ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Як вибрати репетитора з англійської мови?

курси англійської мовиВибрати репетитора з англійської – завдання не легке. Яким критеріям повинен відповідати приватний педагог? Що потрібно знати про нього, перш ніж довірити йому свою дитину або почати займатися самому? Як зрозуміти, чи підходить вам даний викладач? На що орієнтуватися – на ціну, кількість вдячних учнів чи на те, що обраний репетитор приймає вступні іспити у вузі, куди ви хочете подати документи?

Де шукати?

Якщо близький друг вашої родини – викладач англійської з двадцятирічним стажем, вам сильно повезло. Але найчастіше репетиторів шукають або через інтернет, або через знайомих.

Педагог, рекомендований вам знайомими, має всі шанси опинитися саме тим, хто вам потрібен. Детально розпитайте про нього, з’ясуйте, для яких цілей його наймали: допомогти школяреві із засвоєнням матеріалу, підготувати до здачі ЗНО, виправити вимову чи навчити діловому спілкуванню англійською мовою. Для кожної мети потрібна своя методика викладання. Якщо у вас ті ж потреби, що у ваших знайомих, все повинно вийти добре. Але якщо репетитор английского в киеве, що спеціалізується на художньому перекладі, допоміг синові вашої подруги поступити в літературний ВУЗ, а вам потрібно відпрацювати навички живого спілкування для поїздки за кордон, не факт, що рекомендований педагог виявиться вам корисний.

Пошук репетитора в інтернеті – найпоширеніше явище. Репетитори з англійської мови розміщують свої анкети на спеціалізованих сайтах, де ви можете ознайомитися з ними і вибрати потрібного педагога. Уважно ознайомтеся з анкетою, яка вас зацікавила, там повинен бути прописаний рівень освіти репетитора, досвід роботи, контингент учнів, з якими він займається (учні молодших / старших класів, студенти, ділові люди і т.п.).

Кого шукати і скільки платити?

Ціновий діапазон досить широкий. Ви можете найняти репетитора і за 150, і за 800 гривень за годину.Пам’ятайте, що ціна не завжди прямо пропорційна якості. Студент факультету іноземних мов, який вирішив спробувати свої сили у викладанні і призначає вам мінімальну ціну, може виявитися набагато кориснішим «зоряного» репетитора, який думає не про якість своєї роботи, а про гроші.

Навіть якщо ви не обмежені в коштах, добре подумайте, перш ніж вибрати репетитора з англійської мови, який вимагає великих грошей. З’ясуйте, що саме вам пропонують за такою ціною. Якщо педагог займається приватною практикою вже багато років, якщо у нього є авторська методика викладання, якщо він є автором книг і навчальних посібників по своєму предмету – він має повне право призначати високу ціну за свої послуги.

Якщо ви наймаєте репетитора для випускника, є сенс звернутися до педагога того вузу, куди планує вступати підліток. Це, зрозуміло, обійдеться недешево. Але рівень отриманих знань майже напевно буде цього вартувати. Викладач університету дасть учневі саме ту інформацію і допоможе опанувати саме тими навичками, які знадобляться для вступу та навчання в даному вузі. Добре, якщо обраний вами педагог приймає вступні іспити. Втім, саме це і може виявитися проблемою. Буває, що серед вузівських викладачів зустрічаються особистості, що займаються викачуванням грошей з абітурієнтів. Знань заняття з таким педагогом не додадуть, а ось витрат зажадають немаленьких. А відмовитися від послуг такого репетитора незручно – він цілком може «завалити» абітурієнта на іспиті.

Тим, хто може виділити на заняття з репетитором досить скромну суму, можна порадити звернутися до студента. Серед них є відповідальні хлопці, готові вкладати в учня максимум – не тільки заради його успіху, але й для власної практики. Якщо ви готуєтеся до вступу, студент обраного вами вузу може вам допомогти, опираючись на власний досвід. Студенти, які самі не так давно проходили всю «м’ясорубку» вступу, пам’ятають, як проходять іспити і можуть дуже багато підказати. Вони добре знають, який рівень вимог у кожного педагога, знання яких тем має найбільше значення і т.п.

Що вимагати?

У першу чергу поставте перед репетитором конкретну задачу. Методи роботи з учнем напряму залежатимуть від того, з якою метою потрібно вивчити англійську мову. Підготовка до ЗНО, серйозного іспиту в закордонний вуз, розмовна практика для подорожі, ділового чи неформального спілкування, бажання читати класичну літературу мовою оригіналу або підготовка до переїзду в США на постійне проживання – все це вимагає від репетитора абсолютно різних підходів, методик викладання та навчальних матеріалів. Дуже часто репетитори спеціалізуються тільки на одній області знань і працюють тільки з певним контингентом учнів (наприклад, зі школярами молодших класів або з діловими людьми). Перш, ніж вибрати репетитора з англійської мови, з’ясуйте цей момент.

Добре, якщо викладач використовує якомога більше можливостей для подачі матеріалу. Прослуховування аудіозаписів, перегляд фільмів і передач англійською, читання газет, журналів та художньої літератури, живе спілкування англійською мовою – все це не тільки вносить різноманітність в заняття, але і всебічно розвиває учня.

В ідеалі, педагог повинен регулярно створювати учневі мовні ситуації, з якими йому доведеться зіткнутися. Якщо має іспит або твір, хороший репетитор буде часто розбирати з учнем екзаменаційні питання або давати теми для письмових робіт, докладно аналізуючи їх потім. Якщо учневі потрібно буде спілкуватися з носіями мови, досвідчений педагог виділятиме час спеціально для моделювання ситуацій та обговорення певних тем англійською.

Викладач повинен не лише давати знання, але й мотивувати учня до навчання. Це складний психологічний момент. Талановиті репетитори з англійської мови завжди можуть пробудити в учня впевненість у своїх силах – а це вже половина успіху.

 При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами