ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Хмарні обчислення – рішення для мого бізнесу

хмарні технологіїСьогодні багато людей говорять про «хмарні обчислення». Це розпливчастий термін, який легше зрозуміти, тільки якщо ви знаєте, що слово «хмара» пов’язане зазвичай з технологією використання сукупності обчислювальних потужностей і роботою через Інтернет. «Хмарні обчислення» працюють таким чином: замість придбання, встановлення та керування власними серверами для запуску додатків, відбувається оренда сервера у Microsoft, Amazon, Google або іншої компанії. Далі ви керуєте серверами через Інтернет, оплачуючи при цьому тільки фактичне їх використання для обробки та зберігання даних.

«Хмарні обчислення» забезпечують більшу гнучкість, ніж традиційні системи. У компанії є можливість орендувати більшу кількість серверів на той період, коли на її веб-ресурс доводиться максимальний трафік, і різко знизити цю кількість в той момент, коли трафік знижується (наприклад, вночі).

Перспектива отримати більшу гнучкість і зниження витрат привертає увагу багатьох власників бізнесу. І у відповідь на це великі технологічні компанії прагнуть надати їм свої послуги. «Хмарні обчислення» – дуже молода технологія, тому створення додатків, які працюють на серверах cloud-провайдера вимагає постійного доопрацювання. Більш того, послуги вимагають від клієнтів цілого ряду навичок в області програмування.

Таким чином, перш ніж поспішати переїжджати на сервера cloud-провайдера, необхідно зважити всі за і проти. Переміщення даних, по-перше, може виявитися складним завданням. А якщо ваша компанія тільки що вклала пристойні кошти в нове программное обеспечение для автоматизации бизнеса та апаратні засоби, є сенс використовувати в першу чергу деякі з них. Тим не менш, перехід на хмарні обчислення має сенс для багатьох компаній.

Сучасна система облачных вычислений полегшує перехід на більш високий рівень технологій для обробки зростаючого потоку замовлень. Коли серйозні обчислювальні роботи відбуваються дуже рідко, то не має ніякого сенсу вкладати кошти у величезний центр обробки даних.

Будь-яка компанія, яка має напружений сезон, ймовірно, є потенційним клієнтом провайдерів послуг «хмарні обчислення». Наприклад, бухгалтерська фірма могла б отримати більше обчислювальних потужностей для обробки даних під кінець податкового періоду і не тримати в себе апаратне обладнання, коли вона його не потребує. Або компанія, яка займається виробництвом шоколаду, може збільшити кількість серверів для обробки замовлень тільки в період свят.

Навіть якщо хмарні обчислення підходять для вашого бізнесу, перехід виявиться не таким вже й легким. Компаніям також необхідно вибирати послуги обережно, тому що, можливо, не всі провайдери зможуть пережити період економічного спаду. Тим не менш, багато недоліків в хмарних обчисленнях поступово усуваються.При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами