ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Кредит під заставу квартири: чим ви ризикуєте?

кредитБрати кредит на розвиток бізнесу, покупку земельної ділянки або автомобіля сьогодні вважається звичайною справою. Але наскільки ви ризикуєте, якщо хочете взяти кредит під заставу квартири? З одного боку, звичайно, «живі» гроші відкривають величезні перспективи, особливо якщо кредит потрібен для відкриття або розвитку власної справи, яка внаслідок може принести великий прибуток. З іншого боку, ризики величезні – не потрібно довго шукати докази того, що банки на цілком законних підставах часто продають квартири позичальників, якщо ті виявляються не в змозі платити за взятими на себе зобов’язаннями.

У європейських країнах кредити, які беруться під заставу вже наявної нерухомості, зазвичай називаються «на вивільнення капіталу». Як і у нас, на заході вони користуються величезною популярністю, адже дозволяють отримати солідну суму грошей і провернути якусь угоду. От тільки найголовніше питання залишається відкритим – чи буде задумана угода дійсно успішною, щоб погасити відсотки по кредиту, і ще принести дохід власникові? Якщо у вас виникли труднощі з оформленим кредитом, то вам може допомогти адвокат по кредитам, який зможе надати цивільно-правову допомогу з кредитних проблем фізичних і юридичних осіб по всій Україні.

Кредити під заставу квартири – це нецільові кредити. Що це означає?

Тепер давайте розглянемо всі плюси і мінуси таких кредитів. З одного боку банк видає клієнту нецільовий кредит. Кредит під заставу квартири – це нецільовий кредит. Гроші, які банк видає клієнту, він не може контролювати. Фактично клієнт отримує на руки круглу суму, яку він може витратити на свій розсуд. Відкрити бізнес, інвестувати отримані кошти в придбання нової квартири або укласти будь-яку іншу угоду. Деякі клієнти беруть кредити під заставу нерухомості для того, щоб оплатити дитині навчання за кордоном, витратити гроші на весілля, відпочинок або купівлю нового обладнання для компанії.

З іншого боку, таке використання коштів обходиться клієнтові недешево. Ставки по кредитах під заставу житла вищі, ніж по звичайній іпотеці. Справа в тому, що банк свідомо страхує себе від ризиків. У тому випадку, якщо клієнту видається нецільовий кредит, банк не може взагалі ніяк контролювати, куди підуть гроші. Для фінансової установи в цьому криються величезні ризики. Щоб хоч якось їх знизити банк і починає підвищувати процентні ставки по кредиту. Тим не менш, багато хто погоджується залишити банку заставу у вигляді житла з кількох причин.

По-перше, терміни кредитів досить пристойні і можуть становити до 20 років. Також банки набагато охочіше видають кредити в тому випадку, якщо клієнт надає заставу. Квартира – це хороший аргумент для банку видати якусь суму на руки, адже позика забезпечена майном. Якщо ж клієнт не може представити взагалі ніяких гарантій у вигляді нерухомого майна, то в цьому випадку і терміни кредитів будуть менші, і відсоткові ставки вищі, і сума грошей значно скромніша. На даний момент банки готові видавати до 80% від оціночної вартості житла. Непогано, якщо кошти дійсно дуже потрібні. Деякі банки встановлюють обмеження, наприклад, видають під заставу житла не більше 200-300 тисяч доларів. Але можна знайти й інші банки, які кредитують на великі суми.

Але от проблема – кредит, навіть під заставу житла все одно коштує чимало. Така ситуація склалася на ринку через те, що в банківському секторі існує брак фінансових ресурсів, а інфляція постійно зростає. Тому банки просто змушені посилювати вимоги до клієнтів.

Цільові кредити – вигідно чи ні?

На тлі такої ситуації багато хто починає шукати інформацію за цільовими кредитами. Але і тут все не так райдужно. Так, якщо клієнт бере кредит на купівлю нового житла, то банк виставляє вимогу внести перший внесок у розмірі не менше 20% від вартості житла. Деякі банки вимагають і 25%, і 35%. Тому цільовий кредит (коли ви заявляєте банку, на що будете витрачати гроші) є недоступним для більшості населення. Навіть тим, хто працює і добре заробляє.

Аналогічна ситуація з кредитами на відкриття або розвиток бізнесу. У цьому випадку потрібно мати бездоганну ділову репутацію, а також обов’язково надати банку заставу. Або квартиру, або машину, або земельну ділянку. Також не зайвим буде успішна підприємницька діяльність протягом хоча б 6 місяців. В іншому випадку кредити видаються на дуже скромні суми, і навряд чи будуть відігравати суттєву роль для старту солідної справи.

На що краще брати кредит під заставу нерухомості (нецільовий кредит)?

Якщо є бажання «оживити» гроші, які вкладені у вже наявну квартиру, то варто добре подумати над тим, куди можна буде вкласти отриману від банку суму. Звичайно, розмір позики, який банк видасть, залежатиме від вартості квартири на ринку. Виходити потрібно якраз з цих даних. Дуже важливо розуміти, що саме ви зможете зробити з отриманими грошима, адже плата за їх використання буде досить високою.

Найпопулярнішим і реальним об’єктом для інвестування може бути вторинне житло. Особливо вигідно інвестувати в нього тим, хто не може взяти квартиру в кредит через необхідність внести великий перший внесок або ж банк вимагає безліч поручителів, а відсотки по кредиту дуже високі. Також кредити під заставу житла можуть стати в нагоді для покупки нерухомості, на яку банк не хоче давати іпотеку. Це відноситься до житла в старих будинках або до заміської нерухомості.

Також деякі бажають брати кредит під заставу нерухомості для покупки автомобіля. Ще один варіант використання житла – відкриття кредитної лінії в розмірі до 80% від ринкової вартості нерухомості.

У будь-якому випадку, якщо ви збираєтеся брати кредит під заставу квартири, то варто розуміти, що ви будете платити чималі відсотки по кредиту, а також доведеться щорічно страхувати майно – це ще одна стаття витрат. Найбільш тверезо поглянути на ситуацію дозволить простий розрахунок. Наприклад, в середньому статистичні дані говорять нам про те, що плата за кредит, який видається строком на 20 років, може становити більше 150%. Крім цього позичальник ризикує своїм житлом і репутацією. В разі проблем з банком наступний кредит буде взяти дуже непросто. Тому всі ризики, включаючи ризики втрати репутації сумлінного позичальника, варто обов’язково враховувати перед тим, як брати гроші в борг у банку, нехай навіть під забезпечення у вигляді житла.При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами