ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Як відкрити свій автосервіс, з чого почати?

автосервісУ кожного талановитого і перспективного підприємця, який любить автомобілі і все, що з ними пов’язано, рано чи пізно обов’язково з’явиться думка про відкриття власного автосервісу: “Хочу відкрити свій автосервіс!”. Але наскільки прибуткова ця справа? Які кроки необхідно зробити для реалізації проекту?

З приводу прибутковості автосервісу можна навіть не роздумувати – справа перспективна і потрібна. Особливо, якщо мова йде про створення СТО, що має якісне обладнання і грамотний персонал. Кількість машин на наших дорогах тільки зростає – нові автомобілі з’являються, а старі залишаються в експлуатації.

Природно, що всі вони потребують обслуговування. Заміна масел, дрібний ремонт, шиномонтаж та інші роботи будуть затребувані завжди. Але головне питання полягає в тому, як відкрити свій автосервіс і з чого почати. І тут необхідно передбачити декілька найбільш важливих аспектів.

Перше – любов до автомобілів. Тільки за такої умови можна починати подібну справу. Якщо відкриття СТО розглядається виключно як бізнес-проект, то справа може і не «вигоріти». Практика показує, то успіху в більшості своїй домагаються ті люди, які люблять і вірять в те, що роблять.

Друге – наявність початкового капіталу, щоб відкрити свій автосервіс. Куди ж сьогодні без грошей! Але де їх узяти? Щоб відкрити СТО хоча б з невеликим набором послуг, необхідна чимала сума. Оренда приміщення або зведення нової будівлі, отримання дозволів, закупівля обладнання – все це може вилитися в «копієчку». Якщо гроші є, то цілком можна продовжувати свій шлях підприємця. Можна також оформити кредит у банку під заставу будь-якого цінного майна.

Третє – вибір місця. Тут поспішати вкрай не бажано. Від вибору місця розташування вашого СТО безпосередньо залежить його прибутковість. Головне правило – станція повинна знаходитися біля дороги і бути добре видна проїжджаючим водіям. В крайньому випадку, якщо не виходить організувати бізнес безпосередньо біля траси, необхідно по шляху проходження автомобілів встановити покажчики з найменуванням організації або поставити звичайний знак «СТО» (природно, все це вимагає узгодження з відповідними органами).

Четверте – приміщення. Станція технічного обслуговування – це не офіс. Їй необхідно якомога більше простору. Бажано, щоб було кілька містких боксів. Але на перший час буде досить і одного. Головне, щоб у ньому помістилося хоча б кілька автомобілів. Особливу увагу необхідно звертати площам біля будівлі, до якої в перспективі можна буде прилаштувати автомагазин або ж автомийку.

П’яте – дозволи. Всі ми живемо поряд з людьми, тому на будівництво СТО, якщо воно буде знаходитися поряд з житловими будинками, доведеться брати дозвіл. При цьому найчастіше доводиться особисто опитувати мешканців прилеглих будинків. До цього необхідно бути готовим. Звичайно, якщо є можливість, то необхідно вибирати місця віддалені від житлового сектора.

Природно, що звичайні люди – це ще не все. Доведеться пройти не одну інстанцію, щоб отримати офіційний і законний дозвіл на бізнес і будівництво.

Шосте – закупівля обладнання для автосервісу. Тут «різкі рухи» не бажані. Якщо є можливість використовувати досвід своїх колег – зробіть це. Можна накупити обладнання на десятки або сотні тисяч, а воно абсолютно не знадобиться.

Сьоме – визначитеся з напрямом. СТО не може займатися повноцінним обслуговуванням всіх марок автомобілів. Тут доведеться вибирати – вітчизняний автопром або конкретні бренди іномарок. Звичайно, дрібний ремонт, чи покраску можна робити практично всім авто, до слова цены на покраску авто Киев досить демократичні, але що стосується серйозної діагностики, то тут уже виникають проблеми. При цьому пам’ятайте, що від вибору напрямку безпосередньо залежатиме закупівля того чи іншого обладнання.

Восьме – фахівці. Сьогодні досвідченого і відповідального автослюсаря знайти вкрай складно. Тут уже може знадобитися допомога спеціалізованих служб, які здійснюють допомогу в підборі персоналу. Можна піти іншим шляхом і зайнятися пошуком самостійно за допомогою подачі оголошень у газетах та інтернеті.

Дев’яте -печатка. Станція технічного обслуговування – це серйозна організація, в якій ведеться певна звітність, в підпорядкуванні є люди. Отже, без власної печатки не обійтися. Ось її оформленням і доведеться зайнятися на одному із завершальних етапів «будівництва» свого бізнесу.

Десяте – цілеспрямованість. Відкриття свого СТО – це дуже непросто, тому до труднощів і неприємностей необхідно бути психологічно готовим. Багато здаються вже при перших труднощах, а так нічого не добившись.

 При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами