Розробка сайтів приваблює багатьох, але більшість не наважуються щільно працювати в цій галузі через багато причин, головною з яких, мабуть, можна назвати відсутність відповідних знань. Але, це зовсім не проблема, головне, щоб було бажання вчитися.
Веб-дизайн з нуля освоїти не так вже й складно, але отримані знання будуть в нагоді вам у багатьох випадках. Це не тільки спосіб збільшити рівень свого заробітку ( веб-дизайнери завжди затребувані), але і можливість для самореалізації.
Так з чого ж почати вивчати основи веб-дизайну і верстки ? Насамперед потрібно добре освоїти роботу з графічними редакторами. Причому, мова йде як про растрову, так і про векторну графіку. Найбільш поширеними програмними пакетами для роботи з графікою є програми Adobe Photoshop, Adobe Illustrator, Corel DRAW і Corel Paintshop.
Звичайно, найкраще освоїти всі перераховані програми для веб дизайну і вміти працювати з ними, але найчастіше використовуються все ж продукти від Adobe. Тому, якщо час на навчання у вас обмежений, то краще відразу починати працювати саме з ними.
Веб-дизайн для початківців буде більш ефективний в освоєнні, якщо отримані теоретичні знання ви зразу ж зможете закріпити на практиці . Для цього можна як експериментувати з самостійним створенням елементів і шаблонів, так і працювати з чужими кодами. В Інтернеті є безліч сайтів, на яких можна завантажити безкоштовні графічні вихідні коди, причому, досить високої якості.
Якщо знання англійської мови у вас на хорошому рівні, можна використовувати уроки веб-дизайну із зарубіжних сайтів. Існує безліч англомовних ресурсів, які являють собою професійні спільноти користувачів програми Photoshop та інших продуктів Adobe. На таких сайтах можна знайти як докладні уроки , так і корисні поради і опис нестандартних можливостей програм.
Сучасний веб-дизайн це не тільки проектування і створення зовнішнього вигляду сайту в графічному вигляді, але і його верстка з використанням мов HTML і CSS.
Готовий шаблон дизайну повинен відповідати певним стандартам, і коректно оброблятися усіма поширеними браузерами. Саме тому, не рекомендується розробка дизайну виключно на основі технології Flash – незважаючи на широкі можливості, вона є занадто «великоваговою», має уразливості, і в разі відсутності в браузері користувача спеціального плагіна, просто в ньому не відобразитися.
Мови верстки постійно удосконалюються і розвиваються, той же HTML5 тепер дозволяє реалізувати на сайті ті можливості, які раніше можна було отримати тільки при використанні Flash або різноманітних плагінів .
Веб-дизайн для початківців можна вивчати за допомогою:
- інформації з тематичних сайтів і форумів;
- самостійно повторюючи уроки та поради з англомовних сайтів;
- купуючи книги з веб-дизайну;
- пройти курси веб-дизайну, наприклад в центрі ІТ-навчання “Перспектива”, на які ви можете записатись на сайті http://it-study.kiev.ua/cat/web.
- підвищувати свій професійний рівень шляхом постійної практики.
Можна з упевненістю сказати, що основи веб-дизайну можна освоїти кожному, достатньо лише докласти трохи зусиль, мати бажанням і виділити на це власний час.