ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Що потрібно, щоб зареєструвати торгову марку?

торгова-маркаПо-перше, потрібно створити і підготувати саме позначення, яке буде реєструватися в якості торгової марки. Це може бути як графічне зображення, так і словесне, звукове та інші позначення, а також їх комбінації. При цьому потрібно враховувати, що зареєструвати товарну марку можна, тільки якщо вона не збігається або не тотожна існуючому знаку, який вже зареєстрований, а значить, охороняється. Зареєструвати товарну марку непросто, це досить складна процедура, необхідно знати всі підводні камені, тому радимо звертатися за юридичною допомогою до кваліфікованих фахівців, таких як патентний повірений Дмитро Романенко.

Для виключення цього варіанту потрібно здійснити попередній пошук. Він допоможе вчасно скоригувати реєстрований знак, щоб уникнути відхилення заявки.

Другий етап – збір матеріалів для заявки на реєстрацію і подача заявки. Подати заявку може особисто заявник або його представник. В Україні зареєструвати торгову марку має право тільки юридична особа або індивідуальний підприємець. Виходячи з цього, складається заява із зазначенням особи, яка буде правовласником. Крім заяви, потрібно подати такі документи:

  • ̶ реєстроване позначення;
  • ̶ список класів товарів і послуг (МКТП), яким відповідає продукція, маркована даним товарним знаком;
  • ̶ словесний опис товарної марки;

Третій етап реєстрації товарної марки відбувається в Укрпатенті. Там заявка розглядається спочатку попередньою експертизою, потім надходить на розгляд сама товарна марка. На цьому етапі заявник оплачує державні мита за реєстрацію торгової марки. Термін експертизи заявки – близько 12 місяців, однак терміни можуть бути збільшені, якщо Укрпатенту знадобляться уточнення, коментарі, якщо знадобиться внести виправлення в товарну марку.

І останній етап – отримання повідомлення, що Укрпатент зареєстрував товарну марку, і Ви є правовласником, після чого Вам видається свідоцтво державного зразка про реєстрацію товарного знака.При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами