ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Як правильно інвестувати в нерухомість

інвест-нерухомістьНавіть у періоди економічної нестабільності інвестори не втрачають інтересу до нерухомості. Житло – надійний захисний актив, особливо враховуючи, що ціни на новобудови показують зростання навіть в період кризових ситуацій. Крім того, якщо говорити про ринок новобудов, то, незалежно від загальної ситуації з цінами, вартість квартир у них підвищується в міру готовності будинку. Тому будь-який інвестор в принципі може залишитися у виграші. Важливо тільки правильно вибрати новобудову і знати, на якому етапі найкраще вкладати в неї гроші.

Захистити кошти і збільшити прибуток

За останні кілька років, за спостереженнями фахівців, характер інвестування в житло змінився. У передкризовий період нерухомість дорожчала ударними темпами, і заробити на таких вкладеннях можна було швидко. Сьогодні ціни хоч і збільшуються, але не настільки швидко, тому успіх інвестування залежить від вірного вибору об’єкта.

Перспективна новобудова, ліквідна квартира в ній і правильно «вгаданий» етап вкладення – ось складові отримання відчутного прибутку від покупки нерухомості. Якщо вкласти кошти в квартиру, коли будинок знаходиться на старті будівництва, то отримати можна до 50% доходу від продажу на високій стадії готовності. Причому після придбання житла «на котловані» чекати здачі будинку в експлуатацію зовсім не обов’язково, можна продати квартиру в недобудованому житловому комплексі з переуступки прав вимоги, заробивши на цьому близько 15% понад початкової вартості. А ось вкладення у вже побудований житловий комплекс найменш прибуткові, тому що ціна квартир в готовому будинку завжди вища.

Вибираємо новобудову

Далеко не кожен проект на первинному ринку швидко дорожчає. Гарний прибуток можуть дати тільки самі ліквідні і якісні об’єкти. Тому інвестору на етапі пошуку потрібно провести аналіз ринку; зробити це можна як самостійно, так і за підтримки професійних ріелторів і аналітиків. Зазвичай забудовники підвищують ціни на свої об’єкти раз на квартал. Якщо такі підвищення регулярні, значить, квартири в житловому комплексі користуються попитом.

На прибутковість інвестицій можуть вплинути різні чинники. Так, перспективними вважаються новобудови, які зводяться в одну чергу. Найліквідніші розташовані в районах з розвиненою інфраструктурою і гарною транспортною доступністю. Варто оцінити можливі терміни будівництва, тобто переконатися в надійності девелопера – вивчити історію його роботи на ринку, дізнатися, як будувалися попередні об’єкти, і чи не було по них зафіксовано зриву термінів реалізації.

Варто також звернути увагу на схему фінансування проекту. У тому випадку, якщо будівництво ведеться на кошти, виручені від продажу квартир, терміни здачі об’єкта можуть зміститися, адже продажі не завжди йдуть рівномірно. Якщо ж новобудову кредитував серйозний банк, можна з великою часткою ймовірності сказати, що вона буде здана в експлуатацію вчасно.

Як отримати дохід: продаж або оренда?

У приватного інвестора є два шляхи отримання прибутку. Можна продати квартиру і вкласти гроші в новий проект. Таким чином, прибуток буде зростати, випереджаючи загальне зростання цін на нерухомість. Цей спосіб хороший для тих, хто готовий до ризиків заради прибутку. Ще один сценарій – здавати куплену квартиру в оренду. Прибутковість складе 6-7%, прибуток буде «повільним», але більш надійним. Як вчинити з квартирою, кожен інвестор вирішує сам. Купуючи житло на котловані і продаючи після введення в експлуатацію, можна отримати 30% -50% прибутку протягом двох-трьох років. Орендний бізнес – довгі гроші, в середньому окупність становить 7-10 років, але такий спосіб менш схильний до ризиків.

 При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами