди.
 • Великобританія. Відкриваючи секонд-хенд, насамперед постарайтеся налагодити поставки з Британії, вважається, що тут найкращий одяг б / к.

Раніше в секонд-хендах продавали весь одяг: чоловічий, жіночий, товари для дітей та аксесуари. Останнім часом почали з’являтися нішеві магазини, зосереджені на певному сегменті товару. Найчастіше їх відкривають ті ж власники секонд-хендів, які в міру розвитку бізнесу змогли визначити найбільш ходовий товар.При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами