ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Як робити бізнес на сонячних батареях?

сонячні батареїНафти і газу в світі все менше. Ідея альтернативних джерел енергії не нова, але економічна модель їх використання тільки набирає обертів. Як і навіщо починати свій бізнес у цій сфері розповідає Президент енергетичної компанії Solarcity Девід Арфін.

«У нас була можливість створити щось на зразок оренди сонячних джерел енергії. Ми змогли організувати надійний фінансовий механізм роботи. І змогли запропонувати власникам будинків не платити наперед. Вони могли орендувати наші сонячні панелі і в результаті платити менше за електрику, ніж останні 20 років. Це була відмінна базова угода з електрики. Система сонячних батарей – це, швидше, інновація в сфері бізнесу, ніж у сфері науки і технології.

Все почалося з того, що я встановив сонячні батареї у себе вдома. Я подумав, що буде, якщо я це спробую? Те, що трапилося далі, перевершило всі мої очікування.

Після трьох років роботи більше 20000 домовласників – наші клієнти. У нас 40% ринку серед всіх компаній по оренді сонячних батарей. Ми тільки починаємо. І в цьому є реальний потенціал.

Що я хочу зробити, так це взяти цей приклад і розвинути його в інших технологіях. Для цього потрібно підготувати якийсь взаємовигідний фінансовий пакет для інвесторів і споживачів, з урахуванням всіх тонкощів американського податкового законодавства. Це вимагає створення якогось прориву в типових бізнес-моделях. І я сподіваюся, що, розвиваючи подібний бізнес, ми допомагаємо розвиватися технологіям, які забезпечують екологічно безпечні джерела енергії.

Зараз у Solarcity ми тільки починаємо. Щоб вирости у велику компанію, нам необхідно розробити міцну IT- і технологічну платформу. Це дійсно важливо, тому що зараз будь-хто може знайти 10-15 енергосистем відразу. Але якщо попит буде на 2-3 тисячі систем з відповідною інженерною підтримкою і гарантією і так далі, нам, звичайно ж, знадобиться систематичний підхід до цього.

Друга річ, яка важлива для нашої компанії, це прорахунок і моніторинг. Необхідно знати, скільки кожна система виробляє електрики. Скільки вона заощаджує для домовласників. Якщо ми будемо знати точно, яка цінність наших систем, наприклад, як вони працюють в умовах вуличного освітлення, це велика різниця. Якщо ми зможемо відстежувати кожну нашу систему, а зараз їх вже більше 10 000, то в таких умовах ми зможемо розвиватися швидкими темпами і завоювати 80% ринку».

 При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами