ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Оренда спецтехніки. Чи можливо заробити на ній?

оренда-спецтехнікиОрендувати спецтехніку можна у компаній, що займаються цим бізнесом. Цей бізнес неможливо починати, не привертаючи мільйонні кошти. Гроші вкладаються не тільки в придбання безпосередньо спецтехніки. Потрібно значну частину коштів вкласти в рекламу бізнесу, обладнання місць зберігання техніки. Оплата праці працівників, охорона теж вимагають грошей.

Оцінюємо ринок спецтехніки

До того, як вкладати гроші варто оцінити ринок спецтехніки в регіоні. Адже є райони, в яких потрібна техніка певної спрямованості, комплектації. Можна купувати ту техніку, яка універсальна і потрібна будь-якій компанії, а можна пропонувати в оренду вузькоспеціалізовану.

Прикладом універсальної машини можна назвати екскаватор-навантажувач.Обладнання дозволяє йому виконувати роботи з навантаження-розвантаження, копати траншеї, ями. Глибина котловану до 5 метрів йому під силу, може він підняти вантаж на другий поверх, що робить його незамінним в котеджному і малоповерховому будівництві.

На старті бізнесу треба визначитися з країною виробником і зі ступенем зношеності техніки. Більшість машин, пропонованих для оренди, вироблені за кордоном. Імпортна техніка здатна працювати тривалий час, ремонт її не вимагає великих витрат.

Ціни на спецтехніку

Найбільш відома техніка Японії, США, європейських компаній. Ціна їх відповідає популярності, заснована на перевірених часом високих експлуатаційних характеристиках. Якщо машина випущена в районі 2005 г, то сьогодні екскаватор-навантажувач британського виробника обійдеться в 56000 $, може, й дорожче, але несуттєво. Десятирічний екскаватор вартує 46800 $. Дорожче коштують автогрейдери, бульдозери. Автогрейдер американського виробництва новий вартує 344000 $ -468000 $, б/у  – дешевше, за такий же +2010 року доведеться віддати $ 219 000.

Бульдозери коштують менше. Приміром, 220-сильний китайський бульдозер, випущений в 2008 році, обійдеться покупцеві в 125 000 $. Можна звернути увагу на китайську і корейську спецтехніку, спокусившись дешевизною, але в ремонт доведеться вкласти більше. Плюс фактор часу, адже поки техніка потребує ремонту, вона не приносить прибутку, а витрачатися на охорону, оплату ставки оператора техніки доводиться.

Є сенс на перших порах вибрати вживану техніку, економлячи таким чином деяку частину капіталу. У цьому випадку немає сенсу купувати машини рідкісних марок, адже доведеться часто купувати запчастини, вони повинні бути доступні. Ретельна перевірка і діагностика такої техніки перед покупкою обов’язкова.

Проблема кадрів

Ще однією проблемою у веденні бізнесу з орендою техніки можна назвати проблему кадрів. Якщо ви здаєте техніку з наданням робочого персоналу, то підбір фахівця, керуючого технікою, виходить на перший план. Більшість поломок техніки – наслідок невмілого або недбалого з нею поводження.Грамотність і порядність, відсутність шкідливих звичок. Наявність документів на право керування спецтехнікою обов’язково. Безліч випадків, коли органи контролю проводять «розбір польотів» після аварій і не можуть знайти документи на право роботи оператора техніки. Це призводить до сумних наслідків для керівництва. Не варто економити на оплаті праці машиніста, оператора спецтехніки. Сума зарплати в 1000-1600 $ в місяць не порівнянна з мільйонною вартістю техніки. Для оренди спецтехніки советую сайт http://cbt-v.com.ua/catalog/katok.

Слід звернути увагу на охорону техніки. Коштує вона дорого, реалізувати її можливо, що привертає увагу злочинців. Прості правила допоможуть уберегти техніку.

  • Стоянка повинна обов’язково охоронятися. Ідеально – наявність ангара, окремий охоронець саме для цього.
  • Сигналізація або на кожній одиниці техніки, або на території стоянки, ангара.
  • Зміна замків кабін.
  • Ідеально – поставити систему спостереження GPS, це дозволить контролювати пробіг машин.

Рентабельність

У цифрах вартість оренди спецтехніки виглядає по-різному в різних регіонах.Прийнято говорити про 30-50 $ на годину. Довгострокова оренда знижує оплату години. Арифметичний підрахунок за умови роботи техніки 8:00 на добу і 20 днів роботи протягом місяця призводять до цифри близько 8125 $.Заплатити машиністу – близько 1250 $. ПММ, охорона та інші витрати віднімуть від прибутку ще 20%. Наприкінці підрахунків побачимо, що екскаватор-навантажувач з вартістю 46800 $ окупить вкладені в покупку кошти через 14 місяців приблизно. Залежить це і від сезону, адже взимку екскаватор часто простоює. Після оплати витрат можна приблизно розраховувати на дохід близько 5 300 $ в місяць. Чим більше техніки, тим вища планка доходів.

 

 При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами