ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Топ-5 помилок у сфері кредиту і особистих фінансів

фінансиБільшість людей вчаться на своїх фінансових помилках, адже меншість аналізує чужі прорахунки, щоб уникнути власних. Нижче перераховані п’ять найбільш поширених причин, що призводять до серйозних фінансових проблем. Пропонуємо вивчити ці причини, щоб знати «ворога» в обличчя.

1. Тримати гроші на бізнес і на сім’ю в одній кишені – ймовірність втратити все

Найчастіше початківці підприємці не думають про те, що зобов’язання, які вони беруть на себе, обтяжують не тільки їх особисто, але й сімейний стан. Якщо бізнес не йде, то борги, пов’язані з погашенням кредитів, оплатами по лізингу та інші, тяжким тягарем лягають і на сімейний бюджет. Намагаючись утримати бізнес на плаву, підприємець просить дружину, близьких родичів або друзів взяти новий кредит або позику. Борги починають рости, як сніжний ком, і при найгіршому розкладі це може призвести до втрати квартири, машини та інших активів.

Підприємцю корисно пам’ятати, що йому необхідно забезпечити фінансові та майнові інтереси родини. Якщо відкритий ним бізнес не гарантує недоторканність особистого майна, то варто заздалегідь провести поділ загального подружнього майна. Тоді у разі виникнення великих проблем у бізнесі він буде ризикувати тільки тією частиною майна сім’ї, якою володіє особисто сам. Звичайно, ця міра не панацея, але вона дозволить зберегти хоча б частину сімейних коштів. На сайті lender.com.ua можна знайти багато корисної інформації на тему кредитів.

2. Платити борг за рахунок нового боргу – все одно, що гасити пожежу бензином

Потрібно щомісяця платити по кредиту, а тут звільнення або проблеми з бізнесом. Зазвичай боржник тішить себе думкою, що це тимчасово і скоро він все заплатить. Приємно, коли саме так і відбувається: борг погашений, і з неприємних наслідків залишаються лише відомості про декілька прострочених платежів в кредитній історії.

Але нерідко, прагнучи погасити свої борги, позичальник бере нові кредити. При цьому найчастіше для оплати дешевого боргу доводиться влазити в дорожчий. Наприклад, черговий платіж за іпотечним кредитом вносять, використовуючи засоби з кредитної картки. У результаті дрібні фінансові проблеми трансформуються у великі. Після вичерпання коштів з кредитки доводиться звертатися за ще більш «дорогими» кредитами і т.д. Так «пожежа заборгованості» розгорається все сильніше, і настає момент, коли згасити його стає вже неможливо.

3. Нічого не робити – значить, ховати голову в пісок

Пасивність – найгірша з усіх можливих ліній поведінки під час фінансових труднощів. Навіть якщо здається, що кредитори не поспішають стягувати з вас борги, не варто думати, що так буде завжди. Проблеми з виплатою кредитів не розсмокчуться самі собою.

Краще проінформувати кредитора про свої проблеми і попросити про зміну способу або терміну погашення кредиту. Звичайно, не слід очікувати від іншої сторони значних поступок, але переговори з кредитором – це найкраща стратегія поведінки, коли є проблеми з виплатою боргу. Така тактика дасть вам час для прийняття більш дієвих заходів. Наприклад, ви зможете продати нерухомість, куплену в кредит, виплачувати який вам більше не під силу.

4. Корисність заощаджень

Наявність хоча б невеликих заощаджень – основа фінансового благополуччя сім’ї. Більшість людей навіть з досить скромним статком намагаються відкладати гроші на непередбачені витрати. Недоторканний «фонд на чорний день» може допомогти родині пережити і період фінансових труднощів.

Коли знаєш, що в ящику лежить певна сума, яка з місяця в місяць підростає, іноді може виникнути спокуса витратити накопичені гроші на що-небудь корисне і, як здається, потрібна. Однак непередбачені витрати тому й називаються непередбаченими, що потреба в них виникає, як правило, раптово, і гроші на них потрібні терміново. Не маючи заощаджень «на чорний день», ми будемо змушені швидко і на невигідних умовах (у більшості випадків) брати гроші в борг.

5. Бути надмірно оптимістичним і «тримати всі яйця в одному кошику» – це занадто ризиковано

Оптимізм дуже допомагає в житті. Однак коли нам потрібно приймати важливі фінансові рішення, рожеві окуляри необхідно знімати. Переоцінка своїх можливостей при одержанні кредиту, шансів на успіх при відкритті власного бізнесу або потенційних вигод при виборі сфери інвестицій може призвести до фінансового краху.

Особливо небезпечно, якщо надмірний оптимізм поєднується зі схильністю йти ва-банк. Таке поєднання може в один момент позбавити нас всього, особливо в періоди кризи або фінансових труднощів. Не дарма фінансисти закликають до диверсифікації, тобто до розподілу коштів між різними вкладеннями. Яким би надійним і прибутковим не здавалося справу, не варто вкладати в нього всі свої гроші.

 При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами