ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Що потрібно знати про кредит під заставу нерухомості

кредитСеред великої різноманітності кредитних продуктів, пропонованих банками фізичним особам, останнім часом активно розвивається сегмент кредитування під різні види майна, у тому числі під заставу нерухомості. Традиційно – це іпотека: кредит на придбання готової або споруджуваної квартири, котеджу. Проте останнім часом стали з’являтися і прості споживчі кредиту на довільні цілі під заставу вже наявної нерухомості (квартири, будинку, земельної ділянки ).

Юридичні аспекти

Почнемо з того, що кредит під заставу нерухомості з точки зору закону це і є іпотека, тобто правовідносини, що виникають з укладення кредитного договору із забезпеченням у вигляді застави нерухомості. Це те ж саме, що традиційна (у побутовому розумінні) іпотека: тобто не має значення, кредит береться на придбання нового об’єкта нерухомості або під заставу наявного.

Юридично такі кредитні договори не будуть відрізнятися ні по тексту, ні за наслідками: є слова «застава нерухомості» – значить іпотека. У законі ці терміни синонімічні. Кредит під заставу нерухомості може бути оформлений або договором застави (іпотеки), до речі, багато банків так і пишуть, або у вигляді цінного паперу, який банк потім зможе перепродати.

Основний наслідок для таких договорів – це право кредитора (в даному випадку банку) відібрати нерухомість, яку ви надасте в якості застави, у разі, якщо ви не будете платити своєчасно по кредиту. Причому не буде мати значення: є у вас інше місце проживання, чи прописані малі діти – закон в даному випадку буде цинічний. До слова кажучи, достатньо протягом року прострочити платежі хоча б три рази, щоб квартиру у вас відібрали навіть в досудовому порядку.

Що стосується пакету документів, який треба буде зібрати, щоб отримати гроші під заставу нерухомості, а також вимог, які банки пред’являють до майбутніх позичальників, то вони такі ж як і при звичайній іпотеці – ні більші, ні менші. Незначний виняток можуть зробити, якщо сума кредиту відчутно менша вартості об’єкта застави – і те, «пожертвувати» можуть тільки довідкою про доходи або підтвердженням працевлаштування, але такі винятки, чесно кажучи, зустрічаються дуже рідко, та й платити за такі поблажки іноді доводиться більше, ніж якби ви зібрали повний пакет документів.

Так що розраховувати на швидкість оформлення такого кредиту особливо не доводиться. Зазвичай це займає один місяць: один тиждень – на збір повного пакету документів по квартирі або іншому об’єкту нерухомості (включаючи виїзд оцінювача на місце і складання висновку); ще тиждень – на розгляд банком заявки; тиждень – на дозбір документів; тиждень – на реєстрацію угоди у реєстраційній службі. Якщо хочете заощадити час, то краще звертатися в ломбарди, споживчі кооперативи або до приватних лихварів, там розгляд заявки буде відбуватися набагато швидше, АЛЕ і процентні ставки будуть на порядок вищі.

Цілі кредиту

Сьогодні банки пропонують масу варіантів, починаючи від простого споживчого кредитування, коли мета кредиту не запитується. Деякі прописують в умовах кредитування обов’язкові цілі типу придбання іншої нерухомості, будівництво об’єкта нерухомості, ремонт. Причому цільове витрачання отриманого кредиту необхідно буде в обов’язковому порядку підтвердити – інакше вимагатимуть повернути кредит або відберуть об’єкт застави. Насправді, для вас як для позичальника немає ніякої принципової різниці. Основна відмінність буде тільки в процентній ставці, та й то не набагато: 1-2% річних.

 При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами