ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Як відкрити свою пилораму

пилорамаЗ ростом будівництва будинків з дерева і будівель зростає попит на пиломатеріали. Зараз багато хто хоче мати житло з натуральних матеріалів, це дуже вигідно для тих, хто має пилораму. Перспектив для розвитку дуже багато. Відкриття пилорами не надто складна справа в порівнянні з іншим видом бізнесу.

Етап за етапом до прибуткових поставок пиломатеріалів

Перший етап: вибираємо стратегічний план

Під час планування можна дізнатися, скільки прибутку принесе пилорама і чи варто її відкривати. У першу чергу необхідно вибрати тип продукції. Для кожного типу продукції потрібно певне обладнання. Не варто ганятися за всім відразу, щоб отримати більше покупців. Чим менша пилорама, тим легше їй відреагувати на ринкові зміни.

Запуск роботи пилорами краще почати взимку, незважаючи на низький попит. Хитрість цієї системи полягає в тому, що на підготовку та налагодження устаткування і приміщення, ділянки піде багато часу, так уже до сезону продажів пилорама буде повністю працездатна.

Другий етап: створюємо основу пилорами

Майданчик для виробництва повинен бути добре облаштований. Для облаштування підійде ділянка в 30 соток. Дуже важливо звернути увагу на розташування в’їздів і виїздів, щоб довгий лісовозний транспорт легко міг в’їжджати і розвертатися. Відмінним варіантом для розташування території пилорами буде  територія неподалік лісозаготівельних ділянок. Треба враховувати місця і область, на яку орієнтований товар, так як в деяких частинах країни не ведеться лісозаготівля або ж вона занадто далеко до населених пунктів.

Будівлі, які повинні бути на ділянці:

  • Крите приміщення, саме в ньому буде «серце» підприємства;
  • Сировинний склад;
  • Місце для зберігання пилорамної продукції;
  • Місце для навантаження і розвантаження.

Для «серця» пилорами потрібні:

  • Стрічковий верстат для лісопиляння;
  • Верстат для обрізання кромки;
  • Пили, ручна і бензинова.

Спроба економити на устаткуванні не увінчається успіхом в майбутньому, тому треба брати відразу хороші верстати та інше. Можна придбати підтримані верстати, але з достатнім набором функцій. Чим вища якість верстатів, тим вища якість продукції, звідси висока прибутковість.

Потрібна енергопотужність – 50 кВт, з цього вийдуть великі рахунки за електроспоживання. Рішенням буде покупка готової пилорами.

Третій етап: створення збутових шляхів

Зайнятися пошуком збутових шляхів треба до початку роботи пилорами. Самий практичний варіант збуту це укладення договорів з компаніями і кооперативами, які займаються будівництвом і ремонтом.

Для незалежності від контракту з компаніями, можна рекламувати послуги і товар. Непоганим варіантом реклами стане сайт, де буде описано пиломатеріали.

Необхідність грошових коштів

У кожного, хто відкрив пилораму, є різні відповіді на питання про початковий капіталі для відкриття. Є ті, хто повністю витратив великі гроші і в підсумку пристойної кількості часу повертає їх назад. Хтось вклав мало грошей і зіткнувся з перевиробництвом. Є ті, хто все ж зміг правильно витрачати капітал і окупився через рік.

Багато власників пилорам радять тримати запас грошей на час безприбуткового етапу на підтримку роботи.

Тонкощі і складності

Легкість у відкритті і достатня простота виробництва пиломатеріалів народжують дуже високу конкуренцію в цій галузі. Хоч і багато пилорам змушені закриватися, лише попрацювавши один сезон, небезпека високої конкуренції все одно залишається і її треба враховувати.

Є також проблема щодо збуту, адже основний покупець це будівельні компанії. Якщо у них будуть проблеми і криза, то і в пилорамні справі буде те ж саме.

При наявності деякої суми грошей, бажанні працювати на благо своєї справи і ділових талантів можна відкрити свою пилораму. Якщо запропонувати покупцям хороші пиломатеріали, то це принесе невеликий, але постійний дохід.

 При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами